Keçiören Metrosu İvedik’e uzatılacak!

Yazar:

23.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Keçiören Metrosu İvedik’e uzatılacak!


Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Keçiören Metrosu’na binerek vatandaşlarla sohbet etti. Keçiörenlilerin isteklerini metroda dinleyen Başkan Ak, SABAH Ankara’ya konuştu. Ak “Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile Keçiören Metrosu’nun aynı zaman dilimi içerisinde açılması trafiği çok rahatlattı. Metro bizim açımızdan can damarıydı ve bunu hissettik. Vatandaşlarımızın memnuniyeti gayet yüksek… Tamam mıdır? Hayır… Keçiören Metrosu henüz tam değildir. Bunun ilaveleri var. Bu ilaveler yapıldığı zaman çok daha sık kullanılan konforlu bir sürüşü sağlayacaktır” dedi.

TRAFİK RAHATLADI

“Metro AKM’de durduğu için Kızılay’a aktarmalı gitmek zorundayız. Ama bütün çağdaş şehirlerde Londra’dan Paris’e kadar aktarma ile insanlar giderler. Her hat her yere gitmez…” diyen Ak şunları söyledi: “Metronun özelliği de budur zaten. Aktarmada yapsa çok daha konforlu gidiyor diğer toplu taşıma araçlarına göre… Otobüs ve dolmuş seferlerindeki yoğunluk paylaşıldığından dolayı trafiğe de bu yansıyor. Dolayısı ile Fatih Köprüsü üzerindeki yük metro sayesinde azalmış oldu. Ayrıca insanlarımız toplu taşımayı tercih ederek araçlarını istasyonlara park ediyor. Bu da trafiği rahatlatan, azaltan bir unsur. Dolayısı ile bu hat üzerinde metronun faydasını ciddi şekilde hissediyoruz” görüşünü dile getirdi.

ARTIK ÖNCELİK ULAŞIM DEĞİL

Başkan Ak, “Biz yapmış olduğumuz beklenti anketlerinde birinci sırada ulaşım geliyordu ve ulaşımdaki en büyük aksaklığı meydana getiren toplu taşıma araçlarının sabah işe giderken akşam işten dönerken Fatih Köprüsü üzerindeki sıkışıklıktan kaynaklanıyordu. Birincisi; Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılması özel araçları olanlar için büyük bir alternatif oluşturdu. Dolayısı ile toplu taşıma araçları Fatih Köprüsü’nden hızlı geçiş yapmaya başladı. İkincisi ise metronun açılması işe gidiş gelişleri rahatlatmış oldu ve büyük bir rahatlama meydana geldi. EGO otobüs seferlerinde de herhangi bir azalma meydana gelmedi. Keçiören herhalde bundan sonra ilk sıraya ulaşımı koymayacaktır” ifadelerini kullandı.

inşaat yapma oyunu

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NA TEKLİF SUNDUK

Keçiören Metrosu’nun Etlik’e uzatılması için girişimlerde bulunduklarını belirten Başkan Mustafa Ak, “Metronun Etlik bölgesine de devam etmesini ve orayı da metro kapsamına alınmasını ilgili talebimizi Ulaştırma Bakanlığı’na ilettik. Orada bir başka çözümleme tünel yol olabilir. Şehitler İstasyonu’ndan itibaren Yunus Emre Caddesi üzerinden Aşağı Eğlence’ye geçebilir. Aşağı Eğlence’den İvedik Metrosu’na bağlanabilir” dedi.

FATİH KÖPRÜSÜ ALIŞKANLIK OLDU

Fatih Köprüsü’nün Keçiörenliler için alışkanlık olduğunu belirten Ak “Yavuz Sultan Selim Bulvarı’ndaki olay biraz sürücü alışkanlığı ile alakalı. Bizim sürücüleri Yavuz Sultan Selim Bulvarı’na yönlendirme ile ilgili çalışma içerisine girmemiz lazım. Siteler’den gelenler, Samsun Yolu’ndan gelenler hemen Fatih Köprüsü’ne yöneliyor. Yavuz Sultan Selim Bulvarı henüz tam kapasitesinde kullanılmıyor. Keçiören halkının Fatih Köprüsü alışkanlığından vazgeçip Yavuz Sultan Selim Bulvarı’na yönelmesi lazım” diye konuştu.

Sabah

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.11.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4990 ₺ 4960 ₺ 4930 ₺
İzmir 4875 ₺ 4850 ₺ 4800 ₺
Karabük 5000 ₺ 4950 ₺ 4900 ₺
Biga 4870 ₺ 4850 ₺ 4830 ₺
Payas 4920 ₺ 4890 ₺ 4860 ₺
Gebze 4940 ₺ 4910 ₺ 4880 ₺
Samsun 4980 ₺ 4980 ₺ 4910 ₺
Ankara 5020 ₺ 4990 ₺ 4960 ₺
Bursa 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Kütahya 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Sivas 5030 ₺ 5000 ₺ 4970 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ