Keçiören Metrosu ne Olacak?

Yazar:

16.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Keçiören Metrosu ne Olacak?

Ankara’da dün 214 projenin açılışı Başbakan’ın da katılımıyla gerçekleşti. Projelerde betonlaşma göze çarparken 11 adet binanın dış cephesinin yenilenmesi bile listeye eklendi. Başbakan “Temel attılar yapamadılar, Ankara’yı metroyla biz tanıştırdık” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 214 proje, Arena Spor Salonu’nda düzenlenen tören ile açıldı. Açılışa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Başbakan ve Gökçek birer konuşma yaptı.

Açılışta, yapılan projelerin görüntülü tanıtımları eşliğinde konuşan Gökçek, “Projeler için 317 milyon lira harcandı. Başbakanımızın seçimlere kadar 6 kez daha açılış için bize vakit ayırmasını istiyoruz” dedi.

HER YER ASFALT, HER YER BETON

Gökçek açıklamasında, övünerek yaptıkları icraatı da anlattı. Buna göre, 191 viyadük ve alt geçit, 89 taksi, 11 dolmuş durağı, 25 saat kulesi yapıldı. Gökçek “Hava kirliliği nedeniyle kuşlar dallardan dökülürdü. 1300 doğalgazlı otobüslüyle çevre ödülü alan belediye biz olduk” derken, aynı konuşmada araç sayısının bir buçuk milyona çıkmasıyla da övündü. Gökçek ayrıca 3000 ağacın katledilmesine sebep olan ODTÜ bulvarının bitirilmesiyle ilgili temennisini vurguladı.

ERDOĞAN: TEMEL ATTILAR AÇAMADILAR

Gökçek’in ardından kürsüye Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Başbakan, “Geçmişte temel attılar açamadılar. Eşek ölür ölür semeri, insan ölür kalır eseri” dedi. Başbakan, “15-20 yıl önce bir Ankara vardı, artık yeniden inşa edilen bir Ankara var. Metroyla bu dönemle tanıştı Ankara. (Kıskananlar çatlasın tezahüratları üzerine) Çatlamasınlar be onlar da anlayacaklar, onlar da bilecekler bizimle birlikte yürüyecekler” diye konuştu.

Dünkü açılışta, 11 adet bina ve dükkanın dış cephe yenilenmesi de yer alırken, Başbakan’ın “Temel attılar ama açamadılar” sözüne karşın 2005’te tamamlanması gereken Keçiören Metrosu hala açılamadı.

‘Kamu imkanları siyasi çalışmaya harcanıyor’

CHP, hükümetin toplu açılış veya benzer adlar altında gerçekleştirdiği faaliyetleri için Meclis’te araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşları tarafından TBMM Başkanlığına verilen önergede, “hükümetin toplu açılış veya benzer adlar altında gerçekleştirdiği faaliyetlerin araştırılarak, Türkiye’de kamu imkânlarının siyasi çalışmalar için kullanılmasını engellemek ve adaletli bir siyasi rekabet ortamı oluşturmak için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi” gerekçesiyle Meclis araştırması açılması talep edildi.

Önergenin gerekçesinde, Başbakan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış törenlerinin kamu imkânlarının ve mülki idare amirlerinin seferber edildiği AKP’nin seçim mitinglerine dönüştürüldüğü belirtildi.

Kaynak: Birgün

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ