-

Kepez’in batısındaki mahallelere imar müjdesi!

Yazar:

18.05.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kepez’in batısındaki mahallelere imar müjdesi!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet değerlendirme toplantısında ilçenin batısındaki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Şafak Mahalle Muhtarı Yılmaz Kökçen’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Duraliler, Avni Tolunay, Yeşilyurt, Kepez ve Ünsal mahalle muhtarları katıldı. Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün yanı sıra toplantıya yardımcıları Sebahat Adanır, Mustafa Özsoy, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Kentsel Tasarım, Emlak ve İstimlak, Zabıta birimlerinin müdürleri, meclis üyeleri, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş katıldı.

KEPEZ’İN BATISI İMARINA KAVUŞUYOR

Tütüncü, muhtarların taleplerinin değerlendirildiği toplantıda son 1 yılda söz verilip de yapılan ve yapılacak hizmetleri anlattı. Duraliler, Avni Tolunay ve Ünsal mahallelerine imar sözü verdiklerini kaydeden Başkan Tütüncü, “Avni Tolunay ve Duraliler’in 1/1000 ölçekli imar planları, Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Büyükşehir Belediyemiz, bu bölgelerin 18 imar uygulaması çalışmasını başlattı. Ünsal Mahallesi’nin kuzey batı kısmını kapsayan 100 bin ölçekli ve 25 bin ölçekli nazım imar planları da Büyükşehir Meclisi’nde kabul edildi” dedi.

GÜLVEREN VE YEŞİLYURT’A DOĞALGAZ

Duraliler Mahallesi’ne söz verdikleri aile sağlığı merkezini de tamamlayarak hizmete açtıklarını aktaran Tütüncü, bu yıl 3 mahallede de doğalgaz hattı çalışması yapılacağını vurguladı. Başkan Tütüncü, “Karşıyaka, Gülveren ve Yeşilyurt mahallerimiz bu yıl doğalgazla buluşacak. Böylece Kepez’de doğalgaz olan mahalle sayısı 15’e çıkacak. Emek Mahallesi’nde ise doğalgaz hattı çalışması tamamlandı. Yeşilyurt ve Gülveren’e doğalgazı getirme sözümüzü tutmuş olduk” diye konuştu.

ŞAFAK’A KAPALI PAZAR

Şafak Mahallesi’nde kapalı pazar yapılacağını da vurgulayan Başkan Tütüncü, bölgedeki hizmet talebini karşılamayan Tek Sarnıç Parkı’nı, yeniden revize ederek, içerisinde masal parkının da olacağı kent parkı haline getireceklerine değindi.

Kepezaltı-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nin de devam ettiğine değinen Başkan Tütüncü, yeni yol açma, asfalt, kaldırım ve park çalışmalarının da devam edeceğini kaydetti. Mahalle muhtarları hizmetlerden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür etti.

Antalya Hilal

Haber Antalya İleri Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı;

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez’in batısındaki mahallelere imar planı, doğalgaz, semt pazarı ve kent parkı müjdesi verdi.

Kepez Belediyesi’nin, hizmetlerinin değerlendirildiği bölge muhtarları toplantısı 4. oturumla devam etti. Duraliler, Avni Tolunay, Yeşilyurt, Kepez ve Ünsal mahalle muhtarların yer aldığı toplantıya Şafak Mahalle Muhtarı Yılmaz Kökçen ev sahipliği yaptı.

Başkan Hakan Tütüncü, toplantıya Başkan Yardımcıları Sebahat Adanır, Mustafa Özsoy ile Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Kentsel Tasarım, Emlak ve İstimlak, Zabıta birimlerinin müdürleri, Meclis Üyeleri, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve Kepez Muhtarlar Derneği Başkanı Feyzullah Büyükkeleş’le katıldı.

Tütüncü, muhtarların taleplerinin değerlendirildiği toplantıda son 1 yılda söz verilip de yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.

Kepez’in batısı imarına kavuşuyor

Duraliler, Avni Tolunay ve Ünsal mahallelerine imar sözü verdiklerinin altını çizen Tütüncü, “Avni Tolunay ve Duraliler’in 11000 ölçekli imar planları, Büyükşehir Meclisi’nden geçti. Büyükşehir Belediyemiz, bu bölgelerin 18 imar uygulaması çalışmasını başlattı. Ünsal Mahallesi’nin imarsız olan kuzey batı kısmını kapsayan 100 bin ölçekli ve 25 bin ölçekli nazım imar planları da Büyükşehir Meclisi’nde kabul edildi.” bilgisini paylaştı.

Duraliler’de ASM sözü tutuldu

Tütüncü, Duraliler Mahallesi’ne söz verdikleri aile sağlığı merkezini (ASM) de tamamlayarak hizmete açtıklarını aktardı. Başkan Hakan Tütüncü, 3 aile hekiminin görev yapabileceği, belediye hizmet noktasının da olacağı ve 400 bin TL ederindeki tesisin belediye tarafından yapıldığının altını çizdi.

 Gülveren ve Yeşilyurt’a doğalgaz

Bu yıl 4 mahallede doğalgaz hattı çalışmasının yapılacağını anımsatan Tütüncü, “Emek, Karşıyaka, Gülveren ve Yeşilyurt mahallerimiz bu yıl doğalgazla buluşacak. Böylece Kepez’de doğalgaz olan mahalle sayısı 15’e çıkmış oldu. Emek’de doğalgaz hattı çalışması tamamlandı. Diğer 3 mahallede önümüzdeki günlerde doğalgaz çalışması başlayacak. Yeşilyurt ve Gülveren’e doğalgazı getirme sözümüzü tutmuş olduk. 2017’de de Şafak, Ünsal gibi mahallelere doğalgazı getirmeyi hedefliyoruz.”  ifadesini kullandı.

Şafak’a kapalı pazar

Şafak Mahallesi’ndeki açık semt pazarının üzerini kapatma sözünü yerine getirdiklerine işaret eden Tütüncü,“Şafak Mahallesi’nde kapalı pazarın yapım ihalesi önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek. Mimari planı ve imar planı tamamlandı. 11 metre yüksekliğinde, 2 katlı şık bir kapalı semt pazarını Şafak Mahallesi sakinlerine armağan edeceğiz.” diye konuştu.

Kepez’in batısına kent parkı

Başkan Tütüncü, bölgedeki hizmet talebini karşılamayan Tek Sarnıç Parkı’nı, yeniden revize ederek, içerisinde masal parkının da olacağı kent parkı haline getireceklerinin müjdesini verdi.

Muhtarlar belediyeden memnun

Tütüncü, Kepezaltı-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hiçbir sıkıntının olmadığını, her şeyin yolunda gittiğini söyledi.  Tütüncü, bölge mahallerindeki yeni yol açma, asfalt, kaldırım ve park çalışmalarının da devam edeceğini kaydetti.Bölge mahalle muhtarları yaptığı ve yapacağı hizmetlerden dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye, bürokratlarına ve meclis üyelerine teşekkür ettiler.

Antalya İleri

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS