-

Kırcami’de parselasyon çalışması şeffaf şekilde olacak!

Yazar:

21.07.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kırcami’de parselasyon çalışması şeffaf şekilde olacak!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kırcami’de imar plan süreçlerini tamamlanmasını ardından kendisine teşekkür ziyaretinde bulunan bölge muhtarlarına parselasyon çalışmasının açık ve şeffaf şekilde gerçekleşeceğini belirterek, “Milletin hakkı ve hukuku dışında hiçbir kavram bana heyecan vermez. İnşallah sonuca yaklaşıyoruz” dedi

Muratpaşa’da sıfırdan bir kentin inşa edileceği, bin 481 futbol sahası büyüklüğünde, 10 mahalleyi içine alan Kırcami’de 30 yıllık planlama sürecinin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle tamamlanmasının ardından bölge muhtarları, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarette Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı ve Topçular Muhtarı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı ve Yeşilova Muhtarı Ahmet Akcan, Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Antalya Şube Başkanı ve Kızıltoprak Muhtarı Mustafa Yılmaz, Güzeloluk Muhtarı İzzet Ak, Çağlayan Muhtarı İbrahim Efe, Zümrütova Muhtarı Şevket Saraç, Tarım Muhtarı Veli Can, Mehmetçik Muhtarı Adnan Çetin ve Doğuyaka Muhtarı Kemalettin Uluçay yer aldı. Kırcami Muhtarı Enis Gönen ise babası Kazım Gönen’in vefatı nedeniyle ziyarette yer almadı.

PARSELASYON ÇALIŞMASI

Belediye fuayesinde muhtarlarla bir araya gelen ve Kırcami’nin planlaması sürecine ilişkin son gelişmeleri paylaşan Başkan Uysal, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu kararla Kırcami’de artık planlama sürecinin tamamlandığını söyledi. Bu aşamadan sonra bölgenin parselasyon çalışmasını yapılacağını aktaran Başkan Uysal, “Kırcami’de çalışmalarımızı hep önden giderek yapmaya özen gösterdik. Binlik planlarla ilgili meclis süreçleri devam ederken bizler parselasyon için, 18 uygulaması için zaten çalışıyorduk” diye konuştu.

BAŞKAN UYSAL’DAN TEŞEKKÜR

Bölgenin 25 bin ve 5 bin ölçekli planlarında yapılan revizyonlar, bölgede açılacak yeni yollar, kavşaklar nedeniyle parselasyon çalışmasında 3 tur geçtikleri bölgeler olduğunu aktaran Başkan Uysal, “Bu noktada şunun altını çizmem gerekiyor, revizyon imar planlarına ilişkin alınan kararlarda bizleri çok rahatlatan, önerilerimizi olumlu bulup, her aşamada katkı veren Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizle, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AÇIK VE ŞEFFAF

Başkan Uysal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ama artık geldiğimiz aşamada tatlı bir telaş içinde olduğumuz söyleyebilirim. Hafta sonu dahil çalışıyoruz. Son noktaya geldik. Top bizde tamamen. Yaptığımız parselasyon çalışması sonucunda herkes kendi parselinin neden orada olduğunu, neden şurada olduğunu görecek. Bu kurala açıkça uygulanması için çalışıyoruz. İşin mantığını, hukukunu herkes bilecek. Yüzde 100 ortama hakim olacak. Bizi artık tanıyorsunuz, tüm bunlar da açık bir şekilde, son derece şeffaf olacak. Benim milletten başka hesap vereceğim hiçbir yer yok. Milletin hakkı ve hukuku dışında hiçbir kavram bana heyecan vermez. İnşallah tamamına yaklaşıyoruz. Bundan sonra da problem çıkacağını zannetmiyorum.”

EYLÜL AYINDA BÜYÜKŞEHİR’DE OLACAK

Başkan Uysal, Muratpaşa Belediyesi’nce yapılacak parselasyonun Büyükşehir Belediye Encümeni’ne gönderilmek durumunda olduğunu belirterek, eylül ayında çalışmayı Büyükşehir’e göndermeyi planladıklarını aktardı.

ÇÖZÜM BİRLİKTE BULUNDU

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Akcan, Kırcami olarak adlandırılan ancak Muratpaşa’da 8 mahallenin tamamı ve Fener ve Çağlayan mahallelerinin belli bölümlerini içine alan bölgenin 30 yıldır ‘bugün git yarın gel’ şeklinde devam eden, davalarla ardı arkasını kesilmez bir planlama süreci yaşadığını söyledi. Belediye Başkanı Uysal’ın göreve geldiği günden itibaren bölgeyi çok iyi inceleyip, bölge insanıyla birlikte bir çözüm sürecini hayata geçirdiğinin altını çizen Akcan, “Bu çalışmalar sırasında Sayın Uysal, doğru bildiğini söylemekten hiç çekinmeden halkın yararına olacak bir çalışmayı ortaya koymuştur” dedi.

ANTALYA’NIN DA İHTİYACI

Kırcami sakinlerinin bugün artık çağın tarım uygulamalarının gerisinde kalan seralarında, verimsiz hale gelmiş ve yoğun toprak üzerinde marul, maydanoz, roka ve tere ekerek hayatta kalmaya çalıştığını anlatan Muhtar Akcan, şunları söyledi:

“Artık, Kırcami halkı da modern şehircilik uygulamalarıyla planlı ve programlı, sosyal donatı alanlarıyla, insanca yaşama koşullarını yaratıldığı bir yer de yaşamak istiyor. Kırcami’de inşa edilecek bu yeni kente bizim kadar Antalya’da yaşayanların da ihtiyacı var. Bu nedenle şu ana kadar bölge halkı için gösterdiği özverili çalışmalar, insanı merkeze alan, insan odaklı çalışmalar ortaya koyan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’a ve ekibine teşekkür ederiz.”

Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS