yakan aydınlatma


“Köyünü Yaşat” Projesinin Sponsorları Genç Tasarımcıları Ödüllendirdi

Yazar:

29.10.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

“Köyünü Yaşat” Projesinin Sponsorları Genç Tasarımcıları Ödüllendirdi

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin (MSGSÜ) Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Tongurlar Köyü’nde hayata geçirdiği “Köyünü Yaşat” projesi, Işıklar Yapı Ürünleri ve AKG Gazbeton başta olmak üzere birçok markanın sponsorluğunda gerçekleşiyor. Bir köyü sanat ve mimarlık öğrencileri ile yeniden ele alarak köy yaşamı için yeni bir model oluşturmayı hedefleyen Köyünü Yaşat Projesi, mimari koruma yöntemleri kadar köyün gelişimine katkıda bulunacak aktörleri bir araya getiriyor.

 

Köyünü Yaşat Projesi kapsamında öğrencilere yönelik birçok faaliyet düzenlendi. Proje sürecinde sanatçıların köy hayatına dahil olması, mimarlık öğrencileri ile birlikte sanatlarını icra etmeleri amaçlandı. Bu bakış açısının en yoğun yaşandığı süreç de yarışmalar oldu.Proje kapsamında yapılan yarışmalar, öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. MSGSÜ yürütücülüğünde, Gölpazarı Belediyesi işbirliği ile uygulanan “Köyünü Yaşat Projesi” kapsamında tarihi İpekyolu üzerinde yer alan Bilecik Gölpazarı’nda bulunan tarihi Taşhan’ın çevresinin düzenlenmesi için Işıklar Yapı Ürünleri ana sponsorluğunda tasarım yarışması düzenlendi. Yapı-Endüstri Merkezi’nin de destek verdiği “Eskimeyen Tuğla ile Yaşayan Meydan” öğrenci Fikir Yarışması’nın ödül töreni, 27 Ekim’de MSGSÜ Oditoryomu’nda gerçekleşti. Birinci seçilen proje Gölpazarı’nda gelecek sene Işıklar Yapı Ürünleri Ana Sponsorluğunda uygulanarak hayata geçirilecek.

“Köyünü Yaşat Projesi” kapsamında yapılan diğer bir tasarım yarışması da AKG Gazbeton sponsorluğunda düzenlendi. Gazbeton duvarların hayvan sevgisi temasından yola çıkarak dekore edildiği Gazbeton Duvar Desen Yarışması‘nın kazananlarına da aynı gün ödülleri verildi. Hayvan sevgisi konulu gazbeton duvar desen tasarım yarışması, kırsal alanlarda hayvan sevgisinin kaliteli mekanlara dönüşmesini amaçladı.

Ödül törenine; MSGSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Alev İdrisoğlu, MSGSÜ Heykel Bölümü Başkan Yardımcıs Doç. Dr. Bülent Çınar, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, MSGSÜ Yrd. Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu, Işıklar Yapı Genel Müdürü Özgür üzeltürk, AKG Gazbeton Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, Yapı-Endüstri Merkezi Genel Koordinatörü Gülçin İpek ve Mimar Tuncer Çakmaklı başta olmak üzere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Ödül töreni öncesinde Doç. Dr. Mustafa Özgünler moderatörlüğünde,Köysel Dönüşüm paneli yapıldı. Panelde; Işıklar Yapı Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, AKG Gazbeton Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, Yrd. Doç. Dr. Ümit Arpacıoğlu, Doç. Dr. Bülent Çınar, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı ve Mimar Tuncer Çakmaklı, proje ile ilgili deneyimlerini paylaştı. Panelin ardından proje yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Gazbeton Duvar Desen Yarışması‘nın birincisi Kırklareli Üniversitesi’nden Veysel Gülmez, Avrupa seyahati kazandı. Yarışmada, ön eleme sonunda ilk 10 tasarım sahibi ise Lammy Marka Kalem Seti ile ödüllendirildi. “Eskimeyen Tuğla ile Yaşayan Meydan” öğrenci Fikir Yarışması’nda birinci olan projenin kazananları; Okan Üniversitesi’nden Onur Çoban, Dicle Dilan Ergun, Güneş Karzan  ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Fatih Özkaya, BAU Yapı Fuarı/Münih seyahati kazandı. Okan Üniversitesi’nden Ezgi Aydoğan ve Berna Eren yarışmada ikinci olarak, Selanik-Yunanistan seyahati kazandı. Gazi Üniversitesi’nden Kemal Yeğin de üçüncü olarak Bartın ve Safranbolu seyahatinin sahibi oldu.

kaynak:yapi.com.tr

 

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

26.06.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 13500 ₺ 13400 ₺ 13150 ₺
İzmir 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Karabük 12900 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Biga 13250 ₺ 13100 ₺ 12900 ₺
Payas 12750 ₺ 12600 ₺ 12400 ₺
Gebze 13250 ₺ 13150 ₺ 12900 ₺
Samsun
Ankara 13050 ₺ 12900 ₺ 12700 ₺
Bursa 12950 ₺ 12800 ₺ 12600 ₺
Kütahya
Sivas 12850 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS