Kurallara Uyan İnşaat Sahiplerine Pankartlı Teşekkür

12.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kurallara Uyan İnşaat Sahiplerine Pankartlı Teşekkür

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bir taraftan Tepebaşıbölgesindeki inşaatları denetleyip, çevreye zarar verenleri uyarıp yasal işlem yaparken, diğer yandan kurallara uyan inşaat sahiplerini de ödüllendiriyor.

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, çalışma usül ve esaslarına dair yönetmelik kapsamında çevreyi kirleten ve olumsuz görüntüler oluşmasına neden olan inşaatlara yönelik denetimlerde gerekli uyarılar yapılıyor. Bu denetimler sırasında çevreye duyarlı tutum içinde olan inşaatlar da tespit edilerek, inşaat sahipleri, inşaatlarının gözle görülür bir yerine ‘teşekkür pankartı’ asmak suretiyle ödüllendiriliyor.

Eskişehir’in yapılaşma yönünde hızla gelişen Batıkent Mahallesi’nde çevreye duyarlı davranan iki inşaat sahibi ziyaret edildi.

İnşaat sahibi Ahmet Özsoy ile görüşen Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kendisine duyarlılığından ötürü teşekkür ederek, üzerinde “Bu inşaatın yapımını üstlenen firma ve çalışanlarına, çalışmaları sırasında çevreye gösterdikleri; saygı, duyarlılık ve özen için teşekkür ederiz” yazılı pankartı inşaatının gözle görülür bir yerine astı. Özsoy, kendilerini çevreye zarar vermeden inşaat yapmaları konusunda teşvik eden ve ödüllendiren Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür etti. Özsoy, “Yaptığımız iş önemli bir referanstır. Çevreye duyarlı davranıyoruz. Bunun gereğini yerine getiriyoruz” dedi.

Aynı bölgede devam eden bir başka inşaatın sorumlusu olan Aydın Yener de, inşaat alanında ziyaret edildi. Bu inşaata da aynı pankartı asan yetkililer, Yener’e teşekkür etti. Yener de, “Belediyemizin bu çalışması bizleri teşvik ediyor” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Fahrettin Çeçgel de, “Kurallara uyan, inşaatı sırasında çevreye zarar vermeyen, duyarlı davranan inşaat sahiplerini ödüllendiriyoruz. Bunun iyi sonuçlarını görmekteyiz. Tüm inşaat sahiplerini, kurallara uymaya ve duyarlı olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu. – ESKİŞEHİR

kaynak: haberler.com

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.10.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3475 ₺ 3475 ₺ 3515 ₺
İzmir 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Karabük 3380 ₺ 3450 ₺ 3450 ₺
Biga 3420 ₺ 3430 ₺ 3440 ₺
Payas 3340 ₺ 3365 ₺ 3390 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ