Mantolama Gerektirmeyen Duvar Bloğu

Yazar:

30.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Mantolama Gerektirmeyen Duvar Bloğu

İnşaat sektöründe, yalıtımın ne kadar önemli olduğu, herkesçe bilinen bir gerçek.Binalarda enerji verimliliğinden dolayı elde edilen karlar hem ülke ekonomisine katsı sağlıyor hem de kurumsal ve bireysel tasarruf sağlıyor.Denge Bims;tüm mimarlara,müteahhitlere,inşaat mühendislerine,ülke ekonomisinin cari açıktan kurtulması ve enerji ithalatının düşmesi için yalıtımlı duvar ürünlerinin kullanımını öneriyor.Binaların yeşil binalara dönüştürülmesi,enerji verimliliğin artması için geliştirilen yalıtımlı duvar bloğu;binalarda enerji tasarrufu sağlayarak küresel ısınmayı engelliyor.Farklı ebatlarda üretilen yalıtımlı duvar bloklarının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Yüksek Isı Yalıtımı Sağlar

Denge Bims asmolen ve duvar bloklarının hafif, gözenekli ve doğal olması nedeni ile yapılarda ısı yalıtımı sağlar.Yapılarda ısıtma ve soğutma giderlerinden önemli oranda tasarruf edebilmek için Denge Bims bloklar idealdir.

Ses Yalıtımı Sağlar

Denge Bims blokları ile örülen iç ve diş duvarlar, çatı ve tavanlara döşenen asmolenler sayesinde yaşam alanlarında sessiz bir ortam oluşturur.

Yangın Mukavemeti Sağlar

Denge Bims blokları DIN 4102 standardına göre  yanmaz ürünlerdir. Böylece 1029 C’ye kadar hacimsel değişikliğe uğramaz,deformasyon oluşturmaz. Bu özelliği ile yangına karşı en dayanıklı yapı ve duvar elemanıdır.

Sıva Tutma Özelliği

Gözenekli yapıya ve agrega bağlarının, pomzanin doğal çimento hammaddesi puzolan’a sahip olması nedeniyle iyi bir sıva tutucudur. Prizini tamamlamış sıva, yapı fiziği şartlarını yerine getirdiği için; yapı konforu artar. Duvarlarda nem ve küflenme sorunu ortadan kalkar.

Rotre Çatlağı Minimum Düzeyde Kalır

Sulu veya yüksek rutubete dayalı ortamlarda maruz kalan malzemelerde meydana gelen hacimsel genleşme farklılığıdır. Buda yapılardaki malzemenin dayanımını azaltır ve deformasyonu artırır. Pomzanin volkanik, camsı ve mineralojik yapısı Denge Bims bloklarında rotre çatlağını önler.

Hafif Yapı Malzemesidir

Denge Bims’in kuru birim hacim ağırlığı 500-800 kg /metreküp arasında değişen en hafif duvar malzemesidir. Bina temeline binen yükü azaltır. Bitmiş duvar ağırlıkları göz önünde bulundurulduğunda, diğer yapı malzemeleriyle yapılan duvarlara nazaran Denge Bims’le yapılan duvarlar daha hafiftir.Hafif olmakla birlikte bir o kadar da sağlamdır.

%100 Doğaldır

Pomza ve çimento haricinde yabancı bir urun eklenmediğinden dolayı Denge Bims doğaldır.Geri dönüşümü olan bir malzemedir.

%100 Cevre Dostudur

Az bir enerji ile üretilmektedir. Radyoaktif ve toksit maddeler içermez.Kimyasal ve biyolojik teknik kullanılmamaktadır. Hem üretim, hem de inşaat aşamasında çevrecidir,çevreyi kirletmez.

Ölçülerde Yanıltmaz

Teknolojinin verdiği imkanlar kullanılarak hassas boyutlarda üretilen bir yapı malzemesidir. Düzgün yüzeyli ve düzgün kenarlı olduğundan duvar isçiliğinden ve sıvadan % 50’ye varan tasarruf sağlar.

Ekonomik Yapı Malzemesidir

Dış duvarlarda tek kat sıva çözümünü getirdiği için ekonomiktir. Ürünlerin düzgün yüzeyli ve dekoratif görünümlü olmasından dolayı sıva yapmadan duvar yapılması da mümkündür. İç duvarlar direkt olarak alçı sıva ile sıvanmaktadır. Ayrıca düzgün yüzeyinden dolayı daha az sıva kullanımını sağlar.

Mantolama Gerektirmeyen Duvar Blokları ile alakalı daha ayrıntılı bilgi almak için www.dengebims.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: insaattrendy.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3310 ₺ 3310 ₺ 3350 ₺
İzmir 3220 ₺ 3255 ₺ 3285 ₺
Karabük 3200 ₺ 3240 ₺ 3240 ₺
Biga 3210 ₺ 3235 ₺ 3260 ₺
Payas 3200 ₺ 3230 ₺ 3260 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ