yakan aydınlatma


Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da özel bir hastanenin açılışına katıldı!

Yazar:

17.04.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Mehmet Müezzinoğlu, Bursa’da özel bir hastanenin açılışına katıldı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Müezzinoğlu, merkez Osmangazi ilçesinde özel bir hastanenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, en zor hizmet alanlarının başında sağlık yatırımlarının geldiğini belirterek, sağlık sektörünün derdi olan hastaya derman olmayı, tıbbi gelişmeleri takip edebilmeyi, her gün yeni tıbbi teknolojik cihazları vatandaşın hizmetine sunmayı gerektiren ve dinamik bir süreç isteyen bir alan olduğunu ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

“Her gün daha iyinin, yeninin ve gelişmişin peşinde koşan bir sağlık sistemi sürecimiz var. Bu sağlık hizmeti sunumunun önemli ayaklarından biri de özel sektör. Bu anlamda son 10-14 yılda sağlık alanında özel sektör de önemli mesafeler katetti ama kamunun katettiği mesafe, özel sektörün önüne geçti. Türkiye’nin yönetim dinamikleri, vatandaşının imkanı olanların hizmet alabildiği bir yapıyla değil, imkanı hiç olmayan insanın bile her türlü imkanı olan kişinin alabildiği hizmetleri alabileceği süreçleri planladı ve sistemine koydu. Şu anda özel sektörün en önemli dinamizm ve yarış kaynağı, kamu, devlet ve şehir hastaneleri oldu. Kara kara düşünen özel sektörümüz var. ‘Bizden daha modern hastaneler yapıyor, daha ileri teknolojiler kullanıyorsunuz’ diyen özel sektörümüz oldu.”

Türkiye’de güçlü ve vatandaşını merkeze alan bir devletin iş başında bulunduğunu, devletin bu yapıda olması gerektiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “Bir taraftan vatandaşına her türlü hizmeti sunarken diğer taraftan vatandaşa hizmet sunabilecek özel sektörü de devreye sokmak, onun dinamiklerinden yararlanmak, sağlık politikalarımızın temel ayağı oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Müezzinoğlu, açılış kurdelesini kesmesinin ardından, hastaneyi gezerek incelemelerde bulundu.

– “Bugünler yarınlara daha güçlü yürümemize vesile olacak”

Törenin ardından, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ne geçen Müezzinoğlu, Bursa Kastamonulular Derneğince organize edilen “5. Kastamonu Günleri”nin açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Müezzinoğlu, bu etkinliğin Bursa ile Kastamonu arasındaki kültürel bağların güçlenmesine, sosyal dinamiklerin büyümesine ve kaynaşmasına vesile olmasını diledi.

Müezzinoğlu, “15 yıldır Kastamonu’dan bir türlü kurtulamadık” diye espri yaparak, Kastamonuluların her zaman proje peşinde koştuğunu, dolayısıyla birbirlerini hiç bırakmadıklarını, her zaman kentin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını kaydetti.

Kastamonu ile Bursa’nın, insani, milli ve manevi değerler anlamında benzerlikleri olduğuna işaret eden Müezzinoğlu, “Ruhen birbirimize pozitif enerji aktaracağız. Aynı değerler peşinde, ‘vatan, millet, bayrak, ezan, milli değerler’ diyen anlayışla burada buluştuk. Bugünler, milletçe yarınlara daha güçlü yürümemize, sosyal yönden daha güçlü kaynaşmamıza vesile olacak.” diye konuştu.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bazı Bursa ve Kastamonu milletvekilleri ile kurdeleyi kesen Müezzinoğlu, daha sonra stantları inceledi.

AA

Bu haber Kent Gazetesi’nde şöyle yer aldı:

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 7-12 sistemiyle çalışan güçlendirilmiş aile sağlığı merkezleri kurulacağını açıkladı.

Merkez Osmangazi ilçesindeki Demirtaş Organize Sanayi içindeki Demirtaş Semt Polikliniği’nin açılışına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeni bir sağlık sitemini hayata geçireceklerini söyledi. Hastaneleri, sağlık ocaklarını, güçlendirilmiş aile sağlığı merkezlerini kurduklarını kaydeden Müezzinoğlu, “Vatandaşlarımız, sabah 8, akşam 4, ‘Biz hemşire, doktor bulamıyoruz’ diyorlar. Şimdi 7-12 saat, yani haftanın 7 günü 12 saat süresince vatandaşımızın yanında olacak, hafta sonu onları gerek obezite ile ilgili gerek diyabetle ilgili, şeker hastalığıyla ilgili, tansiyonla ilgili, sağlıklı beslenme ile ilgili, gerekse hareketli yaşamla ilgili onların sağlıklı gelişimine destek verecek her türlü zemini hazırlayacak güçlendirilmiş aile sağlığı merkezlerini yapacağız” dedi.

Günün 24 saati sağlık hizmetlerini yerine getirecek hastanelerin bin adetinin ihale süreçlerini bu sene başlatılacağını ve önümüzdeki yıl ihalelerinin gerçekleştrileceğini söyleyen Bakana Müezzinoğlu, “Böylelikle Türkiye’de her mahallede her semtimizde sağlıklı yaşam merkezlerinizi en kısa zamanda yapacağız” dedi.

DEMİRTAŞ’A YENİ SAĞLIK MERKEZİ

Demirtaş’a yeni bir sağlık merkezinin yapılacağı müjdesini veren Bakan Müezzinoğlu, “Demirtaş’ta sağlık hizmetlerini çözebilmek için sabahleyin yeni bir yer baktık. Önümüzdeki ay yer konusunda kararımızı vereceğiz. Ondan sonra Demirtaş’a Bursa’nın güçlü bir sağlık merkezini yapmış olacağız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Demirtaş Semt Poliklininiği’nin açılışı yaptı. Bakan Müezzinoğlu ve beraberindekiler açılış öncesi hastaneyi gezerek hastalarla sohbet etti.

Kent Gazetesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.06.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 13500 ₺ 13400 ₺ 13150 ₺
İzmir 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Karabük 12900 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Biga 13250 ₺ 13100 ₺ 12900 ₺
Payas 12750 ₺ 12600 ₺ 12400 ₺
Gebze 13250 ₺ 13150 ₺ 12900 ₺
Samsun
Ankara 13050 ₺ 12900 ₺ 12700 ₺
Bursa 12950 ₺ 12800 ₺ 12600 ₺
Kütahya
Sivas 12850 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS