Muhcu: “Oda Sindirilerek İtibarsızlaştırılmak İsteniyor”

06.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Muhcu: “Oda Sindirilerek İtibarsızlaştırılmak İsteniyor”

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yayın deposuna “korsan kitap” gerekçesiyle baskın yapıldı. bianet’e konuşan Mimarlar Odası Başkanı Eyüp Muhcu, odanın yayınlarının bandrolsüz gerekçesiyle el konulduğunu söyleyerek bunun korsan kitap bahanesiyle odaya yönelik bir sindirme politikası olduğunu belirtti.

İtibarsızlaştırma operasyonu

Muhcu şunları söyledi: “Korsan kitap gerekçesiyle odanın yayın deposunda arama yapılıyor. Depoda herhangi bir korsan kitap olması söz konusu değil. Depoda sadece odanın sempozyumlarından, etkinliklerden kitaplaştırılan ve üyelerimize eğitim amaçlı, bedelsiz olarak dağıtılan yayınlar var. Bu yayınların bandrolsüz olmasına itiraz ederek el koydular. Odanın amaçlarından biri üyelerine eğitim desteği sunmaktır bunu da kar amacı gütmeden yapar. Korsan yayın iddiası bahane edilerek düzenlenen operasyonla oda sindirilerek itibarsızlaştırılmak isteniyor.”

Odanın deposunda polisin araması devam ediyor.

Muhcu, Twitter’deki hesabından polis baskınını kınadığını belirterek,  şu açıklamalarda bulundu:

“Mimarlar Odası Ankara Şubemizin deposuna “korsan kitap”bahanesiyle”sindirme ve itibarsızlaştırma” amaçlı polis baskını gerçekleştirilmiştir!”

“Mimarlar Odası’nda hiçbir şekilde korsan yayın bulunmamaktadır. Yayınlar eğitim, bilgi amaçlı olup üyelere bedelsiz dağıtılmaktadır.”

“Kamu yararı” amacı ile çalışan Oda’nın yayınlarında “kar” amacı güdülmemektedir. Bu nedenle “bandrol” bulundurulması da zorunlu değildir”..

“Cumhuriyet Savcılığı Mimarlar Odası’na yönelik bu “hukuksuz” girişime son vermelidir..!”

“Mimarlar Odası’na “korsan kitap” yalanı ile baskın yapanlara sözümüz var; Hiçbir şekilde ODA “kamu yararı” ilkesinden ödün vermeyecektir!”

kaynak: yapi.com

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.10.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3420 ₺ 3420 ₺ 3460 ₺
İzmir 3320 ₺ 3345 ₺ 3350 ₺
Karabük 3330 ₺ 3400 ₺ 3400 ₺
Biga 3330 ₺ 3340 ₺ 3350 ₺
Payas 3300 ₺ 3325 ₺ 3350 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ