MÜHENDİSLİK DİPLOMASI – KARAKTER ARASINDAKİ İLİŞKİ

Yazar:

14.11.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

MÜHENDİSLİK DİPLOMASI – KARAKTER ARASINDAKİ İLİŞKİ

Her ne kadar yazı’nın başlığında ” Mühendislik diploması”  kelimelerini de kullanmış olsam, siz sadece yazı’nın başlığını “diploma – karakter arasındaki ilişki” olarakta görebilirsiniz.

 

Karakter denilen şey, yutan elemandır. Karakteriniz yeterince gelişmemişse, mühendislik diploması bir işe yaramaz. Zaten bu yüzden ülkemizde bir sürü işe yaramayan mühendislik diploması mevcuttur.  Eger bir mühendis, denetlemedigi bir  işe denetledim diye imza atiyorsa, bu mühendis karaktersizdir dolayisiyle muhendislik diplomasi bir işe yaramaz. Yine kamuda çalısan bir muhendis, sırf birileri istedi diye ruhsat veriyorsa bu mühendiste karaktersizdir ve diploması bir işe yaramaz. Yine bir mühendis diplomasinı kullanarak birilerini eziyorsa, zulüm ediyorsa bu mühendiste karaktersizdir ve bununda diploması bir işe yaramaz. Diplomasıni birilerine kiraya veren ve ayda bikac kuruş kira parasi olan muhendiste karaktersizdir ve diploması bir işe yaramaz.

 

Peki işe yarayan diploma nasil olur?  İşe yarayan diploma adaleti, bilim’i,  güçsüzleri gözetmek icin kullanılan diplomadır.  İşe yarayan diploma, makam için kötü niyetle kullanilmayan diplomadır. İşe yarayan diploma, fakir’in fukara’nın üç bes kurusunu tırtiklamak icin arkasina sığınilmayan diplomadır. İşe yarayan diploma uretmek için kullanılan diplomadir.

Ulke politikamızı da, üniversite diplomalı genclik yetistirmek olarak değil de, işe yarayan diplomalı genclik olarak düzenlememiz gerekir. Ne zaman ki ise yarayan diplomali insan sayımız artar, işte o zaman rahata ereriz…

 

 

Ahmet CELIKKOLLU

Insaat Muhendisi

ESKISEHIR

 

 

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

21.04.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3350 ₺ 3350 ₺ 3380 ₺
İzmir 3290 ₺ 3325 ₺ 3355 ₺
Karabük 3300 ₺ 3330 ₺ 3330 ₺
Biga 3330 ₺ 3355 ₺ 3380 ₺
Payas 3230 ₺ 3260 ₺ 3290 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ