-

Niğde yeni projeleriyle marka kent olacak!

Yazar:

19.11.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Niğde yeni projeleriyle marka kent olacak!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Son 8 yıl içinde Niğde’yi hayal dahi edilemeyen yatırımlarla tanıştıran Niğde Belediyesi, şehri gelecek nesillere taşıyacak yeni projeleri de aralıksız sürdürüyor. Yeni projelerle dört bir yanı adeta şantiye alanına dönen Niğde, marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Efendibey Mahallesi’nde Niğde’nin Ufuk Projesi bütün hızıyla yükselirken, şehrin diğer bölgelerinde de yeni yatırımlar devam ediyor. Üç mahallede kapalı Pazaryeri çalışmalarının yapıldığı Niğde’de kamyon garajı, hal kompleksi, nikah sarayı gibi yatırımlar Niğde’ye kazandırılmaya hazırlanıyor. Vali Konağı yokuşunu Kayardı Mevkii’ne bağlayacak tünel projesinde de ilk kazmanın vurulması için son hazırlıklar yapılıyor.

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın göreve geldiği 2009 yılından bu yana Niğde adeta kabuk değiştirdi. Hayal dahi edilemeyen yatırımların kazandırıldığı Niğde’de yeni projeler de hız kesmiyor.

Kentsel Dönüşüm tam gaz devam ediyor

Niğde Belediyesi’nin Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile birlikte sürdürdüğü Efendibey Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binalar yükselmeye devam ediyor. 121 Hektarlık alanı kapsayacak proje, Niğde’nin çehresini tamamen değiştirecek.

Kamyon garajı

Niğde Belediyesi vatandaşın daha kaliteli hizmet alması amacıyla Hıdırlık Mevkii’nde faaliyete girecek olan Kamyon Garajı için çalışmalara başladı. Yaklaşık 20 bin metrekare açık alan içerisinde faaliyet gösterecek Kamyon Garajı’ nda 11 adet yazıhane ve 3 adet de dükkan yer alacak. 21 Ekim’de inşaatına başlanan Kamyon Garajı 1140 metrekare kapalı alanı ve yeşil alanlarıyla da modern bir tesis olarak inşa edilecek.

Hal kompleksi

Niğde Belediyesi, bir tarım şehri olan Niğde’deki halleri tek çatı altında toplayarak modern bir hal kompleksine dönüştürüyor. Yaş sebze ve meyve ticaretinin daha sağlıklı koşullarda gerçekleştirilebilmesi için Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın talimatıyla projesi hazırlanan yeni hal kompleksi Hıdırlık Mevkii’nde 57 bin metrekare arazi üzerinde inşa edilecek ve 8 bin750 metrekare kapalı alandan oluşacak.

Modern mimarinin en son örnekleri baz alınarak projelendirilen yeni hal kompleksinde her biri 153 metrekareden oluşan 48 işyeri yapılacak. Sosyal tesis, idari bina ve 8 blok halinde inşa edilecek hal kompleksinde 76 araçlık açık otoparkın yanısıra 2 adet sosyal alan bulunacak. İşyerlerinin içinde dinlenme odaları, lavabo, duş ve yazıhaneler yer alacak. İşyerlerinin ön girişleri seksiyonel, arka girişleri ise raylı kapıdan oluşacak ve bu sayede nakliye araçları çok rahat bir şekilde giriş -çıkış yapabilecek.

Kapalı Pazaryerleri

Niğde Belediyesi şehri geleceğe taşıyan, vatandaşın yaşam kalitesini artıran, esnafın da ön planda tutulduğu proje ve yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Pazarcı esnafı ile tüketiciyi daha sağlıklı ve modern alışveriş ortamında bir araya getirecek olan kapalı pazaryeri çalışmaları 3 ayrı mahallede tüm hızıyla sürüyor.

Niğde Belediyesi, Şahinali ve Dere mahallelerinin ardından, İlhanlı ve Selçuk mahalleleri ile Özbelde Mevkii’ne de modern kapalı pazaryerleri kazandırmak için başlattığı projeleri yoğun bir tempoyla sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın talimatıyla İlhanlı ve Selçuk mahalleleri ile Özbelde Mevkii’nde başlatılan kapalı pazaryeri çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Nikah Salonu

Bor Yolu üzerindeki Sarıköprü Mevkii’nde 1800 metrekare alan üzerine yapılacak olan Niğde Belediyesi nikah sarayı, 4 katlı olarak inşa edilecek. Projesinde modern mimarı tarzıyla dikkat çeken nikah sarayının zemin katında 5 adet dükkan yer alacak. 92 kişi kapasiteli tören salonu ise 185 metrekare olarak inşa edilecek. İki adet restoranın da yer alacağı nikah sarayı binasında biri süit olmak üzere 5 adet oda ve misafirhane bulunacak.

Şehir İçi Tünel Projesi

Niğde Belediyesi’nce hazırlanan ve Vali Konağı yokuşunu Kayaardı Mevkii’ne bağlayacak olan Şehiriçi Tünel Projesi’nde kamulaştırma çalışmalarına başlanacak. 370 metre uzunluğunda planlanan tünel şehiriçi trafik akışını büyük oranda rahatlatacak.

350 dükkanlı sanayi sitesi

Şehir merkezinin içinde kalan yeni ve eski sanayi siteleri Hıdırlık Mevkii’ndeki Niğde Belediyesi’nin eski fidanlığının bulunduğu alana taşınacak. Yeni sanayi sitesinde 350 dükkan yer alacak.

Başkan Akdoğan çalışmaları yakından takip ediyor

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, kentin dört bir yanındaki yeni projelerle ilgili çalışmaları da yakından takip ediyor. Her fırsatta yeni yatırım alanlarındaki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, “Şehrimizi geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Son 8 yıl içinde Niğde’miz adeta kabuk değiştirdi. Şehrimiz artık kabına sığmıyor. Gelişen, değişen ve güzelleşen Niğde’mizi marka kent haline getirmek için çalışmalarımızı gece gündüz demeden sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Milliyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS