Nilüfer’deki dev proje yıl sonunu bekliyor

Yazar:

17.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Nilüfer’deki dev proje yıl sonunu bekliyor

Temeli atıldıktan sonra sadece su basman seviyesi yapılan tesisin ikinci ihalesi 31 Mayıs 2011 yılında yapıldı. Sarıdağlar İnşaat AŞ FMSRD ve AHYAS ortaklığı ile ihaleyi kazandı.

Su basman betonunun beklenen uzun süre içersinde özelliğini yitirdiği, yapılan analizle ortaya çıktı.

Bunun üzerine inşaata, yeniden başlanmak zorunda kalındı. Ancak eski müteahhitin açtığı dava nedeniyle inşaat gecikmeli olarak 20 Aralık 2011 tarihinde başlayabildi. 800 gün iş gününde bitirilmesi planlanan inşaatın teslim süresi ise 17 Mayıs 2014 olarak belirlendi.

“GECİKMEYİ KAPATTIK”

Salonun yapımını üstlenen Sarıdağlar İnşaat Şirketi’nin İnşaat Mühendisi Emin Eftal Konuk, tesisin belirlenen süreden 5 ay önce teslim edeceklerini belirtti, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz aylarda inşaatı denetleyen Spor Bakanı Suat Kılıç’ın verdiği söz yerine gelecek. Tesisi aralık ayı sonunda teslim edeceğiz. İnşaat açılan davanın sonuçlanmaması nedeniyle gecikmeli başladı. Biz bu arada tam 7 ay gibi bir süre iş yapamadık. Yorgun temel betonu olan su basmanını kaldırdık ve startı verdik. Yani 20 Aralık’ta başlayan çalışmalarımızda bugün gerçekten gurur duyabileceğimiz bir konuma geldik. Şu an inşaatın kaba bölümünün yüzde 95’lik bölümü sona erdi.”

BAYRAM SONRASI HIZLANACAK

“Kurban bayramı nedeniyle ince işçilik ve diğer kaba inşaat işlerinde çalışanlar, Kurban Bayramı’nı geçirdikten sonra işbaşı yapacaklar. Hatta fayans işlerini yapan ustalarımızı Diyarbakır’dan özel minibüs ile fazla zaman kaybı olmaması için biz getireceğiz. Çalışmalar yeniden hız kazanıp bayram için verdiğimiz arayı da kapatacağız.

SIRA GELDİ ZEMİNE”

İnşaatın teknikerlerinden Ali Pürcü ise, “Kaba inşaatın sonuna gelindi. Çatının özel kaplaması bitirilmek üzere. Son bölümü sonradan yapılan yol üzerindeki giriş bölümünün kaplaması yapılıyor. Onlarda 15 gün içersinde bitirilecek. Şu an salonun içiyle ilgili çalışmalar hızlandırıldı” dedi. Tekniker Ali Pürcü, daha sonra şunları söyledi:

“KOLTUK SİPARIŞLERİ VERİLDİ”

“Salonun mekanik ve sıhhı tesisatın büyük bölümü bitti. Koltuk siparişleri verildi. Bayram sonrası koltukların montajı başlatmak planlanıyor. Havalandırma işleri noktalandı gibi. Zeminin parke ile kaplanması da hızlanacak. Genel olarak salonun dış cephesinin yüzde 80’lik bölümü, çatının yalıtımının tamamı bitti. Kaplamasında ise yüzde 50’lik bölüm geçildi. Salon içindeki alçı kaplamalar bitti. Bayramdan sonra seyirci giriş merdivenlerinin mermer basamakları tamamen bitirilmiş olacak.

SKORBOARD SİPARİŞİ VERİLDİ

Salon 7500 seyirci kapasitesinde olması nedeniyle 4-5 kat yüksekliğinde. Ancak her kat boyaya hazır halde. Dört ayrı tribünden de rahatlıkla görülecek olan skorboardın siparişi verildi. Takılacak yeri hazır. Buraya getirilecek malzemelerin zeminde montajı yapılıp yerine katılacak. Sanıyorum kısa süre içersinde de bu işlem tamamlanacak.”

kaynak: bursadagundem.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ