-

Önce İnceleyin Sonra Tartışalım

Yazar:

12.01.2015

Kişi Okumuş

0 Yorum

Önce İnceleyin Sonra Tartışalım

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyu ile paylaştıkları Atatürk Stadyumu ve İzmir Kıyı Kesimi ve Kent Merkezi Öneri Fikir Projeleri’ne yönelik katılımcılıktan uzak ve dayatmacılık olduğu yönündeki eleştirilerin doğru olmadığını belirterek, “Adı üstünde projelerimiz öneri, fikir projeleri, biz bunları kamuoyu tarafından tartışılması için açıkladık. Projelerimizi sergiliyoruz, anket düzenliyoruz. Projelerimizin hiç incelenmeden toptan karşı çıkılmasını değil incelenmesini, tartışılmasını istiyoruz. İzmir ticaretini ve kentini geliştirecek olan her konuda söz söylemek, projelerini önermek de Odamızın görevidir” dedi.

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, geçen salı günü basın toplantısı ile açıkladıkları Atatürk Stadyumu ile yer altı tünellerini içeren İzmir Kıyı Kesimi ve Kent Merkezi Öneri Fikir Projeleri’nin kamuoyunda tartışılmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Demirtaş, projeler tartışılırken bazı meslek odalarının itirazları olduğunu belirterek, “Projelerimiz kesinlikle dayatma biçiminde sunulan projeler değildir, bu konuda yapılan eleştiriler doğru değil. Adı üstünde öneri, fikir projesi. Amacımız bu projelerin tartışılması, üzerinde konuşulması ve kentimiz için olumlu sonuçlar alınması. Bu nedenle kamuoyuna sunduğumuz projelerimizi hem odamız zemin katında sergiliyoruz, hem de www.izto.org.tr adresli sitemizde sanal olarak sergiliyoruz, üyelerimizin ve tüm İzmirlilerin görüşlerini belirtebilecekleri anketler düzenliyoruz. Bakanlarımıza, milletvekillerimize, meslek odalarımıza, spor kulüplerine projeleri gönderiyoruz. Tüm kuruluşları ve hemşerilerimizi bu projeler üzerindeki düşüncelerini paylaşmaya çağırıyoruz” dedi.

Tünel projeleri ile birlikte “Kaynak varsa önce metro bitirilsin, uzatılsın” söyleminin de gündeme geldiğini belirten Demirtaş, “Elbette metro çok önemli bir konu ve Büyükşehir Belediyemiz bu konuda çok önemli çalışmalar yaptı, yapmaya da devam ediyor. Metronun geliştirilmesi kuşkusuz trafiği azaltır ama dünyanın bütün önemli metropollerine baktığımız zaman kent merkezlerinde trafiğin bu şekilde tüneller ile yer altına alındığı görülür. Bizim meslek odalarımızdan beklentimiz hemen ve toptan karşı çıkmak yerine projeleri incelemeleri, katkı koymaları” diye konuştu.

İzmir Ticaret Odası’nın kentin ve üyelerin ticaretini geliştirme konusunda Anayasa ile görevlendirilmiş bir kurum olduğunu vurgulayan Demirtaş, “Bu nedenle kentimiz ticaretini geliştirecek konularda, ticaretimizin önündeki engellerin kaldırılması için çalışmak, projeler üretmek bizim görevimiz. Trafiği kilitlenen, ilerlemeyen bir kentte ticareti geliştirmemiz tabii ki söz konusu olamaz. Bu sorunun çözümü üyelerimizin işlerine, kentimiz ekonomisine çok olumlu yansıyacaktır” dedi. Sporun ise son yıllarda ekonomik değeri en fazla gelişen alanlardan biri olduğunu ve bu konuda lokomotifin de futbol olduğunu belirten Demirtaş, bu nedenle İzmir’de futbol ve sporu mutlaka geliştirmek istediklerini söyledi. Demirtaş, “Ama Türkiye’nin üçüncü büyük metropolü kabul edilen İzmir’in bırakın Süper Lig’de takımı olmayışını futbol oynayacak sahası dahi olmamasını kimseye anlatamayız, bunu kabul edemeyiz. Bu bizim gençlerimize de yapılmış olan çok büyük bir haksızlık” diye konuştu.

Kaynak : Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS