Palm City Mersin AVM, Cityscape Awards’ta Finale Kaldı

Yazar:

01.10.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Palm City Mersin AVM, Cityscape Awards’ta Finale Kaldı

12. Cityscape Awards ödülleri 9 Ekim’de Dubai’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Birbirinden seçkin markalara ev sahipliği yapan ve Mersin’in yıldızı haline gelen Palm City Mersin Alışveriş Merkezi yenilenen yüzüyle gelişmekte olan ülkeler arasındaki en prestijli ödüllerinden biri olan Cityscape Awards’ta finale kaldı. 22 ülkeden 283 katılımcının, 12 kategoride yarıştığı Cityscape Awards’ta, Palm CityMersin AVM, perakende (category of retail) dalında gelişmekte olan ülkelerin en başarılı projelerinden biri olarak aday gösterilirken finale kalan toplam 36 proje arasından kendi kategorisindeki 2 proje ile birlikte finale kalmaya hak kazandı.

Cefic tarafından gerçekleştirilen Palm City Mersin Alışveriş Merkezi’nin kendi kategorisindeki iki diğer proje ile birlikte perakende kategorisinde finale kaldığı yarışmada, projeler 9 Ekim’de Dubai JW Marriott Marquis Hotel’de düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

Bu yıl yine, Dünya Perakende ve Eğlence Sektörü’nün en prestijli ödülleri arasında yer alan ve Londra’da düzenlenen “8. Global RLI Awards” Töreni’nde En İyi AVMRenovasyonu Kategorisi’nde “Jüri Özel Ödülü” kazanan Palm City Mersin AVM, Singapur, Çin ve Kanada gibi pek çok ülkeden katılan uluslararası projeleri geride bırakarak 6 Haziran’da ödülünü almıştı.

PALM CITY MERSİN RENOVASYON PROJESİ:

2003 yılında Carrefour Mersin Alışveriş Merkezi adı ile Mersin’in ilk alışveriş merkezi olarak açılan Carrefour Mersin, şehrin hızla gelişen ve yenilenen lokasyonunda bulunmaktaydı. Türkiye’nin hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Mersin’in öneminin ve buna paralel ihtiyaçlarının da artması ile birlikte çok ciddi bir renovasyon ve değişim süreci ortaya çıkmıştır.

Türkiye’de gerçekleşen ilk AVM rejenerasyon (hayat verme) projesi olan Palm CityMersin AVM, Yeniden Kiralama, Yenileme, Renovasyon, Yeniden İnşa Edilme, Yeniden Yapılandırma, Genişletme, Perakende Mağazaların Tahliyesi ve Mağazaların Yeniden Konumlandırılması gibi tüm süreçlerin başarıyla tamamlandığı önemli bir projedir.

Bu proje, yalnızca tasarım özellikleri açısından değil aynı zamanda kullanılan inovatif metodoloji ve geliştirme süreci ile çok özel ve tektir. Tüm yenilenme süreçlerinde, Carrefoursa Hipermarket işlevsel ve aktif tutulurken aynı zamanda alışverişe yeni bir anlam kazandırılmış ve yüksek standartlar hayata adapte edilmiştir.

Mersin’in ilk AVM’sinin komple yenilenme ve yeniden markalaşma ihtiyacı; aileler, çocuklar, restoranlar, spor, konser, gösteri, tiyatro, eğlence ve sosyal aktiviteler için daha geniş ve özel alanların geliştirilmesi ile daha çekici bir merkez oluşturma fikrinden doğmuştur. Asıl amaç; modern, keyifli, konforlu alışveriş anlayışını tecrübe eden ziyaretçi sayısının arttırılması ve bunun doğal sonucu olarak AVM cirosunun yükseltilmesidir.

Ayrıca, Projede yeşil kaynaklar, sürdürülebilirlik ve çevresel koruma için en verimli şekilde kullanılmıştır. Palm City Mersin AVM tasarımı, ziyaretçi ihtiyaçları gözetilerek çevre ve iklim koşullarına uyumlu şekilde geliştirilmiştir. Yenilenen AVM’nin tamamı günışığından istifade edebilmektedir. Geniş yiyecek-içecek ve eğlence alanları, modern tasarımlı çekici terası ve tamamı yeşillendirilmiş çevresi ile ziyaretçilerine daha keyifli alışveriş tecrübesi yaşatmak üzere tasarlanmıştır.

24 aylık yoğun geliştirme sürecinde elde edilen en büyük başarılardan biri de etkili yönetim ve planlama sonucunda hipermarketin ziyaretçilerine en güvenli ve konforlu şekilde hizmet vermeye devam etmesidir.

Başarılı bir yenilenme, operasyon ve yeniden yapılanma sonrasında toplam 95.000 m² üzerine kurulan Palm City Mersin Alışveriş Merkezi; 34.000 m² kiralanabilir alanda mağaza, kiosk, restoran ve ana mağaza sayısını 33’ten 65’e çıkarılmıştır. 1.250 araç kapasiteli ücretsiz açık otoparkı ile tek kat üzerine kurulan AVM; aileler, yaşlı ve engelli ziyaretçilerine son derece konforlu ve pratik alışveriş imkânı tanımaktadır. Ziyaretçi sayısı 2012 yılında %150 artan Palm City Mersin AVM’nin ziyaretçi sayısı 2013 yılında da hızla artmaktadır.

Palm City Mersin AVM birbirinden seçkin markaları, mimarisi ve konumuyla Mersin’in yıldızı olmuştur.
AERIUM:

Aerium, 2013 yılında tüm Avrupa’da 6,7 milyar Euro değerinde gayrimenkulu yönetmekte olan tecrübeli yatırım-yönetim grubudur. Aerium; ofis, perakende ve karma kullanım tesislere yoğunlaşarak, özel ve kamu yatırımcılarına, kuruma özel yüksek kalitede ve gelir artışı sağlayan gayrimenkul dayanışma fonu oluşturulmasını veya bu fonlara katılım imkânını sağlar.

Lüksemburg merkezli Grup; Londra, Paris, Cenevre, Düsseldorf ve İstanbul ofisleri ile gayrimenkul fonu geliştirme ve yönetimi konusunda Avrupa’da liderdir. Avrupa, Amerika ve Orta Doğu’da pek çok finans kuruluşuna danışmanlık yapmaktadır ve üst düzey bireysel ve kurumsal müşteri portföyüne sahiptir.

Aerium, son on yılda geliştirdiği ve yönettiği içerisinde 14 farklı fon ile Avrupa, Asyave Afrika’nın 12 ülkesinde ticari mülklerin satın alınması, geliştirilmesi, yönetimi ve yapılanması konusunda değer yaratmıştır.

2000 yılından bu yana 650’den fazla varlık satın alınmış olup, 2013 itibariyle 100’den fazla alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul yönetilmektedir.

Aerium, tecrübesi ve farklı pazarlarda perakende-ofis gayrimenkul sektöründeki know-how’ı sayesinde, yatırımcılarının aktif varlığı için yüksek kalitede kaynak, satın alma ve yönetim değeri yaratmaktadır.

AERIUM’un gelecek beş yıl içerisindeki hedefi, aktif olduğu pazarda yılda 500 milyon Euro yatırım gerçekleştirmektir.
CEFIC:

19 YILLIK TECRÜBE VE BAŞARI İLE TÜRKİYE’DE LİDER

Avrupa’da 1986 yılından ve Türkiye’de 1994’ten beri hizmet veren CEFIC müşterilerine; yatırım, geliştirme, kiralama, mülk ve tesis yönetiminin yanı sıra, alışveriş merkezleri ve ticari mülkiyetlerin pazarlama ve tanıtımı konusunda da destek vermektedir.

CEFIC, yatırımcılarının ve kiracılarının uluslararası know-how ve kuruma özel çözümler ile en verimli sonuçları alarak gelişmeleri ve katma değer yaratmaları için çalışır.

85 profesyonel çalışanı ile CEFIC, Türkiye’de toplam 700.000 m² alışveriş merkezi ve ticari gayrimenkul yönetmektedir.
CEFIC, kapsamlı bilgi ve tecrübesi sayesinde Türkiye’de alanında öncüdür ve liderliğini sürdürmektedir. 19 yıldır Türkiye pazarında kaydettiği başarılarıyla CEFIC, sektörde çok iyi tanınmaktadır. CEFIC, alışveriş merkezi kiralama ve yönetimi konusundaki mükemmelliğini sürdürmek için en yüksek gayretle çalışmalarına devam etmektedir.

RETFUND:

Retfund, büyük ölçekli alışveriş merkezleri konusunda uzmanlığı ispatlanmış bir gayrimenkul geliştirme firmasıdır.

Alanının uzmanı Retfund, tecrübeli ve profesyonel çalışanları sayesinde, alışveriş merkezi geliştirme, yenileme, genişletme ile geliştirme öncesi fizibilite çalışmaları, tasarımı, yapım aşamasında yönetimi, kiracı koordinasyonu, proje maliyeti gibi tüm konuları ve süreçleri yönetir. Retfund, güçlü vizyonu ışığında, paydaşlarının sürdürülebilir kar artışı ve yatırımcıları, kiracıları ile kullanıcıları için yalnızca güvenli ve karlı ticari mülkiyet geliştirir. Retfund, yıllar içerisinde rekabeti sürdürebilecek gayrimenkul projelerinin geliştirilebilmesine önderlik eder.

Retfund şu anda Türkiye’de toplam inşaat alanı 600,000 m² olan 6 adet alışveriş merkezinin geliştirilmesi, yenilenmesi ve genişletilmesi çalışmalarını yönetmektedir.

kaynak: haberler.com

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ