-

Recep Akdağ: Erzurum’daki dönüşümü çok önemsiyoruz!

Yazar:

04.06.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Recep Akdağ: Erzurum’daki dönüşümü çok önemsiyoruz!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti. Bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere Erzurum’a gelen Bakan Akdağ’ı kentte ağırlamanın mutluluk verici olduğunu hatırlatan Başkan Sekmen, “Bize vermiş olduğunuz desteklerden dolayı size teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu şehrin bir evladı olarak sağlıkta ülkemize dünya çapında övünülecek hizmetler yaptınız. İnşallah bundan sonra da farklı bir konuma taşıyacaksınız. Mutluluğumuzu kelimelerle ifade etmemiz mümkün değil. Halkımızın da ne kadar mutlu olduğunu görüyoruz. Sizin tekrar bakanlığa dönmeniz Erzurumlularda hatta diğer vatandaşlarımızda da çok büyük bir teveccüh uyandırdı. Allah yolunuzu açık etsin. Hizmetlerinizi daim eylesin. Sizinle beraber bir projemiz vardı. Bu projeyi unutmadık. Bu projeyi mutlaka yine sizin koordinatörlüğünüzde başlatmamız gerektiğini ifade ediyorum. İnşallah bizlerde sizlerin bir kardeşi olarak, bir takım arkadaşı olarak da gerekli hizmetleri yapacağımızı, bizim size olan kalbi muhabbetimizi devam ettireceğimizi tekrar ifade ediyor, yeni görevinizde başarılar diliyoruz.”

“ERZURUM HUZUR VE UYUM İÇİNDE KALKINMAYA DEVAM EDİYOR”

Bakan Akdağ, Erzurum’un huzur ve uyum içinde kalkınmaya devam ettiğini vurguladı. Akdağ, şöyle devam etti: “Değerli başkanım çok teşekkür ediyorum. Allah’a şükürler olsun şehrimizde huzur ve uyum içerisinde kalkınmamızı devam ettiriyoruz, gelişmemizi devam ettiriyoruz. 14 yılı aşkın siyaset tecrübemde gördüğüm, tespit ettiğim çok önemli bir husus var. Bir şehirde merkezi yönetimle yani hükümetle o şehrin belediye başkanı, aynı zamanda şehrin içerisinde de valimiz, belediye başkanımız, şehrin ticaret ve sanayi odası, üniversite yönetimi ve diğer benzeri kuruluşlar uyum içerisinde çalışırsa çok kolay mesafe alınıyor. Biz, şükürler olsun ki Erzurum’da bu uyumu hep temin edebildik. Değerli Valimizin burada olduğu son üç yıl içerisinde de Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla uyum içerisinde birlikte yaptığı çalışmalarla şehrimiz kalkınmaya, yol almaya devam ediyor.”

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Akdağ, Erzurum’daki kentsel dönüşüm çalışmasını çok önemsediğini ifade etti. Bakan Akdağ, şöyle devam etti: “Erzurum’da kentsel dönüşümü çok önemsiyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde yöneticilik yapan arkadaşlarımız yani belediye başkanlarımız bu anlamda meselenin altyapısını hazırlamak için, istimlak meselelerini, projelendirme meselelerini yaptılar. Bu dönem hep birlikte göreceğiz ki imar açısından bir hamle dönemi olacak. Şuanda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve diğer belediyelerimiz hazırlıklarını yapmış durumdadır. Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ’nin de çalışmaları var. Biz Erzurum’u inşallah mamur bir şekilde kalkındıracağız. Bunda kararlıyız. Erzurum’un bir özelliği var. Erzurum Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınması için anahtar şehirdir. Tabi ki bütün şehirlerin birlikte kalkınması lazım. Değişim sadece Erzurum’un kalkınması ile olmaz. Ama hepimiz biliyoruz ki, bu düşüncemi civar illerden milletvekili olan arkadaşlarımızla da paylaşıyorum, onlar da aynı düşüncedeler, Erzurum’u kalkındırmadan Doğu Anadolu’yu kalkındırmak mümkün olmaz.”

KALKINMA PLANI HAZIRLANACAK

Prof. Dr. Akdağ, ziyarette gazetecilere Erzurum için Kalkınma Planı hazırlanacağı müjdesini verdi. Akdağ, şöyle dedi: “Biz inşallah bu yaz boyunca hatta son baharı da bunun içerisine katarsak 2017’ye kadar şehrimiz için bir kalkınma planı hazırlayacağız. Biliyorsunuz zaten Hükümetlerimizin kalkınma planları vardır. Her Bakanlığın kendine ait stratejik gelişme planları vardır. Ama biz Erzurum şehrine ait kalkınma ve şehircilikle ilgili bir plan hazırlayacağız. Tabi bu plan genel çerçeveyle, hükümetin hedefleriyle örtüşmüş olacak. Ama şehre özgü bir plan olacak. Bunun Erzurum’un kalkınmasına çok büyük bir katkı vereceğine inanıyorum. Büyükşehir Başkanımıza yaptığı kıymetli çalışmalar için tekrar teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız, İstanbul Kartal’da iki dönem çok başarılı belediye başkanlığı, sonra iki dönem milletvekilliği yaptı. O zamanlardan itibaren çok yakın tanışıyoruz. Bu dönem de çok başarılı bir Belediye Başkanlığı yürütüyor. Belediyemiz çok önemli projelere imza atıyor.”

SAĞLIKLI KENTLER PROGRAMI

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum’un da içinde bulunduğu birkaç vilayette Sağlıklı Kentler Programı’nın hayata geçirileceğini söyledi. Bakan Akdağ, sözlerini şöyle tamamladı: “Erzurum’da sağlıkla ilgili olarak iki gün önce Gençlik ve Spor Bakanımızın beni ziyaretinde bir karar aldık. İçerisinde Erzurum’un da olduğu birkaç şehrimizde, Sağlıklı Kentler Programı’nı geliştireceğiz. Burada Belediye Başkanlığımızın çok önemli rolleri var, Sağlık Bakanlığı’nın önemli rolleri var, Çevre Bakanlığı’nın, Spor Bakanlığı’nın çok önemli rolleri var. Herkesi hareketli yaşama teşvik edeceğiz. İnsanlarımızı daha sağlıklı yaşamaya, şişmanlıktan korunmaya, tütün kullanımından korunmaya yöneltebileceğimiz bir ortamı inşallah birlikte oluşturacağız. Sadece Erzurum’da sürekli yaşayan ailelerimiz için değil, Erzurum’da öğrenim gören çok sayıda öğrencimiz var. Bu 70 bin öğrencimiz için de kampüslerimizi birer sağlıklı yaşam alanları haline getireceğiz. Sağlık yatırımları açısından Erzurum’da geriye kalmış çok fazla bir işimiz yok. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin inşaatında gecikme olmuştu o da şuanda hızla devam ediyor. İnşallah 2017 yılında o mükemmel eseri de şehrimize kazandırmış olacağız. Bazı ilçelerimizde doktor eksikliklerimiz var. Onları da inşallah en kısa sürede tamamlamış olacağız.”

Erzurum Güne Bakış

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS