Rockwool, Yalıtım Pazarını Taş Yünü ile Büyütecek!

Yazar:

17.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rockwool, Yalıtım Pazarını Taş Yünü ile Büyütecek!


Dünya taş yünü pazarının lideri ROCKWOOL, 2013’te girdiği Türkiye yalıtım pazarını büyütme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

ROCKWOOL’un Türkiye ofisini açmasının ardından kısa süre içinde önemli projelerde yer aldığını belirten ROCKWOOL Türkiye Direktörü Taner S. Şahin,Türkiye’ye kalıcı olarak geldiklerini, taş yünü pazarı büyütmeye odaklandıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Son olarak Amerika ve Çin’e yatırım yapan ROCKWOOL’un global büyüme stratejisi kapsamında Türkiye, yatırım hedeflenen ülkeler arasında yer alıyor. Avrupa’nın hacim olarak en büyük mantolama pazarı olan Türkiye, global olarak da çok ciddi bir pazar konumunda. Isı yalıtım pazarının hacim olarak büyüklüğü zaten göz ardı edilemez bir boyutta. İnşaat sektörü de aynı şekilde. Kentsel dönüşüm beraberinde ciddi bir potansiyeli getiriyor. Şimdilik kentsel dönüşüm kapsamına giren bölge ve yapılarda mantolama erteleniyor. Ancak bu bölgelerde inşaat aşamasına geçilmesiyle birlikte kentsel dönüşüm, mantolama pazarı açısından ciddi bir potansiyel oluşturuyor olacak.”

Şahin: “Tek düşüncemiz pazarı büyütmek”

Türkiye’de yalıtım konusuna ısı kaybı ve enerji verimliliği açısından yaklaşıldığını, yalıtım konusunun içeriği ısı yalıtımından daha kapsamlı bir çerçeveye taşınarak ısı-ses yalıtımı ve yangın güvenliği noktasına getirileceğine inandıklarını belirten Şahin; “Önemli olan; tamamen doğal bir malzeme olan taş yünüyle yapılan yalıtımın “iyi bir yatırım” olduğu gerçeğini anlatabilmek. Taş yünü, yalıtımda ısı yalıtımına ek olarak, ses yalıtımı ve yangın güvenliği açısından da vazgeçilmez bir unsur. Doğal malzemeler kullanılarak üretilen taş yününün faydaları hakkında insanların bilgi sahibi olması çok önemli. Bunun için pazarda ne kadar oyuncu varsa, o kadar pozitif şeyler olacağı kanaatindeyiz. Taş yününün mucidi ROCKWOOL olarak, biz de bu büyüme evresinde ipi göğüsleyen markalardan biri olacağız. Türkiye’deki mevcut taş yünü pazarıyla ilgili tek bir düşüncemiz var, o da pazarı büyütmek. ROCKWOOL Türkiye olarak öncelikli hedefimiz, taş yününü daha iyi anlatabilmek ve yalıtım sektöründe taş yününün pazar payını hak ettiği düzeye getirilmesi olacak.” dedi.

inşaat yapma oyunu

Dünyada Empire States, Guggenheim Müzesi, Heathrow Havalimanı ve Eyfel Kulesigibi önemli yapıların yalıtımında kullanılan Rockwool ürünleri, İstanbul’da bu yıl çok büyük çaplı 10’a yakın projede kullanıldı. Sinpas Eviya Egeboyu, Özderici GYO Nuvo Dragos, Çukurova Tower, Özak GYO Hayattepe, Yorum İstanbul, SinpaşOttomare, Rönesans Tower, İnanlar İnşaat Terrace Tema, Mostar Yapı Statüpark gibi Türkiye’nin en büyük konut projelerinden biri olan Ankara Sinpaş Altınoran projesinin mantolamasında tercih edildi.

Hayattepe, Ege Boyu, Çukurova Towers ve SİNPAŞ Altın Oran dışında anlaşma sağlanan birkaç proje de dahil edildiğinde 2014’te Türkiye proje pazarının %25-30’una sahip olmayı planladıklarını belirten Şahin; “Yalıtım sektöründe inşaat artışlarına bağlı organik büyümenin devam edeceğini öngörüyoruz. Bunun yanında yangın ve ses izolasyonu konusunda artan bilinçlenmenin taş yünü yalıtımını, mantolama ve diğer segmentlerde daha yüksek bir pazar payına taşıyacağını düşünüyoruz. Türkiye stratejimiz ve yatırımlarımız bu yönde satış hacmini artırmak ve pazarın gelişimine katkıda bulunmak noktasında olacak” dedi.

kaynak: haberler.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

05.12.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5130 ₺ 5100 ₺ 5070 ₺
İzmir 4995 ₺ 4970 ₺ 4920 ₺
Karabük 5100 ₺ 5050 ₺ 5000 ₺
Biga 5020 ₺ 5000 ₺ 4980 ₺
Payas 4960 ₺ 4930 ₺ 4900 ₺
Gebze 5060 ₺ 5030 ₺ 5000 ₺
Samsun 5150 ₺ 5150 ₺ 5080 ₺
Ankara 5120 ₺ 5090 ₺ 5060 ₺
Bursa 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Kütahya 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Sivas 5070 ₺ 5040 ₺ 5010 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ