Rusya’da Türk girişimciden inşaat sektörüne İş Destekleme Merkezi

Yazar:

13.02.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya’da Türk girişimciden inşaat sektörüne İş Destekleme Merkezi

Rusya’da Türk ve Rus firmalarına iş giysileri tedarik eden Spetsforma Genel Müdürü Okan Sevim, iş piyasasında henüz profesyonel danışmanlık ve değerlendirme hizmetleri sunmak için İş Destekleme Merkezi şirketi kurdu.

Rusya’da Türk ve Rus firmalarına iş giysileri tedarik eden Spetsforma Genel Müdürü Okan Sevim, iş piyasasında henüz profesyonel danışmanlık ve değerlendirme hizmetleri sunmak için İş Destekleme Merkezi şirketi kurdu. Profesyonel seviyede Rusya piyasasında faaliyet gösteren Türk iş adamı; otel, lokanta, fabrika, süpermarket, hastane, inşaat firmalarının yanı sıra, Rus resmi kurumlarına da iş elbisesi tedarik ediyor. Cihan Haber Ajansı’na (Cihan) konuşan Sevim, Rus şirketiyle ortaklık kurarak yeni faaliyet sahasını başlattıklarını kaydetti. Sevim, “2004 yılından bu yana piyasada başarılı şekilde faaliyet gösteren Tsentr Podderjki Biznesa (İş Destekleme Merkezi) ile müşterek olduk. Bu firma Rusya’da danışmanlık alanında öncü durumunda. Esas faaliyet alanımız; inşaat ve teknik, teknik gözetim, mahkeme bilirkişi incelemesi, değer biçme ve bilirkişilik hizmetleri, projelendirme. Şirketimizin ana faaliyet alanı değerlendirme hizmetleridir.

RUSYA’NIN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNE AÇILMAYI HEDEFLİYORUZ

Moskova dışında Rusya’nın çeşitli bölgelerinde faaliyetlerini geliştirmeyi amaçladıklarını altını çizen Sevim, “Biz aktif olarak gelişmekteyiz, yeni büro ve yerel bölümlerimizi açmaktayız. St.Petersburg, Soçi, Kazan gibi büyük şehirlerde şubelerimiz var. Danışmanlık hizmetlerine iş dünyasında önemli misyon düşüyor. Çünkü; muazzam şekilde kalkınma sürecini yaşıyoruz, her gün mevzüat, ekonomik gösterge ve çözümleme temelleri değişiyor. Dolayısıyla verimli çalışmayı ancak profesyonel uzmanın desteğiyle sağlayabilirsiniz.” dedi.

TÜRK-RUS EKONOMİK İLİŞKİLERİNDE YENİ FAALİYET BAŞLATIYORUZ

Türkiye ve Rusya arasında ekonomik-ticari ilişkilerin zamanla arttığını kaydeden Türk girişimci, “Rusya’da Türk firmaları başarılı şekilde faaliyet gösteriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de Soçi Olimpiyat tesislerinde Türk inşaat firmalarının çalışmalarını övdü. Bizim şirket, genel olarak Türk firmalarının sık sık karşılaştığı sorunları çözmekle uğraşan bir kurum. Isimi üzerinde iş dünyasını destekleyen kurum. Önceliğimiz zati bu. Ayrıca Türk iş dünyasıyla başlatacağımız faaliyet uluslar arası işbirliğimizi artıracak. Aynı şekilde Türkiye’de iş yapmayı planlayan Rus firmalarına da hizmetler sunmaya hazırız. Ruslar Türkiye’de henüz fazla gayrımenkul almaya başlisimi. Türk firmalarıyla müşterek programlar da uygulamayı amaçlıyoruz. Şirketimiz, deneyimli inşaat bilirkişi uzmanları, teknik kontrol mühendisleri, inşaat konularında hukuk danışmanları ve araştırma düzenlenme mühendislerinin kadrosuna sahip. Profesyonel inşaat danışmanlığını yapan şirketimiz çoğu firmanın inşaat çalışmalarını kontrol eder, piyasada bizi iyi referans olarak verirler, şirketimize güvenirler.” diye konuştu. İnşaatla alakalı mahkemelik konuların çözülmesinde büyük tecrübeye sahip olduğunu kaydeden Sevim, “Şirketimiz mahkemede proje dökümantasyonu incelenmesi, ayrıca destursuz olarak kurulan tesislerin yasallaştırılması ile alakalı profesyonel yardımı sağlar. Şirketimiz şimdiye kadar yaklaşık 250 davada başlıça uzman şirketi olarak tayın edildi. Aktif olarak Moskova ve Moskova etraf bölge mahkemeleriyle işbirliği gerçekleştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Medya365.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ