-

yakan aydınlatma


Sağlık Bakanı Yardımcısı AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas Açıklaması

Yazar:

22.08.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Sağlık Bakanı Yardımcısı AK Parti Çorum Milletvekili Agah Kafkas Açıklaması

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Bursa’nın İnegöl ilçesinde yapım çalışmaları devam eden 300 yataklı İnegöl Devlet Hastanesi binası inşaatında incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Yardımcısı AK PartiÇorum Milletvekili Agah Kafkas, yeni hastanenin yerini beğenmezken, 200 araçlık otopark alanının yetersiz olduğunu, bu nedenle Kapalı Spor Salonunun yıktırılması gerektiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Yardımcısı Çorum Milletvekili Agah Kafkas, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Baştuğ, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Genel Meclis Başkanvekili Murat Gültekin, AK Partiİlçe Başkanı Bülent Temelli ve bazı yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte, devam etmekte olan yeni hastane inşaatında incelemelerde bulundu.

HASTANE YERİNİ BEĞENMEDİ

Bakan Yardımcısı Kafkas, öncelikle şantiyenin içerisinde müteahhit firmanın Proje Müdürü Ali Kocaman’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Hastane maketi üzerinde gerekli bilgileri alan Bakan Yardımcısı Kafkas, hastane yerini beğenmediğini ifade etti.

SPOR SALONUNU YIKIN ÖNERİSİ

Bakan Yardımcısı Kafkas, Hastane için planlanan 200 araçlık otoparkın genişletilmesini isteyerek, hastane çevresinde yaptığı inceleme sırasında, Kapalı Spor Salonunun yıkılarak otopark alanına çevrilmesini önerisinde bulundu.

CELAL BAYAR’I ANDIK

İncelemelerin ardından basın açıklaması yapan Sağlık Bakanı Yardımcısı ÇorumMilletvekili Agah Kafkas, “Üçüncü Cumhurbaşkanımız merhum Celal Bayar’ın ölümünün 27’nci senesi nedeniyle anma merasimine katılmak için Bursa’ya geldim. Cumhuriyet tarihi ile Celal Bayar’ın tarihine baktığınız zaman önemli şahsiyeti,Türkiye’nin sivil Cumhurbaşkanı, Atatürk’ün son Başbakanı, Türkiye’nin iktisadi gelişmesinde önemli rolleri olan, büyük devlet adamı. Ama biz Atatürk’ün son başbakanını idamla yargılayan bir ülkeyiz. Müebbet hapse mahkum etmişiz. Sağlık nedeniyle tahliye ettiğimiz, özürlü bir demokrasiden geliyoruz. Bu ülkeye bir ömür vermiş bir devlet adamını idamla yargıladık, alaşağı ettik. Bu ülke, alaşağı edilmesini çok ağır ödemiştir. Bu ülke demokrasinin, özgürlüklerin gelişmesi konusunda büyük yaralar alınmıştır. Celal Bayar’a şükranlarımızı sunuyoruz. Artık Türkiye özgürleşmiştir. Artık Türkiye darbeleri geride bırakmıştır” dedi.

HASTANE İNŞAATI 31 OCAKTA TESLİM EDİLECEK

Bursa’da gerekli incelemelerde bulunduklarını kaydeden Bakan Yardımcısı Kafkas, “Bursa’nın sağlık yatırımlarını değerlendirdik. Hangi yatırımları daha çabuk hızlandırabiliriz, hangi yatırımlarımızın temelini daha kısa sürede atabiliriz, diye görüş alışverişinde bulunduk. Bursa Şehir hastanesi ile ilgili bütün hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah en kısa sürede düğmeye basmış olacağız. AK Parti İnegöl İlçe Başkanımız ve Belediye Başkanımız benim eski dostlarım. Hem kendilerini ziyaret ettim, hem deİnegöl’ün Cumhuriyet tarihinde en büyük yatırımını ziyaret ettik. Müteahhit firmamız Ekol Yapı İnşaat firmasının yetkilisi 31 Ocak 2014 tarihinde burayı bize teslim edeceklerini söylediler. Bizde kendilerine bütün desteği vereceğimizi söyledik.

HASTA ODALARINA REVİZE TEKLİFİ

Hastane odalarının sistemi ile alakalı planda küçük bir revize yaptıklarını kaydeden Bakan Yardımcısı Kafkas, bütün odalarda ihtiyaç olduğunda iki kişi yatacak şekilde yatak sistemi ile alakalı ricada bulunduklarını söyledi.

“MİLLET, SAĞLIK ÇALIŞANINA SAHİP ÇIKMALI”

Bu Beyaz Kod uygulaması amacına ulaşabildi mi? Soruya yanıt veren Sağlık Bakanı Yardımcısı Çorum Milletvekili Agah Kafkas, “Beyaz Kod uygulamamız var. Onun ötesinde çok tedbirler aldık. En önemlisi bir kanun teklifimiz var. Meclis kapanmadan çıksın istiyorduk, olmadı. Meclis açılır açılmaz çıkacak. Kamuda ya da özelde çalışan sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin cezasının arttırılması ve hemen uygulanması konusunda bir düzenleme yaptık. Şunu anlamakta zorluk çekiyoruz. Bu ülkede canımızı emanet ettiğimiz insanların canına kasteden insanları seyrediyoruz. Bu ülkede çok değil 10 yıl önce, biz her vatandaşımız yılda 5-6 defa hastaneye gidiyorduk, şimdi yaklaşık 9 defa hastaneye gidiyoruz. Yani sağlığa ulaşımı kolaylaştırdık. Sağlıkta öyle bir model geliştirdik ki, dünyada Türk modeli deniyor artık. Batılı ülkelerin medeniyet seviyesi falan diye bize bir gün Türkiye ulaşır mı diyerek muasır medeniyet seviyesini Kaf Dağı’nın arkasında gibi anlatırlardı ya, şimdi biz batının sağlıkta muasır medeniyet seviyesi olduk. ‘Siz bu işi nasıl başardınız?’ diye gelip bize soruyorlar. Bu işi nasıl başardık? Sağlık çalışanları ile başardık. İnsanımızın canına can kattık” dedi.

24 SAAT ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORLAR

Yapılan çalışmalarla son 10 yılda Türkiye’nin hayatta kalma süresi 5 yıl uzadığını aktaran Bakan Yardımcısı Kafkas, “Ömüre ömür kattık sağlık çalışanları ile. Biz bu sağlık çalışanlarının 3 kat hizmet üretmelerini arttırdık ama 3 kat sayılarını arttırmadık. Bu insanlar gece gündüz 24 saat özveri ile çalışıyorlar. Biz her birimiz, her yurttaş, her insan canımızın istediği zaman Sağlık Bakanlığı’nın tabelasını gördüğümüz her yere gönül huzuru ile 7 gün 24 saat kesintisiz gidebiliyoruz ve hizmeti satın alıyoruz. Satın aldığımız bu hizmeti, bu standartları yürütmek için bu insanlar büyük özveri ile çalışıyorlar. Merkezi randevu sistemi ile artık eskisi gibi sabah kuyruktan randevu alırsan aldın, öğlene kadar muayene olursan oldun değil, artık akşam 5’e kadar muayenemiz devam ediyor. Randevu sistemi var, doktor seçme hakkın var, hangi hastaneyi istiyorsan o hastaneye gidip, hangi doktoru istiyorsan o doktorda muayene olma seçeneğin var” diye konuştu.

BU MİLLET SAĞLIK ÇALIŞANINA SAHİP ÇIKMALI

Hasta olmadığı halde acil servisi meşgul eden vatandaşlara yönelik değerlendirme yapan Kafkas, “Özellikle akşam hasta olmadığımız halde acillere gidiyoruz. Hasta olmadığımız halde, ayakta tedavi olabilecek halde iken, dükkanı kapatıp eve giderken uğrayıveriyoruz. Kardeşim, gündüz mesai saatinde bunu yapsana. Acildeki görevli acil hasta ile uğraşırken, beyefendi biraz bekledi diye bu sefer de şiddet uygulamaya kalkıyor. Bir defa canımızı emanet ettiğimiz insanların canını biz bu millete emanet ediyoruz. Bu millet sağlık çalışanlarına sahip çıkmalı. Geçenlerde Ankara Yeni Mahalle Devlet Hastanesi’nde bir psikopat adam elinde bıçakla doktoru 10 dakika hastanenin içerisinde kovalıyor, bir sürü insan da seyrediyor. Allah’tan korkmak lazım. Sonunda bu bizim insanımız, hayatımızı emanet ettiğimiz insan. Seyrettiğimiz insan bizim canımızı kurtaran, canımızın muhtaç olduğu insan. Doktorlarımız kolay yetişmiyor. Bir uzman hekim 10 yıl eğitim görüyor, ömrünün 10 yılını eğitime harcıyor. ve bunların tatili yok, tatile gitse de doktor, otobüse binse de doktor, uçağa binse de doktor, evinin doktoru, apartmanının doktoru. 24 saat milletin hizmetinde olan insanlara karşı daha özenli olmalıyız, daha özverili olmalıyız, daha sevecen olmalıyız. Böyle bir haksızlık olamaz. Onun için biz bakanlık olarak bir arkadaşımıza kalkan el tümüyle bize kalkmış diyoruz. Her türlü tedbiri alarak, arkadaşlarımızın her türlü yanındayız. Bu işi kınıyoruz ve milletin de kendi çocuklarına, kendi evlatlarına, kendi canını emanet ettiği insanlara sahip çıkmasını rica ediyoruz. Acil’e de acil olmayanların gelmesini istemiyoruz. Acil’de bizim acil olanlara daha kaliteli hizmet sunabilmemizin yolu sadece acil olanların acillere gelmesinden geçiyor. Bir tek dünyada bizde var. Geçen Almanya’da bir hastane geziyorum. Beni acile götürmelerini istedim. Acil olmadan gelen var mı dedim. Dediler ki var, sadece Türkler geliyor. Orada da gidiyoruz, burada da gidiyoruz. Bunu yapmamamız lazım. Halbuki artık bizim dünyaya örnek olacak gündüz mesai saatler içerisinde sağlık hizmeti veren müesseselerimiz var, yapılarımız var, organizasyonlarımız var. Buna ihtiyacımız yok. Sağlık çalışanlarına bir kez daha milletimizin sahip çıkmasını diliyorum ve son şiddet olayı sonda kalsın istiyorum” şeklinde konuştu.

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS