-

Sakarya’ya 400 milyon TL’lik yatırım!

Yazar:

11.09.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Sakarya’ya 400 milyon TL’lik yatırım!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kurban Bayramı vesilesiyle yaptığı değerlendirmede tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin bilgiler verdi.  Altyapı, ulaşım, çevre, spor ve diğer tüm başlıklarda yeni hizmetleri hayata geçirerek bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Bu şehre hizmet etmek bizim bayramımızdır. Tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ediyor; gönül birlikteliğimizin daim olmasını diliyorum” diye konuştu.

400 Milyon TL’lik Yatırım

Başkan Toçoğlu, “Ulaşım, çevre, spor, sosyal belediyecilik, ulaşım, altyapı ve içmesuyu başlıklarında yaklaşık 400 milyon liralık yatırımlarımız sonlanmak üzere. Bilindiği üzere bu yatırımlarımızı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacakları toplu açılış töreninde hizmete alacağız. Şehrimizin dört bir köşesine yayılan hizmet ağımızın hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle tüm hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açacak

Başkan Zeki Toçoğlu, “Katlı Otopark projemizde çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. 350 araç kapasiteli otoparkımızı kısa süre içerişinde tamamlayacağız. Yeni İtfaiye Binası ve Sentetik Saha projemizde de çalışmalarımız artık sonlanmak üzere. Bir diğer çalışmamız ise; Afet Koordinasyon Merkezi. Burada da inşa çalışmaları tamamlandı. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın katılacağı programda bu yatırımlarımızın da açılışı gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

Eğitime Büyükşehir Katkısı

Eğitim başlığı altındaki çalışmalara da değinen Başkan Toçoğlu, “Bilindiği üzere Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi’ne son derece modern bir yurt kazandırdık. Yine Karaman’da mülteci kardeşlerimizin eğitimlerini sürdürebileceği eğitim merkezindeki çalışmalarımızı tamamladık. Bunun yanında Meslek Yüksek Okulu’nu yeni yerleşim bölgesine taşıyacak projede sona yaklaştık. Eğitim başlığındaki çalışmalarımızın tamamı yeni dönemde hizmette olacak” ifadelerini kullandı.

Ulaşım Denince Büyükşehir

Yeni yollar açarak şehrin ulaşım geleceğini garanti altına aldıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Şehrimiz ulaşım ağına yeni yollar kazandırdık, kazandırmaya da devam ediyoruz. Erenler Evliya Çelebi Caddesi’ni hizmete aldık. Serpan Kafeler Caddesi olarak bilinen Bağlar Mahallesi’nde ve Şal Sokak’ta kapsamlı bir dönüşüm çalışması gerçekleştirdik. Medeniyet Bulvarı ile Sakarya Üniversitesi ulaşımına alternatif bir yol kazandırdık. Medeniyet Bulvarı’nın devamı olan yolda da yenileme çalışmalarımız tamamlanmak üzere” diye konuştu.

Ulaşıma Alternatif Yollar

Ulaşım başlığında yeni çalışmalarında sürdürüldüğü belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Serpan Esentepe bölgesinden şehir merkezine bağlantıyı sağlayacak yeni yol çalışmamızı başlattık. Ekiplerimiz bölgede yoğun bir şekilde çalışıyor. Ayrıca Mithatpaşa bölgesinde kapsamlı bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Hamdolsun birinci kat asfalt çalışmalarını bayrama yetiştirdik. Hendek’te ilçe merkezinden Devlet Hastanesi ulaşımını sağlayacak bölünmüş yolda da çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ayrıca şehrimizin dört bir yanında ‘Şehir Senin İçin Yenileniyor’ sloganıyla başlattığımız asfalt atağı da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Sosyal Belediyecilikte Örnek Çalışmalar

Yeni yaşam alanları konusunda da bilgiler aktaran Başkan Toçoğlu, “Bilindiği üzere Akyazı’da hem bir yaşam alanı hem de bir spor tesisi projemiz vardı. Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi ve Akyazı Spor Tesisleri’nde çalışmalarımız tamamlandı. Taraklı Meydan Projemiz ve Geyve Sosyal Gelişim ve Gençlik Merkezi Projelerimizde bitti. Eylül’de resmi açılışları yapılacak. Ayrıca Maltepe Sosyal Tesisleri’ni şehrin kullanımına sunacak projede çalışmalarımız başladı. Pamukova Esentepe’de hayata geçirilecek sosyal tesislerde ve Sapanca SGM’de de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Tüm yatırımlarımızın hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Devam Eden Projeler 500 Milyonun Üzerinde

SASKİ çalışmalarına da değinen Başkan Toçoğlu “Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı anlamında da söz verdiğimiz birçok projeyi bir bir hayata geçirdik. Geçtiğimiz günlerde 45 milyonluk proje ile Karasu ve Kocaali bölgesi için inşa edeceğimiz 450 kilometrelik içmesuyu hattının ilk kaynağını gerçekleştirdik. Yine kuzey bölgemizde Ferizli ve Söğütlü ilçelerimize hizmet sunacak 120 kilometrelik kanalizasyon hattı ve 40 kilometrelik içmesuyu hattının ilk montajını hep birlikte yaptık. Jeotermal kaynak arama çalışmaları kapsamında Akyazı ilçemizde termal suya ulaştık. Altyapı anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Birçok projemizin ilahesini de yine geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdik. Şuanda devam eden altyapı yatırımlarımız 500 Milyon TL’yi aşmış durumda” ifadelerini kullandı.

Birçok Projeyi Tamamladık

Toçoğlu, “Şehrimizin kuzeyinden güneyine doğusundan batısına 16 ilçemizde altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda yapımına başladığımız Erenler ve Serpan ilçeleri içmesuyu hatları yenileme projesi ve Pamukova Eskiyayla bölgesinde inşa ettiğimiz, Sapanca Gölü’ne alternatif içmesuyu kaynağı olacak olan Akçay Barajı’nda da çalışmalar sürüyor. İnşallah önümüzdeki günlerde birçok tesisimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Kuzeyde Karasu Atıksu Artıma Tesisimizi faaliyete aldık. Şerbetpınarı İçmesuyu Arıtma Tesisimizde ise sona yaklaştık. Güneyde Geyve Atıksu Arıtma Tesisimizi, Geyve ve Taraklı Kanalizasyon hatlarımızı tamamladık. Sakaryamıza hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS