-

Masaüstü Banner Mobil Banner

Şantiyeciniz’den Tek Tıkla Şantiye Sahalarına Malzeme Gönderimi!

Yazar:

01.11.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Şantiyeciniz’den Tek Tıkla Şantiye Sahalarına Malzeme Gönderimi!

İSTOÇ 32. Ada ve İkitelli Esenler Sanayi Sitesi olmak üzere 2 şubeyle faaliyetlerini sürdüren Şantiyeciniz, Türkiye’nin her bölgesine internet üzerinden almış olduğu siparişlerle yapı malzemesi tedariki yapıyor. E-ticaret platformları üzerinden de tedarik sağlayan Şantiyeciniz yetkilileriyle yaptığımız söyleşiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğu 21. yüzyılda inşaat sektörünü de yörüngesine aldı. E-ticaret hacminin arttığı yeni dönemde artık inşaat malzemeleri alımı da yapılabiliyor. Şantiyeciniz kurmuş olduğu e-ticaret alt yapısıyla paspayından iş güvenlik malzemelerine kadar birçok ürünün satışını gerçekleştiriyor. Geleneksel yaklaşımlar günümüzde yerini yeniliğe bıraktı. İnşaat malzemesi tedarikçisi Şantiyeciniz de dünya çapında bir hamle yaparak e-ticaret sistemlerini geliştiriyor.

Sanal Şantiye: İnşaat sektörünün gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Şantiyeciniz: İnşaat sektörünün hacmini yıllar içerisinde incelendiğimizde sürekli olarak büyüdüğünü görebiliyoruz. Bunun yanı sıra bu sektörde çalışanların sayısı da 1,7 milyonu aştı. Şimdi rakamlar böyleyken bu sektörü ileri taşımak daha mantıklı geliyor. TÜİK’ten elde ettiğimiz veriler de fikrimizi destekliyor.

Sanal Şantiye: Dijital dönüşüm inşaat sektörü sürecini nasıl etkiledi?

Şantiyeciniz: Gelişen teknolojilerle beraber ortaya çıkan teknolojik dönüşüm, gün geçtikçe hızlanıyor. Bu dönüşümü artık görmezden gelemeyiz. Ya yeni düzene ayak uyduracağız ya da yok olup gideceğiz. Bu dönüşüm iş yapma biçimimizden süreçlere kadar birçok şeyi etkiledi. Ancak inşaat sektörü uzun yılların alışkanlığı sonucunda dijital dönüşüm olduğunda diğer endüstrilerin çok gerisinde kaldı diyebiliriz. Sektörün demografik ve yapısal durumundan dolayı inovasyona direnç oluşabiliyor. Bunun yanı sıra kaynak ayırmamak da sektörümüzü dijital dönüşümün gerisinde bırakıyor.

“Dijital çalışmalarımız pandemi dönemi öncesinde başladı”

Sanal Şantiye: E-ticaret serüveniniz nasıl başladı?

Şantiyeciniz: E-ticaret hacmi zaten sürekli olarak yükseliyordu. Pandemi döneminde de bu pik noktaya ulaştı. Biz çalışmalarımıza pandemi dönemi öncesi başlamıştık. Bu süreç boyunca da sistemimizi geliştirmeye devam ettik. Öncesinde bir alt yapı satın almıştık. İş hacmimiz büyüdükçe kendi sistemimizi yazdırdık. Bu da bizi avantajlı bir noktaya getirdi.

Sanal Şantiye: Şantiyeciniz dijital çalışmalarını nasıl yürütüyor?

Şantiyeciniz: Öncelikle dijital dönüşümde mutlaka strateji planlaması yapılmalıdır. Profesyonel bir ekiple çalışıyoruz. Ajansımızla ortak değerlendirmeler yaparak çalışmalarımızı kuvvetlendiriyoruz. Dijitalde stratejimiz tamamen potansiyel müşterilerimizin bizi görmesini sağlamak. Aslında burada rakibimiz diğer tedarikçiler değil Google algoritması. Dijitale adım attığımızdan bu yana aslında bu işin ne kadar detaylı olduğunu gördük. Anahtar kelime analizinden, aranma hacimlerine kadar birçok faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Sanal Şantiye: Alıcılar sizden online olarak nasıl alışveriş yapıyorlar?

Şantiyeciniz: Web sitemiz e-ticaret alt yapılıdır. İnternet üzerinden bir pantolonu nasıl satın alıyorlarsa bizden de o şekilde satın alım gerçekleştirebiliyorlar. Ancak toptan alımlarda bizi telefonla arayarak ya da ziyaret ederek gerçekleştirmelerini öneriyoruz. Çünkü toptan alımlarda piyasaya baktığımızda maliyet performansı açısından en avantajlı tedarikçiler arasındayız.

Sanal Şantiye: www.santiyeciniz.com üzerinden hangi ürünlerin satışını yapıyorsunuz?

Şantiyeciniz: Biz bir ilke imza atarak kalıp demir destek ürünlerinin satışını yapmaya başladık. Bunun yanı sıra etriye, çiroz tayrot mili gibi ürünlerin de satışını yapıyoruz. Bu ürünler bir nalburdan ya da kapsamlı inşaat malzemesi satan yerlerden alınabilirdi. Ancak bugün Şantiyeciniz’in resmi web sayfasına girerek alınabiliyor. Aynı zamanda tel çeşitleri de satışa sunduğumuz ürünler arasında.

Bunun yanı sıra şantiye mobilizasyon ürünleri satışımız da mevcut. Şantiye ranzası, battaniyesi, yastığı, nevresimi ve yatağına kadar her türlü ürünün tedariki sağlayabiliyoruz.

“Çevrimiçi bir tedarik zinciriyiz”

Sanal Şantiye: En çok merak edilen konular arasında bu ürünlerin nasıl ulaştırıldığı oluyor?

Şantiyeciniz: Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri var. Çoğu ürünü kargo aracılığıyla verebiliyoruz. Ancak belli bir ağırlıktan sonrası kabul edilmiyor. Siparişin hacmine göre kendi araçlarımızla da teslimat yapabilecek kapasiteye sahibiz. Türkiye’nin her bölgesine sevkiyat yapabiliriz. Aynı zamanda anlaşmalı olduğumuz ambar şirketleriyle de gönderim sağlıyoruz. Çünkü e-ticarette önem satıştan çok o ürünün nasıl ve kaç günde ulaştırıldığı oluyor. Biz çözüm ortaklarımıza zaman, enerji tasarrufu ve maliyet vaat ediyoruz. Çevrimiçi bir tedarik zinciriyiz.

Sanal Şantiye: Dijitalin yanı sıra yerinde hizmet veren bir firmasınız da… Okurlarımız için bu süreçten de bahseder misiniz?

Şantiyeciniz:  Evet, sadece dijitalde satışımız yok. Telefonun yanı sıra bire birde de satışımız mevcut. Müşterilerimiz dilerse ürünleri görerek de alabilir. Aynı zamanda geniş bir satış ekibimiz mevcut. Günde yüzlerce telefon yanıtlaması yapıyoruz. Dinamik bir ekibiz. Bütün personelimiz alanında uzman. Anında soruları yanıtlayarak satın alma sürecini kolaylaştırıyorlar. Türkiye’nin bir numaralı tedarik merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

 

 

 

 

 

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS