-

Şehitkamil sorunsuz dönüşüyor!

Yazar:

25.04.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Şehitkamil sorunsuz dönüşüyor!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla sürdüğünü kaydeden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kamulaştırma konusunu vatandaşlarımızla uzlaşı içerisinde çözüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

KAMULAŞTIRMALAR SORUNSUZ ŞEKİLDE YAPILIYOR

Şehitkamil Belediyesi, kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek olacak başarılı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vatandaşın hayat standardını yükseltmek amacıyla çalışan Şehitkamil Belediyesi, başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ekonomik ve nitelikli konutları halkın hizmetine sunmayı sürdürüyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarındaki son duruma ilişkin kamuoyunu bilgilendiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, özellikle kamulaştırmada hiçbir sorun yaşamadıklarını söyledi. Boşaltılan evlerin yıkım çalışmalarına hemen başlandığını belirten Başkan Fadıloğlu, ilçenin modernleşmesi için çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.

 

KAMULAŞTIRMAYI SORUNSUZ ÇÖZMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Amaçlarının vatandaşı mağdur etmeden kamulaştırma yapmak olduğuna işaret eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Tabi kamulaştırma konusunu vatandaşlarımızla uzlaşı içerisinde çözüyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İmkanlarımız oranında vatandaşlarımızla en uygun fiyata bu kamulaştırmayı yapmaya gayret gösteriyoruz. Tabi burada bazı noktalarda uzlaşamadığımız meseleler de çıkabiliyor. Ama sonunda ortak paydada buluşuyoruz ve bir şekilde sorunu hallediyoruz” diye konuştu.

 

ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR

Kentsel dönüşümde gelinen son aşamaya ilişkin de bilgi veren Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Şuanda özellikle Zeugma Mozaik Müzesi’nden başlayıp, Yeşilova Kavşağı’na kadar giden bölgede ağırlıklı olarak kamulaştırma çalışmalarını tamamladık. Arada kalan yerlerimiz var. Bu konuda da hiçbir şekilde mahkeme yoluna gitmeden vatandaşlarımızla çözüm odaklı olarak çalışmaya devam ediyoruz. En kısa sürede buranın da yıkımı gerçekleşmiş olur” şeklinde konuştu.

 

HEDEF, HAYAT STANDARDINI YÜKSELTMEK

İlçe halkının hayat standardını yükseltmeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Fadıloğlu, “Hem şehrimizde yaşanabilir mekan elde etmeye hem de diğer taraftan çarpık yapılaşmadan dolayı sağlıksız yaşam alanlarını ortadan kaldırarak, vatandaşlarımızın daha yaşanabilir bir Şehitkamil’de hayat sürmelerini sağlamak adına faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

 

ZEYTİNLİ KONUTLARI’NDAN İSTEYEN HERKES SATIN ALABİLİR

Şehitkamil Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak halkın hizmetine sunulan Zeytinli Konutları’ndan herkesin daire alabileceğini belirten Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Kamulaştırması yapılan evlerin sahipleri, Zeytinli Konutlarımızdan takas yoluyla rahatlıkla daire alabilecek. Yine bunun yanı sıra sırf takas ile değil, Zeytinli Konutları’ndan bedeli mukabil almak isteyen vatandaşlarımız varsa, bu vatandaşlarımız da rahatlıkla Emlak İstimlak Müdürlüğümüze müracaat edebilir. Buradan nitelikli konut sahibi olmanın imkanları var. Tabi başta da söylediğimiz gibi bu süreç kısa bir süreç değil, uzun bir süreç. Bu süreçte bizlere destek olan vatandaşlarımıza ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Belediyesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS