Senetle Araba Almak ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Yazar:

26.10.2019

Kişi Okumuş

0 Yorum

Senetle Araba Almak ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Kuşkusuz erkeklerin çocukluğunda kurduğu hayallerin başında araba sahibi olmak gelir. Arabalar özellikle erkekler için vazgeçilmezlerin başında gelir. Bu hayaller kimi zaman ulaşılsa da kim zaman da ulaşılması güç olabilmektedir. Ülkemiz şartlarında 0 ve nakit olarak araba almak zorlaşmaya başladığı görülmektedir.

 

Zorlaşan ekonomik şartlarla araba sahibi olmak isteyen kişiler bankalardan kredi çekerek veya oto galerisinden senetle araba alabilmektedir. Senetle araba almak kimi zaman kulağa ürkütücü gelebilmektedir. Fakat araç alacağınız yer yapacağınız sözleşme ile kendinizi güvence altına alabilirsiniz.

 

Ülkemiz de her gün yüzlerce araba alımı ve satımı gerçekleşmektedir. Bu kadar alım satım işlemi tabi ki sadece nakit para ile değil genellikle kredi ve senet ile alım satım işlemleri yapılmaktadır.

 

Senetle araba al cümlesi oldukça insanlara cazip gelebilmektedir. Genellikle senetle araba al cümlesini galeri reklamlarında görmek mümkün olabilmektedir. Senetle araba almak galericiler sayesinde günümüz de mümkün olabilmektedir.

 

Senetle araba al cümlesi ile bir galeriye gittiğiniz de karşınıza farklı ödeme seçenekleri çıkabilmektedir. Genellikle ödeme süreleri galeriden galeriye değişkenlik gösterirken ortalama 24 ay ile 36 ay arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Peki senetle nasıl alınır aklınıza gelen ilk sorulardan bir tanesidir. Galeri sahibi ile istediğiniz bir araba için anlaşma yaparak bu işleme başlayabilirsiniz. Fakat burada unutulmaması gereken bir nokta ise galeri sahibi kendisine pay ekleyebilir. Yani alacağınız araca ortalama %2 ile %5 arasında pay ekleyebilir. Bu pay sizin nakit paradan daha fazla ödeme yapacağınız anlamına geliyor.

 

Senet ile araç aldığınız takdirde ödemeleri düzenli yapmanız önem taşır. Eğer ödemeleri düzenli yapmaz iseniz galeri sahibi yaptığınız senet işlemini kırdırma yoluna gidebilir.

 

Senetle Araba Nasıl Alınır?

 

Senetle nasıl alınır sorusuna en iyi izlenecek yol şöyle bilinir. Bütçenize uygun aracı beğenmek, galeri sahibine peşinat vermek, notere gidip gerekli işlemleri yapmak, senetleri imzalamak gibi bir yol izleyebilirsiniz. Fakat senet ile araç alırken bir de sözleşme yapılması ileride yaşanabilecek sorunlar için önem taşır. Senetle nasıl alınır sorusuna en güzel bilgi bu şekilde verilebilir.

 

https://www.faizsizev.org/senetle-araba-nasil-alinir-taksitle-araba-alma/

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ