-

yakan aydınlatma


Şubat’ta inşaat sektörüyle ilgili 8 bine yakın haber yapıldı!

Yazar:

02.03.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Şubat’ta inşaat sektörüyle ilgili 8 bine yakın haber yapıldı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Türkiye’de Şubat ayı boyunca ekonomi gündeminde en çok konuşulan konuların turizm ve ihracat sektörleri olduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, Şubat ayında yazılı basında turizm sektörü 19 bine yakın haberle gündemin ilk sırasında yer alırken, bu haberler içinde hükümet tarafından açıklanan “Turizm Eylem Planı” öne çıktı. Turist sayısında azalma ve özellikle Rusya krizi nedeniyle otellerde yaşanan doluluk oranlarındaki düşüş haberleri başta olmak üzere otelcilik sektörü hakkında da 5 binden fazla haber yapıldığı tespit edildi. Aynı araştırmaya göre, geçen ay ihracat, yaşanan yüzde 22’lik düşüş haberleri de dahil olmak üzere 12 binden fazla haberle gündeme gelirken, finans sektörü ile ilgili büyüme ve net kar artışı gibi gelişmeler yazılı basında 11 binden fazla habere konu oldu.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

İnşaat sektöründe ise başta konut satışı haberleri olmak üzere yazılı basma 8 bine yakın haber yansıdığı belirlendi.Interpres’in, üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin ekonomi sayfalanın kapsayan incelemesine göre, şubat ayında otomotiv sektöründe, ihracatın düşmesi ve otomotiv pazarının daralması haberleri başta olmak üzere binek, ticari ve ağır vasıta segmentleri ile ilgili haberler ön plana çıkarken, otomotivle ilgili haberlerin yazılı basında 7 bini geçtiği belirlendi, işsizlik rakamları ve işsizliği azaltmak için yapılması gerekenler ile ilgili açıklamalar yazılı basına 4 bine yakın haberle yansırken, yıllık enflasyonun artması başta olmak üzere enflasyon ile alakalı yazılı basında çıkan haberlerin 3 bini geçtiği belirlendi.

Yeni Marmara Gazetesi

Haber Erzurum Pusula Gazetesi’nde şu şekilde yer aldı;

Türkiye’de operasyonlar ve gelen şehit haberlerinin Şubat ayma damga vurduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, teröristlere karşı yapılan operasyonlar ile çatışmalarda şehit düşen asker ve polislerle ilgili yazılı basına 30 binden fazla haber yansırken, bu haberlerin 20 binden fazlasının verilen şehitler hakkında olduğu ortaya çıktı. Teröristlere karşı yapılan operasyonların da yazılı basında 12 bine yakın haberle gündeme geldiği tespit edildi. Geride bıraktığımız Şubat ayında Suriye’de yaşanan savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mülteciler hakkında yazılı basına 8 binden fazla haber yansıdığı saptanırken, Ankara’da askeri servis araçlarına yapılan bombalı saldırı hakkında da yazılı basında 4 bini aşkın haber yer aldığı belirlendi.

Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan incelemesinde, Türkiye gündeminde geçen ay öne çıkan bir diğer konu da başkanlık sistemi ve yeni anayasa tartışmaları oldu. Ana muhalefet partisinin masadan kalkması ile alevlenen anayasa tartışmaları ve başkanlık sistemi hakkında Şubat ayında 6 bine yakın haber yayınlanırken, başkanlık sistemi ile ilgili 2 bin 962, yeni anayasa hakkında da 2 bin 852 haberin yazılı basında yer alması dikkat çekti. Şubat ayının yazılı basında öne çıkan bir diğer konusu ise Artvin Cerattepe’de maden çıkarılmasına karşı yapılan protesto ve gösteri haberleri oldu. Artvin’de yaşananlar yazılı basında 2 bine yakın haberle yer alırken, Türkiye gündeminde Şubat ayında öne çıkan bir diğer önemli konu ise Suriye’deki terör güçlerine karşı obüslerle yapılan top atışları ve yaşanan tartışmalar oldu. Bu konu ile ilgili yazılı basında bin 5()0’e yakın haber çıkarken, Suriye’ye kara operasyonu tartışmalarının da bin 300’ü aşkın haberle gündeme geldiği tespit edildi.

Ekonomi gündemi Türkiye’de Şubat ayı boyunca ekonomi gündeminde en çok konuşulan konuların turizm ve ihracat sektörleri olduğu belirlendi. Medya Takip Ajansı Interpress’in yapmış olduğu araştırmaya göre, Şubat ayında yazılı basında turizm sektörü 19 bine yakın haberle gündemin ilk sırasında yer alırken, bu haberler içinde hükümet tarafından açıklanan “Turizm Eylem Planı” öne çıktı.

Turist sayısında azalma ve özellikle Rusya krizi nedeniyle otellerde yaşanan doluluk oranlarındaki düşüş haberleri başta olmak üzere otelcilik sektörü hakkında da 5 binden fazla haber yapıldığı tespit edildi. Aynı araştırmaya göre, geçen ay ihracat, yaşanan yüzde 22’lik düşüş haberleri de dahil olmak üzere 12 binden fazla haberle gündeme gelirken, finans sektörü ile ilgili büyüme ve net kar artışı gibi gelişmeler yazılı basında 11 binden fazla habere konu oldu. İnşaat sektöründe ise başta konut satışı haberleri olmak üzere yazılı basına 8 bine yakın haber yansıdığı belirlendi.

Aynı araştırma sonuçlarına göre, bu yılın Şubat ayında Türkiye’nin ekonomi gündemine yansıyan diğer konuların ise, et fiyatları konusunda yapılan açıklamalar, kıdem tazminatı ile ilgili yaşanan tartışmalar ve zorunlu trafik sigortası ie ilgili gelişmeler olduğu tespit edildi.

Erzurum Pusula

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS