Sultanbeyli İstanbul’un parlayan yıldızı oldu

09.03.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Sultanbeyli İstanbul’un parlayan yıldızı oldu
Başkan Hüseyin Keskin verdiği bütün sözleri yerine getirdi. Şimdiye kadar sürekli vadedilen, ilçe insanının hayal diye addettiği projeler bir bir hayata geçirildi.

23 yıllık hayal olan Gölet Projesi, TEM giriş çıkışı gibi Büyük Projeler Başkan Keskin’in verdiği büyük uğraşlar neticesinde nihayete kavuştu.

Sultanbeyli’nin son dönemi “hayallerin gerçekleştiği dönem” olarak anılıyor. Çünkü bugüne kadar hayal olarak adlandırılan tüm hizmetler bu dönem hayata geçti. Sultanbeyli dev projelerle gelişim hızına hız kattı.

 

TEM BAĞLANTISI İLE ULAŞIMDA DEVRİM
25 yıllık hayal gerçek oldu, TEM bağlantı yollarıyla Sultanbeyli dünyaya bağlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğanve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katkılarıyla 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanan projenin açılışı ile Sultanbeyli halkı büyük bir rahatlığa kavuştu.konuthaberleri.com

Bağlantı yolları, Sultanbeyli’nin yatırımcıların dikkatini çekmesini sağladı. Açılış sonrası ilçede milyon liralık alışveriş merkezleri, fabrikalar ve konutlar yükselmeye başladı. Sultanbeyli bu bağlantı yoluyla şehrine daha da yakınlaştı. TEM bağlantı yollarını kullanan otobüsler, toplu ulaşımda büyük kolaylık sağladı.

Bununla birlikte ilçe trafiğindeki en büyük problem olan Mecidiye Köprülü Kavşağı da tamamlanan bir diğer hizmet. Yapılan Çeşme ve Mecidiye Köprülü Kavşakları ile yanyol düzenlemeleri ilçe trafiğini hayli rahatlattı. Ulaşımdaki yeniliklerden biri de Bilet Satış Terminali oldu. Sultanbeyli sakinlerinin şehirlerarası Ulaşım konusunda yaşadığı sorunlar 2010’da Modern bir binada hizmete giren Bilet Satış Terminali ile son buldu. Şehirlerarası yolculuk sorunu Sultanbeyliler için artık geçmişte kaldı.

TOPLU ULAŞIM ÇİLE OLMAKTAN ÇIKTI
Uzun yıllar nüfusuna yetmeyen otobüslerle yetinmek zorunda kalan Sultanbeyli’ye İETT, yeni hat ve yepyeni otobüsler getirdi. Öte yandan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Sultanbeyli’ye Metro hattı müjdesi verdi.

23 YILLIK HAYAL GERÇEK OLDU
Ve Sultanbeyli’nin en büyük projelerinden biri: Gölet Projesi… 23 yıldır beklenen ve Temel Atma Töreni 2012 yılında gerçekleştirilen proje, Anadolu yakasının en büyük sosyal alanlarından biri oldu.

YENİ KAMU BİNALARI
“Hizmet kalitesi, bina kalitesiyle doğru orantılıdır” bilinciyle çalışmalara başlayan Sultanbeyli Belediyesi yaptığı görüşmelerle ilçeye yepyeni Kamu Binaları kazandırdı. Hükümet Konağı ile hizmetler tek binaya toplandı, kurum kurum dolaşma derdi sona erdi. Arsası Belediye tarafından tahsis edilen ve yaklaşık 8 buçuk trilyon lira maliyeti olan bina, bir buçuk yıl gibi kısa sürede tamamlandı.

İlçenin önemli eksiklerinden biri olan Sultanbeyli Askerlik Şubesi’nin tamamlanmasıyla birlikte uzun yıllardır askerlik işlemlerini Sultanbeyli’de yapamayan gençler artık başka ilçelere gitmek zorunda kalmıyor. Bütün askerlik işlemleri artın ilçe sınırlarında halledilebiliyor.

GÜVENLİK ÜST SEVİYEDE
Sultanbeyli Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ilçeye kazandırılan tam donanımlı Ahmet Yesevi ve Fatih Polis Merkezleri, fiziksel açıdan bir polis merkezinde olması gereken tüm donanıma sahip. İki yeni polis merkezi, Modern bekleme odaları, Spor salonları ve interaktif bilgisayar sınıfları ile örnek teşkil ederken artan polis sayısı ilçenin huzuruna büyük katkı sağladı.

DEV SAĞLIK YATIRIMLARI
Sultanbeyli’nin en büyük sorunlarının başında gelen Hastane problemi de yine Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in döneminde çözüme kavuşan projelerden. Şuanda Battalgazi Mahallesinde devam eden Hastane inşaatı bittiğinde ilçenin sorunlarına çözüm olacak. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde Adil Mahallesi’ne bir ağız ve diş sağlığı hastanesi inşa edilecek. Bütün projeleri düşündüğünüzde ilçenin nerelerden nerelere geldiğini görmek mümkün. Sultanbeyli Belediyesi “Her mahalleye bir aile sağlığı merkezi” sözünü hayata geçirirken en önemli sağlık yatırımı olan devlet hastanesi plan olmaktan çıktı. Bu gelişmeler sürerken sağlık adına yeniliklerden biri de Toplum Ruh Sağlığı Merkezi oldu.

Kaynak: ensonhaber.com

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

21.01.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2910 ₺ 2910 ₺ 2930 ₺
İzmir 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Karabük 2850 ₺ 2900 ₺ 2900 ₺
Biga 2870 ₺ 2880 ₺ 2890 ₺
Payas 2800 ₺ 2825 ₺ 2850 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ