Sultangazi kiralık daire fiyatları ne kadar?

17.05.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Sultangazi kiralık daire fiyatları ne kadar?

Sultangazi’de daire fiyatlarının artmasının önemli sebepler arasında Sultangazi-Vezneciler metro hattı ve kentsel dönüşüm projeleri geliyor.

 

İstanbul’un en kabalık sekizinci ilçesi Sultangazi’nin prim değeri artıyor. Avrupa Yakası’nın konut pazarında öne çıkan ilçelerinden Sultangazi’de 50. yıl, Esentepe, Cebeci, İsmetpaşa, Yunus Emre, Uğur Mumcu, Sultançiftliği, Gazi, 75. yıl, Zübeyde Hanım, Cumhuriyet, Malkoçoğlu, Yayla, Eski Habipler ve Habibler olmak üzere toplam 15 mahalle bulunuyor. 2017 TÜİK verilerine göre, Sultangazi’nin en kalabalık mahallesi 50.yıl, en az nüfuslu ilçesi ise Habibler oldu. Şehrin emlak sektöründe yıldızı parlayan yerlerinden Sultangazi, son yıllarda konut fiyat artışıyla dikkat çekiyor. Sultangazi’de konut fiyatlarının artmasının başlıca nedenleri arasında Sultangazi-Vezneciler metro hattı ve kentsel dönüşüm projeleri geliyor. 2019 yılında tamamlanması beklenen metro projesi ile beraber konut fiyatlarının daha da artması bekleniyor. Satılık ve kiralık daire seçeneklerinin fazla olduğu Sultangazi’de emlak fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Sultangazi kiralık daire fiyatları ne kadar? Sultangazi’de planlanan ve devam eden projeler neler? İşte Sultangazi’de kiralık daire arayanlar için önemli bilgiler…

 

Sultangazi kiralık daire fiyatları ne kadar?

 

Sultangazi kiralık daire fiyatları bölgede ev arayanların yakından takip ettiği konulardan. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Sultangazi kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 749 TL, maksimum 1.248 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 998 TL olarak belirtiliyor.

Sultangazi projeleri

İstanbul’un prim değeri yükselen ilçelerinden Sultangazi’de devam eden projeler ise şöyle; Kapalı Yüzme Havuzu Projesi, Bulvar Konutları Projesi, Sultangazi Belediyesi Nurettin Uzun Hizmet Tesisleri, Esentepe Mahalle Hizmet Tesisleri, Uğur Mumcu Mahalle Hizmet Tesisleri, Sultangazi Belediyesi İsmetpaşa Mahallesi Gençlik Merkezi, Sultangazi Belediyesi Sultançiftliği Mahallesi Gençlik Merkezi, 1. Cebeci Yolu Prestij Cadde, Eski Habipler Mahalle Hizmet Tesisleri, Gazi Mahallesi Hizmet Tesisi, Gazi Mahallesi Hanımlar Merkezi, İstanbul Üniversitesi – Diş Hekimliği Fakültesi / Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu, Kuzey Marmara Otoyolu, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tem’den Sultangazi’ye Yeni Giriş, 600 Yataklı Devlet Hastanesi, Sultangazi Yaşlı Bakım Merkezi.

Uğur Mumcu Mahallesi Hizmet Binası, Yunus Emre Mahallesi Hizmet Tesisleri, Vezneciler-Habipler 3. Havaalanı Metro Hattı, Malkoçoğlu Hizmet Tesisleri, Sultangazi Engelliler Sarayı, Sultangazi Şehir Meydanı, Cebeci Mahallesi Hizmet Tesisi Ve Vezneciler-Sultangazi Metro Hattı da bölgede planlanan projeler arasında yer alıyor.

Sultangazi’nin konutta kazandıran ilçesi Habibler’de kira fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Habibler kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 773 TL ile 1.289 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.031 TL olarak ölçümleniyor.

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.01.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2910 ₺ 2910 ₺ 2930 ₺
İzmir 2850 ₺ 2880 ₺ 2910 ₺
Karabük 2820 ₺ 2890 ₺ 2890 ₺
Biga 2870 ₺ 2880 ₺ 2890 ₺
Payas 2800 ₺ 2825 ₺ 2850 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ