Suriyeli Mülteciler Bölgesel Gayrimenkul Taleplerini Değiştirebilir

Yazar:

10.07.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriyeli Mülteciler Bölgesel Gayrimenkul Taleplerini Değiştirebilir

Yaz ayı ile birlikte Suriye’li mültecilerin sahil ve deniz işgalleri, İstanbul’un gayrimenkul değeri yüksek bölgelerinin park ve sahillerini doldurmaları çok sayıda habere konu olduğunu görüyoruz. Bu haberlerin en son örneği, İstanbul’un gayrimenkul değeri en yüksek bölgelerinden Yeşilköy ve Florya sahillerinde Suriyelilerin mangal sefası oldu.

İstanbul’un yaşam tercihi noktasında en ön sıralarda bulunan bölgelerinde, milyon lira ödeyerek sahibi olunan evden çıkınca parka ve sahile gidememek, belki kapının önüne çocuğu bırakamamak, gayrimenkul taleplerini direkt şekilde etkileyecek bir unsurdur. Eğer bu tarz merkezi bölgelerden iş veya farkı bir nedenle ayrılmak istenmiyorsa olabildiğince güvenlikli siteler tercih edilir olacaktır. Konut alıcısı için maliyeti biraz daha artıracak bu durum, müstakil konut üreticisi müteahhitlerin satışlarını da zora sokabilir.

İstanbul’un maruz kaldığı bu sosyal sorun, gayrimenkul taleplerinde bölgesel kaymalara neden olabilir. İstanbul’un sahil şeridinde en küçük daireye milyon lira ödeyerek güvenlik endişesi yaşamak istemeyenler, aynı ücret veya daha azına, içerilerde veya İstanbul’un gelişen bölgelerine geçişler yapması muhtemel görülüyor. Florya’da, herhangi bir sosyal donatıya sahip olmayan müstakil binada konut almaktansa, güvenlik, spor ve sosyal olanaklarla donatılmış bir projeden konut almak  daha cazip bir duruma gelebilir.

Gayrimenkul geliştiricilerimiz yeni bir maliyet kalemi olarak mültecileri listelerine ekleyebilir.

Kemal Keskin

Genel yayın Yönetmeni – Blogger – Gayrimenkul Girişimcisi

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ