-

TCDD Ankara İnşaat mühendisi alım ilanı

Yazar:

16.02.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

TCDD Ankara İnşaat mühendisi alım ilanı

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


BAŞVURU YAPACAK OLAN ADAYLARIN DİKKATİNE….!*Talep şartlarına durumu uyan adaylar, İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 Gün içerisinde; herhangi bir İŞKUR İl/Şube Müdürlüğüne şahsen başvurabilecekleri gibi internet (www.iskur.gov.tr.) üzerinden de başvuru yapabileceklerdir.

1-a)Yurtdışı demiryolu işletmelerinde; demiryolu alt yapısı, üst yapısı, sinyalizasyon ve elektrifikasyon inşaat işlerinin birinde, hızlı tren veya yüksek hızlı tren hatlarında kullanılan hızlı tren setleri alımı, teknik şartname hazırlaması, test ve kabul işlerinde en az 3 yıl tecrübe şartı aranacaktır.b)Adayların çalışma belgeleri, APOSTİL onaylı ve Türkçeye çevrilmiş noter tasdikli olacaktır.

2-Adayların en az (B) grubu sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

3-Nihai listede yer alacak adaylar, TCDD web sitesinde yayınlanacak ve adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında, yukarıda istenilen belgelerle aşağıdaki belgeleri TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Talatpaşa Bulvarı No:3 Gar/ANKARA adresine teslim edecektir;Nüfus cüzdanı örneği veya fotokopisi,Cumhuriyet Savcılığından adli sicil kaydı (Adli sicil kaydı olanlar mahkeme kararını),Öğrenim belgesi (Öğrenimini yurt dışında yapanlardan Yüksek Öğrenim Kurumu Başkanlığından denklik belgesi istenecektir.),Askerlik belgesi (Alınacak yazıda terhis, tecil veya muaf olduğu belirtilecektir.),İş Talep Bilgi Formu(TCDD web sitesinde yayınlanacak olup, eksiksiz olarak doldurularak resim yapıştırılcaktır).Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

4-Demiryolu Yapım Dairesi Başkanlığına Mühendis İşçiliği sanat kolunda işe alınacaklar, halen yapımı devam etmekte olan yüksek hızlı tren demiryolu yapım işleri ile yeni demiryolu etüt, proje ve yapım işleri için değişik il ve ilçelerdeki şantiyelerde görevlendirilecek veya nakil yapılabilecektir. İhtiyaç durumuna göre çalışma yerleri zaman içerisinde değişebilecektir.

5-Sözlü sınav tarihleri www.tcdd.gov.tr web sitemizde ilan edilecek ve İŞKUR?ca ilan edilen listede yer alacak adayların adreslerine tebligat gönderilecektir.

6-Teşekkülümüzde görev alacak Mühendis İşçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır.

7-İşe başlayan Mühendis İşçilerinin deneme süresi 4 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesh edilecektir.

8-Yapılacak sözlü sınavı sonucunda başarılı olan Mühendis İşçilerinden, ayrıntılı olarak tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversitehastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Odiyometri sonucu saf ses ortalaması fısıltıyı kaç metreden duyduğu belirtilmiş şekilde sağlık kurulu raporu istenecektir. Bu raporlar Teşekkülümüz Sağlık Müdürlüklerince Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi uyarınca değerlendirilecektir. Sağlık durumu uygun olmayan adayların ataması yapılmayacaktır.

9-Ataması yapılan adaylar, atandığı işyerinde en az 5 yıl çalışacak, bu süre içerisinde nakil isteğinde bulunamayacaktır.

10-Ataması yapılan adaylar, gece veya gündüz vardiyalı olarak çalıştırılabilecektir.

11-Ataması yapılıp, işe başlayan adaylar, 7 yıl içerisinde 4857 sayılı İş Kanununun 25 inci maddesinin II inci fıkrasında sayılan nedenler veya kendi isteğiyle ayrıldıklarında, eğitim, kurs ve staj programları süresince aldıkları ücretlerin ve meslekleri hakkında işveren tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programlarına ait sürelerin günün, geçerli şartlara göre hesap edilecek maliyetinin ½ si tutarında Kuruluşumuza tazminat ödeyecektir.

12-KPSS şartı aranmaksızın kuruma kayıt tarihi esas alınarak açık iş sayısının 3 katına kadar aday kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır, Müfettiş, kontrolör, denetmen, denetçi, uzman gibi kariyer mesleklerin yardımcıları ve stajyerleri için verilecek işgücü talepleri için açık iş sayısının beş katı,belirleme yapılacağı; önceliklilerden talep şartlarına uygun olanlardan da öncelik hakkını sağlayan belge tarihleri dikkate alınarak bu fıkranın a bendi için açık iş sayısının üç, b bendi için ise açık iş sayısının beş katı sayıda bir belirleme yapılacağı; Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamının gönderileceği ve bunlara yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanının talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından da duyurulacağı, hususlarının ilanda yer alması zorunludur. Kuraya tabi taleplerde ise kuranın hangi gün, saat ve adreste çekileceği ilanda yer alacaktır.

 
Meslek Bilgileri
 
Meslek Deneyim (Yıl) Deneyim (Ay) Öğrenme Türü
İnşaat Mühendisi 3 Okuldan
 
Kişisel Bilgiler
Cinsiyet Yaş Aralığı Boy Aralığı Kilo Aralığı
Kadın  –  –  –
Erkek  –  –  –

 

 

 
Öğrenim Bilgileri
 
 
Genel Birim Adı Genel Bölüm Adı Öğrenim Seviyesi
Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil

Tekn.ve Tasarımı Fakültesi

İnşaat Mühendisliği Lisans
 
Çalışma Adresi Bilgisi
Yer : Yurtiçi

 

 

 
İrtibat Bilgileri
 
Adı Soyadı :
Ünvanı :
Telefon No :
E-Posta :
 
Diğer Bilgiler
 
İşveren Türü : Kamu
Toplam Açık İş Sayısı : 1
İş Sözleşmesi Tipi : Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli : Deneme Süreli
Sürücü Belgesi : B
Sosyal Olanaklar : Ücret:TİS Hükümleri ve 4857 Sayılı Kanuna Göre

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS