-

Tekstilkent Koza Plaza’da 5.6 milyon TL’ye icradan satılık ofis!

Yazar:

12.09.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Tekstilkent Koza Plaza’da 5.6 milyon TL’ye icradan satılık ofis!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Esenler Atışalanı Oruçreis Mahallesi’nde yer alan Tekstilkent Koza Plaza’daki 2 ofis icradan satışa çıkarıldı. Satışa konu olan ofislerin toplam bedeli 5 milyon 600 bin TL olarak belirlendi.

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : İstanbul ili, Esenler ilçesi, Atışalanı Mah. 1082 Ada, 15 Parsel, 14.359,02 m2 Yüzölçümlü, 33/10000 Arsa paylı, A Blok, ö.Kat, 21 Nolu bağımsız bölüm, Büro nitelikli taşınmaz.

Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut Bakırköy 5.İcra Hukuk Mahkemesinin 2015/441 Esas sayılı dosyasından yaptırılan 06/07/2015 tarihli bilirkişi raporuna göre ” Satışa konu taşınmaz , İstanbul İli, Esenler İlçesi, Oruç-Reis Mahallesi, Tekstilkent Caddesi No: 12 adresinde ve tapunun 1082 ada, 15 parselini teşkil eden 14.539,02 m2 yüzölçümündeki kat irtifakı kurulu taşınmazda Tekstilkent Koza Plaza A Blok 6. kat 21 ve 24 bağımsız bolum no lu Bürolardır. Koza Plaza İki Bloktan ibaret olup 272 adet ofis kapasiteli, AVM si, restoranları, ve uluslar arası standartlara sahip spor merkezi Club İstanbul İle Ofis olmanın ötesinde bölgenin A sınıfı Plazma Özelliği taşıyan , teknolojik alt yapısıyla inşa edilen Blokların dış cepheleri Alüminyum Cam Giydirmedir. Elektrik kesintilerine karşı jeneratör sistemi bulunmaktadır. Tüm alanlar alarm sistemleri ile korunmakta ve güvenlik sistemi, acil çıkış kapıları, yangın merpenleri de bulunmaktadır. Ofislerde telefon, internet ve fax sistemleri mevcutur 44.000.m2 lik otoparkı vardır.Bina Asansörlü olup kaloriferlidir. Merpen ve koridorlarda zemin kaplamaları granit kaplamadır, binanın birkaç girişi olup, plaza içerisinde, Bankalar, Finans kuruluşları, restaurant, kırtasiye, kuaför ve muhtelif işyerleri vardır. Plaza içerisinde her bir katta her biri brüt 352 m2den oluşan ofisler vardır. Bu ofisler arasındaki ara bölme duvarlar kaldırılarak birleştirilerek açık ofis şeklinde de kullanılmakta olduğu görülmüştür. Dava konusu, ö.Kat 21 ve 24 bağımsız bölüm nolu ofisler, bu ofislerin birleştirilerek tek hacim altında ikisi birlikte tek hacim kullanılmakta olduğu görülmüştür.Kat içerisinde alçıpan bölme duvar, kısmen de Demontable ara bölme duvarları teşkil edilerek yarım camlı bölme ve muhtelif bölme sistemleri ve alüminyum doğrama ile ofis içersinde çalışma alanları teşkil edilmiştir. Ofis içerisinde mutfak, , kullanım amacına göre muhtelif çalışma , odaları vardır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Tavam asma ve spot ışık aydınlatmalıdır. Zemin kaplamaları ıslak zeminlerde seramik, ofis bölümleri kısmen seramik kısmen de halı kaplıdır. Kapı ve pencereler alüminyum doğramadır. Bay ve bayan wc 1er katlarm ortak alandadır. Merkezi sistem ısıtma ve havalandırma mevcuttur. Her bir bağımsız bölüm için iki araçlık otoparkı vardır.Taşınmaz, Esenler ilçesinin de Otogara takriben 2 km uzakta TEM Otoyolu yanında Tekstil , Giyim Sitelerinin bulunduğu yerdedir. Koza Plaza sosyal olanakları ile Türkiye, nin en kapsamlı Ofis Merkezlerinden biridir, “denilmektedir.

Kıymeti: 2.800.000.00 TL

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : îstanbul ili, Esenler ilçesi, Atışalanı Mah. 1082 Ada, 15 Parsel, 14.359,02 m2 Yüzölçümlü, 33/10000 Arsa paylı, A Blok, ö.Kat, 24Nolu bağımsız bölüm, Büro nitelikli taşınmaz.

Özellikleri : Satışa ilişkin dosyada mevcut Bakırköy 5.İcra Hukuk Mahkemesinin 2015/441 Esas sayılı dosyasından yaptırılan 06/07/2015 tarihli bilirkişi raporuna göre ” Satışa konu taşınmaz , İstanbul İli, Esenler İlçesi, Oruç-Reis Mahallesi, Tekstilkent Caddesi No: 12 adresinde ve tapunun 1082 ada, 15 parselini teşkil eden 14.539,02 m2 yüzölçümündeki kat irtifakı kurulu taşınmazda Tekstilkent Koza Plaza A Blok 6. kat 21 ve 24 bağımsız bolum no lu Bürolardır. Koza Plaza İki Bloktan ibaret olup 272 adet ofis kapasiteli, AVM si, restoranları, ve uluslar arası standartlara sahip spor merkezi Club İstanbul İle Ofis olmanın ötesinde bölgenin A sınıfı Plazma Özelliği taşıyan , teknolojik alt yapısıyla inşa edilen Blokların dış cepheleri Alüminyum Cam Giydirmedir. Elektrik kesintilerine karşı jeneratör sistemi bulunmaktadır. Tüm alanlar alarm sistemleri ile korunmakta ve güvenlik sistemi, acil çıkış kapıları, yangın merpenleri de bulunmaktadır. Ofislerde telefon, internet ve fax sistemleri mevcutur 44.000.m2 lik otoparkı vardır.Bina Asansörlü olup kaloriferlidir. Merpen ve koridorlarda zemin kaplamaları granit kaplamadır, binanın birkaç girişi olup, plaza içerisinde, Bankalar, Finans kuruluşları, restaurant, kırtasiye, kuaför ve muhtelif işyerleri vardır. Plaza içerisinde her bir katta her biri brüt 352 m2den oluşan ofisler vardır. Bu ofisler arasındaki ara bölme duvarlar kaldırılarak birleştirilerek açık ofis şeklinde de kullanılmakta olduğu görülmüştür. Dava konusu, ö.Kat 21 ve 24 bağımsız bölüm nolu ofisler, bu ofislerin birleştirilerek tek hacim altında ikisi birlikte tek hacim kullanılmakta olduğu görülmüştür.Kat içerisinde alçıpan bölme duvar, kısmen de Demontable ara bölme duvarları teşkil edilerek yarım camlı bölme ve muhtelif bölme sistemleri ve alüminyum doğrama ile ofis içersinde çalışma alanları teşkil edilmiştir. Ofis içerisinde mutfak, , kullanım amacına göre muhtelif çalışma , odaları vardır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Tavam asma ve spot ışık aydınlatmalıdır. Zemin kaplamaları ıslak zeminlerde seramik, ofis bölümleri kısmen seramik kısmen de halı kaplıdır. Kapı ve pencereler alüminyum doğramadır. Bay ve bayan wc 1er katların ortak alandadır. Merkezi sistem ısıtma ve havalandırma mevcuttur. Her bir bağımsız bölüm için iki araçlık otoparkı vardır.Taşınmaz, Esenler ilçesinin de Otogara takriben 2 km uzakta TEM Otoyolu yanında Tekstil , Giyim Sitelerinin bulunduğu yerdedir. Koza Plaza sosyal olanakları ile Türkiye, nin en kapsamlı Ofis Merkezlerinden biridir, “denilmektedir.

Kıymeti : 2.800.000.00 TL

SATIŞ ŞARTLARI

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarının toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. İhaleye fiziken iştirak edecek veya teklifte bulunacak gerçek veya tüzel kişiler Teminat bedelini ihaleye katılımdan önce T .Vakıflar Bankası T.O.A. nezdindeki TR 51 0001 5001 5800 7300 5897 58 iban numaralı hesaba katılımcı tarafından TC Kimlik veya Vergi numaralan yazılı vaziyette yatırılmış olması ve banka dekontunun aslının ibraz edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesabına yatırılan teminat bedellerinin iadesi yine banka hesabı üzerinden yatıran kişinin hesabma yapılacaktır. Ayrıca Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 12/03/2013 tarihli 10594 sayılı yazısı uyarınca; ihaleye nakit olarak teminatını sunarak da katılabilecektir. Bu gayrimenkul üzerinde hakkı olan alacaklının iştiraki halinde alacağı mezkur nispet raddesinde iseİ.İ.K.nun 124/4. Madde gereğince ayrıca pey akçesi veya teminat aranmaz. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içersin de ihaleden kaynaklanan D.V. ,KDV ve tapu alım haremi yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- İİK ‘nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilam tebligat yerine geçer.

6- İİK ‘nun 151 ve 142. maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacağa mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satış bedelinin İİK nun 138. Maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda, alakadarların satışı takip ederek İİK nun 142. Maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7 gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri İİK nun 83,100,142,151 ve M.K. Nun 789,777. Maddelerine göre ayrıca ilan olunur.

7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/23 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 29/ 28/ 2016

kaynak:emlakkulisi.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS