Temel Atma ve Açılış Töreni

Yazar:

28.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Temel Atma ve Açılış Töreni


Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın bünyesinde Zonguldak’a yaptığı ve yapımı devam eden çalışmaların temel atma ve açılış töreni için Dedeman Otel’de program düzenlendi.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, Orman ve S u İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra, Zonguldak Valisi Ali Kaban,Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, AK Parti Zonguldak MilletvekilleriKöksal Toptan, Ercan Candan ve Özcan Ulupınar, ZTSO Başkanı Salih Demir, daire amirleri, idari personel ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Zonguldak ile ilgili çalışmaları aktardı. Zonguldak’a 20 adet müjde ile geldiklerini aktaran Bakan Eroğlu, Filyos Vadi Projesi’nin de Zonguldak için Milat olacağını aktardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak’a gönül bağı olduğunu aktaran Bakan Eroğlu, şöyle dedi:

“Zonguldak’ta sizlerle beraber bulunmanın, sizlerle kucaklaşmanın büyük mutluluğunu yaşıyorum. Coşkulu bir şekilde karşıladınız sizlere çok teşekkür ediyorum. Buraya gelirken eli boş gelmek caiz değil, üç tane husus var. Birincisi, burada sekiz açılış ve üç tane temel atma programı için geldik. Hayırlı olmasını diliyorum. Bir diğer husus da bizi burada hakikatten 2013-2014 yıllarında muazzam bir hamle yapmak istiyoruz. Buraya gelirken 20 tane müjde ile geldik. 62 milyon TL ile geldik. Heybemiz dolu geldik. İnşallah burada boşaltıp gideceğiz. Üçüncü husus da burada göletler de gerekiyor. Beş gölet de ayrıca yapacağız. Üç tane büyük müjdemiz var. Hayırlı olmasını diliyorum. Zonguldaklılar her şeyin en güzeline layık. Biz de hizmetkar olarak ne yapmamız gerekiyorsa boynumuzun borcudur. Ben geçmişte de gerek Çevre Orman Bakanı iken ne talep edildiyse ‘Hayır’ demedim. Ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Üzerimde Başbakanımızın selamı var. Zonguldak’a karşı ayrı bir gönül bağı var. Başbakanımızın bu güzel selamını sizlere iletmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Zonguldak için büyük ve önemli bir proje var. Filyos Projesi. Burada derenin ıslah edilmesi gerekiyordu. Birinci kademeyi ihale ettik. Hemen onu bitirdik. İkinci kademeyi bu yılın sonunda bitiyor. Son kademe üçüncü kademenin de temelini atacağız. Kısa zamanda onu da bitireceğiz. Bu gerçekten Zonguldak’ın ilçelerine büyük hayat verecek. Filyos, gerçekten Zonguldak için Milat olacaktır. Ne kadar gölet, su problemi varsa hepsini çözeceğiz.”

Zonguldak Valisi Ali Kaban ise “Çalışan kesimin büyük bir bölümü madencilik, demir-çelik ve bunlara bağlı sektörde olan ilimizde, Orman ve SU İşleri Bakanlığınca da bölgemizde bitirilen ve halen yapımı devam eden projelerle sunulan hizmetlerden fayda görecek vatandaşlarımızın memnuniyeti açısından büyük önem taşıyacaktır. Filyos Projesi de önemli ölçüde mesafe almış, liman projesi de sürüyor. Bölge ve ülke ekonomisine büyük yarar sağlayacaktır. Gerçekleşen ve halen yapımı devam eden projelerde emeği geçen başta Başbakanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Açılışı ve tesisi yapılacak olan yatırımların ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“SU MEDENİYETTİR”

inşaat yapma oyunu

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan da “Bugün çok güzel bir günü hep beraber yaşıyoruz. Bakanımızı Zonguldak olarak ağırlıyoruz. Aynı zamanda yeni göreve başlayan Valimize de Zonguldak’a hoş geldiniz diyorum. Başarılar diliyorum. İnşallah hep beraber Zonguldak olarak Valimize destekler vererek, ister idari kadrolarda, bürokratik kadrolarda, ister siyasi kadrolarda, stklarda görev alan bütün arkadaşlarımız Zonguldak’a daha ileriye götürmek ve sorunlarını çözmek için valimize yardımcı olacağız. Zonguldak’ın temel problemlerinden bütününü bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmalarla, deyim yerindeyse biraz kaba olacak ama Zonguldak olarak elimiz bakanımızın cebinden çıkmadı. Özellikle su konusunda bir iki cümle söylemek istiyorum. Su medeniyettir. Suyu kullanırsanız, akıllı kullanırsanız, iyi kullanırsanız medeniyettir. Yoksa su akar gider, suya siz elinizi değdirmezseniz su bu sefer başınıza çok büyük dertler açar hale gelir. Zonguldak olarak bunu çok iyi yaşadık. Yapılan çalışmalarla, ıslah çalışmalarıyla Zonguldak bu afetleri yaşamayacaktır. Bu gün temeli atılan tesislerden önemlisi Filyos üzerindeki çalışmalardır. Devletin Filyos üzerindeki çalışmalarının hemen hemen tamamı bitmiş olacaktır. Limanın temelinin atılmasının ardından başlayacak süreçte binlerce çocuğumuzun iş imkanı olacağı büyük bir endüstri bölgesi olacaktır. Üçüncü kısım ıslah çalışmasının bitmesiyle, Ulaştırma Bakanımızın yıl sonuna kadar ihalesi yapılacak olan Filyos Vadisi ile ilgili çevreye zarar vermeyecek olan sanayi tesislerinin orada bacasının yükseleceğini göreceğiz. Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü Zonguldak’a çok şeyler yaptı. Ama daha çok şeyler yapacağız. Bal ormanları, ceviz alanlarını daha çok alanları çoğaltmak mümkündür. Bu Türkiye’nin Kazancı olacaktır” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan ise Zonguldak’ın her tarafında çalışmaların olduğunu dile getirerek şöyle dedi:

“Buradaki listelere bakarsanız bir tarafı Alaplı’da bir tarafı Karapınar’da,Zonguldak’ın her tarafında bir şeyler yapılıyor. Bakanıma ve bürokratlarına içtenlikle teşekkür ediyorum. Zonguldak’ın her tarafındalar. Suyu tünel açarak, bir taraftan bir tarafa nasıl taşıdıklarını Zonguldak’ın su problemini nasıl hallettiklerinden bahsettiler. Sadece Zonguldak’ta değil tüm Türkiye’de çalışmalar yapıyorlar. Tabii dünyada kriz var. Buna rağmen Türkiye’de bu çalışmalar yapılıyor.”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar da konuşmasında, “Batımızda kriz var, Doğu’da yangınlar var. Ama biz Türkiye olarak yatırımlarımızı yapmaya devam ediyoruz. Zonguldak’ın top yekün kalkınması ve yaşam kalitesinin kalkınması için çalışmalar sürdürüyoruz. Hemen hemen her ay Zonguldak’a bakanlarımızı getirmeye çalışıyoruz. Zonguldak olarak biz suya ve yola kavuşuyoruz. Bakanımız daha öncede Zonguldak merkezdeki derenin ıslahı ile ilgili bakanlık olarak çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Başta Başbakanım olmak üzere bütün bakanlarıma ve milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Devlet Su İşleri Genel Müdür Vekili Ömer Özdemir de “Bu gün faaliyetlerini Orman ve Su işleri Bakanlığı bünyesinde yürüten Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzün üç tesisinin inşaat ve temel atma, sekiz tesisin açılış merasimi ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Burada bakanımız ile birlikte bir çok tesisin temel atma törenleri gerçekleştirilecek. 12 yerleşim yerini taşkından korumuş olacağız. Taşkın koruma tesisleri yapım işi en az hidroelektrik temini, sulama suyu temini, içme sanayi suyu temini kadar hayati önemde bir faaliyetimizdir. BU bakımdan bu gün açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız tesisleri son derece önemsiyorum. Bu gün temelini atacağımız Filyos Çayı Üçüncü kısım taşkından koruma projesi ile ilgili olarak da Zonguldak Çaycuma ilçesinde, proje ile yerleşim yeri ile ilgili taşkınlardan korumuş olacaktır. Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu ve müteahhit firma yetkilisi yapımı devam eden çalışmanın tamamlanması için 31 Aralık 2014 14.14 de sona ermesi sözünü aldı. Bakan Eroğlu ve müteahhit firma yetkilisi taahhütname imzaladı. Video konferans yöntemi ile bağlantı yapılan tören, temel atma ve açılış programları ile sona erdi. – Zonguldak

kaynak: haberler.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

26.11.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5010 ₺ 4980 ₺ 4950 ₺
İzmir 4925 ₺ 4900 ₺ 4850 ₺
Karabük 5000 ₺ 4950 ₺ 4900 ₺
Biga 4880 ₺ 4860 ₺ 4840 ₺
Payas 4920 ₺ 4890 ₺ 4860 ₺
Gebze 4980 ₺ 4950 ₺ 4920 ₺
Samsun 5020 ₺ 5020 ₺ 4950 ₺
Ankara 5020 ₺ 4990 ₺ 4960 ₺
Bursa 4995 ₺ 4970 ₺ 4920 ₺
Kütahya 4995 ₺ 4970 ₺ 4920 ₺
Sivas 5030 ₺ 5000 ₺ 4970 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ