Toki Evleri’ne Taksit Öder Gibi Ev Sahibi Olmak (Eminevim ve Fuzulev)

Yazar:

05.12.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Toki Evleri’ne Taksit Öder Gibi Ev Sahibi Olmak (Eminevim ve Fuzulev)

Ülkemizde inşa edilen tüm inşaat projelerinin altında neredeyse imzası olan Toki kuruluş amacı olarak orta ve dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasını amaçlamaktadır. Şimdiye kadar inşa ettiği 800 binin üzerinde ki ev ile de bunu başarı ile gerçekleştiriyorlar. Sizde eğer kira öder gibi ev sahibi olmayı amaçlıyorsanız yapmanız gereken kurum tarafından belirlenen şartları sağlamak olacaktır. Bu evlerin uygun maliyeti nedeniyle bir ticarete dönüşmesini engellemek ve gerçekten ihtiyaç sahibi olanların evlerin sahibi olması için belirlenmiş katı kurallar var. Bu kurallar arasında en dikkat çekici evin kesinlikle satılamayacağı ve başkasına kiraya verilemeyeceğidir.

Kurum sadece küçük çapta inşaat projelerinin altına imza atmıyor. Çok büyük maliyet ile inşa edilen ve fiyatları dudak uçuklatan projelere de ortak olarak inşaat sektörünün her zaman hareketli kalmasını sağlıyor. Şu ana kadar bu konuda çok başarılı bir şekilde yollarına devam eden kurum 2023’de 1 milyon olan ev tamamlama sayısını bu ivmelenmeyi de göz önüne alarak 1.2 milyon olarak revize etmiştir. Çünkü yaptığı evlere yoğun talep olmaktadır ve satma konusunda herhangi bir sıkıntı çıkmamaktadır. Bunun yenine adaletin sağlanması için kura çekimi yapılmaktadır. Bu durum genelde büyük şehirlerde, yoğun talebin olduğu projelerin için düşünülen bir plandır. Daha az talebin olduğu şehirlerde direkt satışta yapılmaktadır. Fakat son zamanlarda faizsiz ve peşinatsız sistemleri ile ev sahibi olunmasını sağlayan Eminevim ve benzeri firmalar büyük ilgi görmeye başladı.

Konut projeleri içerisinde dediğimiz gibi büyük ve pahalı konutlarda yer alıyor. Bunlara girebilmek için kurum ile irtibata geçmek yerine projenin ana yüklenicisi olan firmayı bulup anlaşmanız gerekiyor. Firma daha çok finansman sağladığı bu işlerde satışa karışmamayı tercih ediyor. Ancak emekliler, gaziler, memurlar ve orta gelir seviyesinin altında olan aileler için ülkemizin farklı noktalarında inşa edilen projelerin bir tanesini rahatça alabilirsiniz. Tabi bunun için en az 1 yıldır o şehirde yaşamalı, her yıl güncellenen gelir limitinin altında gelire sahip olmalı ve daha önce bir projeden ev almamış olmanız gerekiyor. Bunların hepsi detaylı bir şekilde incelendikten sonra istediğiniz konut size satılacaktır. Ödemeleri rahatça yapacak ve barınma ihtiyacınızı bu sayede gidermiş olacaksınız. Ancak bu şartları sağlayamıyorum diyorsanız da faizsiz ev sahibi olmanın kapılarını aralayan Fuzulev hakkında araştırma yapmanızda fayda var. Altın günü mantığı ile gruplar oluşturulmakta ve her ay noter huzurunda gerçekleşen çekiliş sonucunda ev sahibi olmanız mümkün.

inşaat mühendisliği programları
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

20.08.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3080 ₺ 3080 ₺ 3110 ₺
İzmir 3000 ₺ 3035 ₺ 3065 ₺
Karabük 3000 ₺ 3050 ₺ 3050 ₺
Biga 3040 ₺ 3060 ₺ 3080 ₺
Payas 3020 ₺ 3050 ₺ 3080 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ