-

Toplantı Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken

Yazar:

10.12.2020

Kişi Okumuş

0 Yorum

Toplantı Masası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken

Toplantı masası satın alırken, ilk dikkat edilmesi gereken hususların başında toplantı salonuna göre belirlenmesi gereken masa ölçüleridir. Bilindiği üzere toplantı salonları, günümüzde pek çok ticari işletmede ve kurumsal firmada zorunlu olarak iş merkezi binalarında bulunmaktadır. İş görüşmelerinin yapıldığı, firmanın çalışanlarının katıldığı toplantıların düzenlendiği bu mekanlarda kaliteli ve estetik bir görünüm elde edilmesi çok önemlidir.

Hem toplantılara katılan şirketin çalışanlarının sıkıntı yaşamadan toplantı deneyimi yaşayabilmeleri için hem de şirket dışından görüşmeye gelen müşteri ve ziyaretçilerin konforu için toplantı salonlarının ideal şekilde tasarlanması gerekmektedir. Toplantı masaları ölçüleri bu sebeple pek çok kişinin merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ancak ofis mobilyalarında sabit bir ölçüden söz edilemeyeceği gibi toplantı masaları ölçüleri için de herhangi bir standart ölçü bulunmamaktadır.

İdeal Toplantı Masası Ebatları

Toplantı masalarının hem estetik görünüme sahip olması hem de kullanışlı olması çok önemlidir. Bu sebeple ideal toplantı masası ebatları konusunda dikkatli davranılmalı, rastgele ölçülerde toplantı masası siparişi verilmemelidir. Toplantı masasının en ideal şekilde toplantı salonunun ortasında yer alması ve katılımcıların sorun yaşamadan masa üzerinde yerlerine oturabilmeleri gerekir. Bunun dışında toplantı masasına otururken ve masadan kalkarken, rahatça hareket edilebilecek alanın bulunması da toplantı masası ölçülerini ayarlamada en önemli kriterlerin başında gelmektedir.

Toplantı masası ölçülerinin idealinde ayrıca genişlik dışında yerden yüksekliğe de dikkat edilmelidir. Yükseklik seviyesi ne çok yukarıda ne de çok aşağıda olmalıdır. Toplantı masaları için belirlenen standart yükseklik esasında çalışma masaları ile hemen hemen aynı seviyededir. Çünkü toplantı masalarında da uzun süre mesai yapan çalışanların ergonomik açıdan zorluk yaşaması için toplantı masaları tasarımı özel olarak yapılmaktadır.

Kullanışlı Toplantı Masaları 

Siz de ofisiniz için kullanışlı ve şık tasarıma sahip toplantı masaları arayışındaysanız, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızın kurumsal internet sitesini olan gursanmobilya.com.tr adresini ziyaret ederek, aradığınız ölçü ve ebatlarda birbirinden kaliteli toplantı masalarına ulaşabilirsiniz. Toplantı masası kullanımında en önemli hususların başında muhakkak kullanışlılık gelmektedir. Çok şık görünen ve oldukça pahalı bir maliyeti olan toplantı masası eğer işlevsel açıdan beklentileri karşılayamıyorsa, bu ofis mobilyası için yapılan masraflar boşa gitmiş demektir.

Dolayısıyla ofis masalarında olduğu gibi toplantı masaları satın alırken kullanışlılık açısından da ürünün kalitesinin göz önünde bulundurulmasında fayda vardır. Ofis dekorasyonunun vazgeçilmez ürünlerinden biri olan toplantı masalarının kaliteli materyalden üretilmiş olması önemlidir. Bunun yanı sıra masanın dizaynının toplantı oturumunu verimli bir şekilde sürdürülmesini sağlayacak şekilde tasarlanmış olması da oldukça önem teşkil etmektedir.

Toplantı Masası Kullanım Amaçları

İş yerlerinde ve kurumsal binalarda sık sık görmeye alışkın olduğumuz toplantı masaları, adından anlaşıldığı üzere toplantı düzenlendiğinde kullanılan ofis mobilyaları arasında yer almaktadır. Şık ve göz alıcı tasarıma sahip toplantı masası modelleri ile şirketin yönetim ve ticari konuları hakkında çalışanlarla ortaklaşa veri alışverişi yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra toplantı masaları, şirketlerin ticari anlamda müşterileri ile yaptıkları iş görüşmelerine de merkez olmaktadır.

Dolayısıyla toplantı masaları sadece şirket içindeki çalışanlar tarafından değil, şirkete dışarıdan misafir olarak gelen müşteriler tarafından da iş görüşmelerinde kullanılabilmektedir. Bu yüzden toplantı masası tasarımının misafirlerin de hoşuna gidecek şekilde şık ve estetik olması, yapılan iş toplantılarında da verimli sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır.

Toplantı Masası Malzemeleri

Toplantı masalarının üretim malzemelerinin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Her ne kadar gün içinde sık sık kullanılan bir ofis mobilyası olmasa da toplantı masalarının çok uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için birinci sınıf kalitedeki materyalden özel olarak üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. İnternet üzerinden ofis mobilyaları satışı gerçekleştiren firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde en kaliteli materyalden üretilen toplantı masalarını bulabilirsiniz.

Genellikle dayanıklı ve uzun ömürlü ahşaptan yapılan toplantı masaları, isteğe göre cam veya demir parçalar da içerebilmektedir. Şık görünüm sağlayan toplantı masası tasarımları arasında kendi kişisel zevklerinize ve estetik algınıza göre en doğru seçimi yapabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunan firmamızın geniş ürün yelpazesi içinde yer alan birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilmiş toplantı masalarını, kendi toplantı salonlarınızın ölçülerine göre ayarlayarak kullanışlı bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Bütçeye Uygun Toplantı Masası Modelleri

Toplantı masası ölçülerinde yerden yüksekliği çalışma masalarında olduğu gibi bel hizasından aşağıda veya yukarıda olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte uzun saatler boyunca toplantıların devam edebildiği düşünüldüğünde katılımcıları yormayan yapıda ve tasarımda olmalıdır. Siz de bu özelliklere en uygun fiyatlı toplantı masaları arayışındaysanız, bütçenize uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak toplantı masası modellerimiz arasından seçim yapabilirsiniz.

Hayallerinizdeki ofis tasarımını gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan bütün ofis mobilyalarını bulabileceğiniz firmamızda ayrıca toplantı masaları da uygun fiyat seçenekleriyle satışa sunulmaktadır. İhtiyacınız olan toplantı masaları modellerini tek tıkla sipariş ederek, toplantı salonunuzu kullanışlı ve estetik biçimde dekore edebilirsiniz.

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS