yakan aydınlatma


Tuncay Akkoyun Elbistan’daki eğitim yatırımlarını anlattı!

Yazar:

05.06.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Tuncay Akkoyun Elbistan’daki eğitim yatırımlarını anlattı!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, yapımı devam eden eğitim yatırımlarını inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Elbistan’da yapımı süren yeni eğitim kurumlarının tamamlanıp, eğitim ve öğretime açılması halinde derslik başına düşen öğrenci sayısının 40’tan 26’ya düşeceğini ifade eden Kaymakam Tuncay Akkoyun, bu sayede eğitimdeki kalitenin daha da artacağını söyledi.

Kızılcaoba Mahallesi Taşoluk mevkiinde yapımı süren 58 Derslikli İmam Hatip Lisesi Yerleşkesi, Topraktepe İlkokulu binası, Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu ve Yeşilyurt Mahallesi’ndeki Çok Programlı Lise­Uygulama Anaokulu ile Yunus Emre Mahallesi’ndeki 112 İstasyonu inşatlarını ziyaret eden Kaymakam Tuncay Akkoyun, inşaatların seyri hakkında detaylı bilgiler aldı.

Derslik başına düşen öğrenci sayısı 26’ya gerileyecek

Elbistan’da son yıllarda eğitim alanında önemli yatırımların yapıldığını, bu yatırımlara hayırseverlerin de destek olduğunu belirten Kaymakam Tuncay Akkoyun, eğitim yatırımlarını inceleyerek, gördükleri eksiklikleri yüklenici firma yetkililerine ilettiklerini kaydetti. Yapılan inşaatların eksiksiz olarak tamamlanması için denetime büyük önem verdiklerini anlatan Kaymakam Akkoyun, yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:

“58 derslikli imam hatip lisesi ve devamında da 300 öğrenci kapasiteli yurt binası var. Yine hemen altında da 300 seyirci kapasiteli spor salonu var. Bu proje Elbistan’ımızda yapılan en önemli projelerden bir tanesi. Hem derslik hem de mimari yapı bakımından gerçekten gurur duyacağımız bir eğitim alanı olacak. Şunu da ifade etmek istiyorum, bu inşaatımızın yapılması büyük oranda yardımseverlerin desteği ile oldu. Yaklaşık 8 milyon liralık bir bağış aldık. 4 milyon lira kadar Gençlik ve Spor Bakanlığımız, devamında da Milli Eğitim Bakanlığı programına dahil edilerek, Yatırım İzleme Başkanlığımız tarafından kontrolü yapılarak hizmet yürütülüyor. Gerek dersliklerin boyutu, gerekse diğer yapıları ele aldığımız zaman oldukça ferah ve modern bir bina olacak. Okulumuzun geniş bir bahçesi olacak. Öğrencilerimiz ferah bir ortamda boş zamanlarını geçirecekler. Hemen yanında Topraktepe İlkokulumuz var. Bu binamız 24 derslikli bir okulumuz. İlkokul olarak planlıyoruz ve bu bölgeye hitap edecek. Her iki binamız bölgemizin tarihi kimliğine uygun olarak projelendirildi. Diğer yandan Yeşilyurt Mahallemizde yapımı tamamlanan çok programlı lise binamızın geçici kabulü yapıldı. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında eğitime açılacak. AEL Memur Sitesi içerisindeki okul binamız da ilerledi. İnşallah onu da yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştireceğiz. Genel itibarı ile baktığımızda, Elbistan’ımızda derslik başına düşen öğrenci sayısı 40 iken, bu yatırımlar tamamlandığı zaman dersliklerdeki öğrenci sayısı 26’ya düşüyor. Bu ne demek? Eğitimdeki kalitenin daha da artması anlamına geliyor. Aynı zamanda öğrencilerimiz için de geniş ve ferah ortamlar hazırlanmış olacak. Tabi bizim buradaki görevimiz denetim ve inceleme. Varsa bir eksiklik bunu teknik kadroya bildirmek, yüklenici firma ile görüşmektir. Yatırımların tam ve eksiksiz olarak tamamlanmasını sağlamaktır.”

Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu Yaptırma Derneği tarafından yapımı sürdürülen 120 öğrenci kapasiteli Kur’an Kursu inşaatını da ziyaret eden Akkoyun, dernek yöneticilerinden bilgi aldı. Yapılan inşaatın, Elbistan halkının hayırseverliğinin en güzel örneklerinden biri olduğunu ifade eden Akkoyun, “Bedir Efendi Hafızlık Kur’an Kursu aslında çok uzun zamandan beri devam eden bir inşaat değil. Burası büyük fedakârlıklarla yapılan ve hayırda yarışmanın en güzel örneğini burada görüyoruz. Bu Kur’an Kursu Elbistan için bir ihtiyaçtı. Bir süre için hazırlığı yapılıyordu. Dernek yönetimi gerekli çalışmaları yapıyorlardı. Derneğimizin yaptığı çalışmalar ve halkımızın yardımları ile bu hale geldi. 10 dersliğe sahip ve 120 öğrenci kapasiteli bir kursumuz. Yatakhaneleri, yemekhaneleri, idareci odaları ile güzel bir hizmet binası olacak. İnşallah burada yetişen öğrencilerimizde milli manevi değerlerimizi ve Kur’an­ı Kerim’i öğrenerek, hizmet edecekler. Tabi ben mutlu oldum. İnşaatımız estetik ve güzel ilerlemiş. Bütün işçiliklerini başında durarak yapmışlar. Bende memnun oldum. Vatandaşlarımızda destek oluyorlar, yardımcı oluyorlar. Derneğimize ve katkıda bulunan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Yunus Emre Mahallesi’nde yapımı devam eden 112 İstasyonu’nu inşaatını da gezen Kaymakam Tuncay Akkoyun, ardından Alaaddin Sabiha Yener Aile Sağlık Merkezi’ne geçerek, burada görev yapan doktor ve çalışanlar ile bir süre sohbet etti.

Elbistanın Sesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

28.06.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 13100 ₺ 13000 ₺ 12750 ₺
İzmir 12350 ₺ 12200 ₺ 12000 ₺
Karabük 12500 ₺ 12300 ₺ 12100 ₺
Biga 12850 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Payas 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Gebze 12850 ₺ 12750 ₺ 12500 ₺
Samsun
Ankara 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Bursa 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Kütahya
Sivas 13150 ₺ 13000 ₺ 12800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS