-

yakan aydınlatma


Türkiye’nin 6.Büyük Hastanesi Yıkılıyor

Yazar:

30.11.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye’nin 6.Büyük Hastanesi Yıkılıyor

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


1960 yılından beri Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren ve günde 9 bin hastanın tedavi edildiği Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 2017 yılının son aylarında yıkılması planlanıyor. Gaziantep Pusula’nın haberine göre, hastanenin yıkılmasından sonra Hürriyet, İnönü ve Özdemirbey caddelerindeki trafik yoğunluğu da rahatlamış olacak.

 

Hastanede yapılan hizmet binalarının beton kalitesinin tespitinde Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nin hizmet binalarının yüzde 60 ve 70 oranında kullanıma elverişli olmadığı anlaşıldı. Perilikaya ve Akkent’te yapımı devam eden devlet hastanelerinin tamamlanmasından sonra yıkılacak olan Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi son zamanlarda şikâyetlerle gündeme geliyor. 2017 yılının son aylarında yıkılması planlanan hastanede hasta ve hasta yakınlarından gelen şikâyetlerin artmasından sonra hastane yönetimi bir açıklama yaptı.

Hurdalar kaldırıldı

Yetkililer yaptığı açıklamada, hastanenin eski bir hastane olduğunu, önceden hastaneye ait hurdalık alan olmadığı için hurdaların hastanenin açık bir alanda toplandığını fakat artık bir şantiye alanında toplandığını duyurdu. Yetkililer yaptığı açıklamada “ Dr. Ersin Arslan hastanesi eski bir hastane. İster istemez hastane etrafında hurdalarımız toplanıyor. Hurdalık alanı biz temizledik. Bunu kendi imkânlarımızla yapıyoruz. Hurdalıklarımız artık aldığımız şantiye alanında toplanıyor” diye konuştu.

Mucizeler yaratıyoruz

1960 yılından beri hizmet veren Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde temizlik yapılmadığı yönünde ki şikâyetlerin artması ise yetkililer “Hastanemizde her gün mıntıka temizliği var. Kocaman bir otopark alanı var orayı da biz temizliyoruz. Hastanenin ortasından bir cadde geçiyor. Aradaki o cadde seyyar satıcılarla dolu biz de bunu zabıtaya haber veriyoruz. Alan boşaldığı zaman da geriye kalan çöpleri hastanemiz personeli temizliyor. Belediyeden temizlemelerini talep etmiyoruz. Kendimiz temizliyoruz. Temizlik konusunda çok gayretli çalışıyoruz. Hastaneler dinamik ortamlardır. Ne kadar temizlerseniz temizleyin hastanelerde sağlıksız insanlar olduğu için tekrar kirleniyor. Elimizden geldiğince bu konuda çok hassas davranıyoruz. 20 yıldan bu yana temizlenmeyen çatı araları geçtiğimiz aylarda temizlendi” şeklinde konuştu.

‘Devletimize masraf çıkartmak istemiyoruz’

Hastane personelinin yetersiz olmasına karşın hastanede mucizelere yarattıklarını, yıkılacak olan bir hastane için devlete masraf çıkartmak istemediklerini ifade eden yetkililer “ Personel sayısı kısıtlı fakat biz hastanede mucizeler yaratıyoruz. Yöneticiler olarak hastaneyi gece veya gündüz kontrol ediyoruz. Personel temizliğe çok önem veriyor. Acil bölümün içerisinde bulunan tuvaletin kokusu eskiden hissediliyordu. Fakat şu an öyle bir şey yok. Tuvaletin yerini değiştirdik ve de gerekli temizlik her zaman yapılıyor. Böylece kötü koku sıkıntısı da ortadan kalkmış oldu” şeklinde konuştu.

Hastane içerisinde ki birçok sıkıntıyı kendi imkânlarıyla çözüme kavuşturduklarını dile getiren yetkililer “Şu an için hastane ihtiyaçlarını kendimiz ve kendi personelimizle yapıyoruz. Devletimize yıkılacak bir hastane için masraf çıkartmak istemiyoruz” diye konuştu.

Günlük 9 bin hastaya bakılıyor

Hastaneyi ziyaret eden hastaların günlük sayısını 9 bine yakın olarak açıklayan yetkililer, hasta sayısı çok olunca da temizlikte ister istemez aksaklık ortaya çıkıyor, dedi. Yetkililer yaptığı açıklamada “Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde toplam 9 bine yakın hastaya bakılıyor. Hasta sayısı çok olunca da temizlikte ister istemez aksaklık ortaya çıkıyor. Eskiden hastanenin yaptığı 10 milyon TL’lik faturası şu an 18 milyon TL fatura yapıyor. Türkiye’nin en büyük tek başına 38 bin metrekare alan olup en çok fatura yapan hastanesi. İlk geldiğimizde hasta ve hasta ve hasta yakınları tarafından hastane personeline karşı şiddet uygulanıyordu. Artık öyle bir şey yok çünkü çalışanlarımızda özgüven arttı. Çalışanlarımız yönetimimizle beraber işlerini sahiplendi. Moral, motivasyon, sahiplenme ve ekip olmayla bunu başardık” dedi.

Acil servisinde sorun yok

Acil servislerin zaten yoğun servisler olduğunu vurgulayan yetkililer “Acil servislerin çalışması zaten çok yoğundur. Hastaların bazıları acile gelmeyi daha çok tercih ediyor. Buda acilde daha çabuk işlem görmesinden kaynaklanıyor. Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu projeyle sarı, yeşil ve kırmızı alanlar var. Zaten kırmızı alanda ki hastaların durumu daha kritik olduğundan aciliyet o tür hastalıklardır. Hastanın durumuna göre acil bölümünde öncelik tanınıyor. Acil bölümünde ki kalabalığı da böyle çözüm bulmuş oluyoruz” dedi.

Türkiye sıralamasında 6. sırada

Türkiye’de bulunan hastaneler arasında en çok geliri olan hastaneler sıralamasında Dr. Ersin Arslan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nin 6. sırada yer aldığını belirten yetkililer “ Gaziantep’te beğenilmeyip, kötü gözle bakılan hastanemiz bugün Türkiye’de en iyi geliri olan hastaneler arasında 6. Sırada gösteriliyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Bursa gibi illerde ki hastanelerin birçoğunu geride bıraktı. Hastanemiz İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Bursa gibi illerde ki hastanelerin birçoğunu geride bıraktı” diye konuştu

kaynk:yapi.com.tr

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS