Vali Güzeloğlu Havaalanı İnşaatını İnceledi

Yazar:

16.11.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Vali Güzeloğlu Havaalanı İnşaatını İnceledi


Mersin Hasan Basri Güzeloğlu, Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatında 4 ay gibi kısa bir sürede çalışmaların önemli bir bölümünün tamamlandığını söyledi.

Vali Güzeloğlu, Tarsus ilçesinde yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havaalanı inşaatında incelemelerde bulunda. Çalışmalar hakkında bilgi alan Güzeloğlu’na Ak Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun da eşlik etti. Güzeloğlu burada yaptığı açıklamada, Çukurova Bölgesel Havaalanı’nın Türkiye’nin en büyük ve en stratejik havaalanlarından biri olacağını belirtti. İnşaatın başlamasından bu yana geçen 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde çalışmaların önemli bir bölümünün tamamlanmasının mutluluk verdiğini ifade eden Güzeloğlu, “Gerek yıllık 15 milyon yolcu potansiyeli gerek Türkiye’nin en uzun 2 pisti gerek lojistik altyapısı, depolama alanları ve kargo terminalleriyle Türkiye’nin en yeşil ve çevreci havaalanı olma kimliğini taşıyanÇukurova Bölgesel Havaalanımız Mersin’in değil bölgenin ve bölge ülkelerinin de faydalanacağı bir hub havaalanı olarak da gündeme gelecek. Bununla da kalmayıpTürkiye’nin en önemli tarım bölgesi olan Mersin’de ve çevresinde hava kargosu konseptine uygun tüm ürünlerin dünyaya ihraç edildiği bir merkez olacak. Konaklama, fuar alanları ve geliştirilecek bağlantılarla entegre edilerek, Mersin’in bölgesel ve uluslararası ticaret ve fuar merkezi kimliğini ön plana çıkartacak” dedi.

Denizcilik, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile geçen hafta bir toplantı yaptıklarını aktaran Güzeloğlu, “Toplantıda Devlet Demiryolları Adana Bölge Müdürlüğümüz ile demiryolu bağlantılarını, Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile hemMersin hem de Adana’ya doğrudan otoyol ve otoban bağlantısını, demiryolu ve karayolunun çevre düzeninin havaalanına entegre edilmesi ile gerek yolcu gerekse yük taşımacılığının altyapı ve planlama çalışmalarını tamamladık. İnşallah yapımının tamamlanmasının ardından havaalanımız, hizmetler sektöründe Mersin veTürkiye’nin gelişimine ve kalkınmasına, en önemlisi de Türkiye’nin 2023’te dünyanın en güçlü ilk 10 ülkesi ve ekonomisi olma hedefine çok büyük katkı koyacaktır” diye konuştu.

inşaat yapma oyunu

Çalışmaları büyük bir gururla incelediğini dile getiren Güzeloğlu, Türkiye’de ilk defa uygulanan bazı yöntemler ile betonla demirin buluştuğu inşaatta hızlı bir çalışma yapıldığını kaydetti. Havaalanının Türkiye’nin gururu olacağını vurgulayan Güzeloğlu, “Böyle bir yatırımın kararını veren ve Tarsus’a kazandıran başta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakanlarımız Sayın Binali Yıldırım ileZafer Çağlayan’a, bürokratlarımıza, yüklenici firmamıza çok teşekkür ediyorum. İnşaat aşamasında ortalama 2 bin insanımız istihdam eden, en yüksek çalışma döneminde 3 bin 184 işçinin istihdam edileceği, tamamlanmasıyla doğrudan ve dolaylı istihdam ile binlerce Tarsuslu ve Mersinlinin ve bu ülke insanın hizmet bulacağı bu yatırımın kentimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Havaalanı projesinin yapımını üstlenen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu ise Güzelolğu’na verdiği bilgide, 4 ay gibi kısa bir sürede pistlerin beton inşaatlarının, toplam beton alanının dörtte birinin ve arıtma tesisinin tamamlandığını belirterek, 2 ay sonra projenin tamamlanacağı günü de açıklamayı umduklarını söyledi. – MERSİN

kaynak: haberler.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

04.12.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5130 ₺ 5100 ₺ 5070 ₺
İzmir 4995 ₺ 4970 ₺ 4920 ₺
Karabük 5100 ₺ 5050 ₺ 5000 ₺
Biga 5020 ₺ 5000 ₺ 4980 ₺
Payas 4960 ₺ 4930 ₺ 4900 ₺
Gebze 5060 ₺ 5030 ₺ 5000 ₺
Samsun 5150 ₺ 5150 ₺ 5080 ₺
Ankara 5120 ₺ 5090 ₺ 5060 ₺
Bursa 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Kütahya 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Sivas 5070 ₺ 5040 ₺ 5010 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ