Vali Küçük ve Milletvekili Şahin Yatırımları Gezdi

Yazar:

05.09.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Vali Küçük ve Milletvekili Şahin Yatırımları Gezdi


Yatırımları tek tek gezerek bilgiler alan Şahin, “Taş üstüne taş koymak, eser üstüne eser koymak bizim hedeflerimizdir” dedi.

İlk olarak Olimpik Yüzme Havuzunda incelemelerde bulunan Vali Küçük ve Milletvekili Şahin, burada inşaatı gezerek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin ve müteahhit firma yetkilisinden bilgiler aldılar.

Vali İzzettin Küçük ve Milletvekili Mehmet Ali Şahin daha sonra 100. Yıl Mahallesinde yapılan Kültür Merkezi inşaatında inceleme yaptılar.

İncelemelerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin “Karabük’te çokça yatırımımız var. Bunların önemli bir bölümü kamu yatırımları diyeceğimiz yatırımlar. Müteahhitten kaynaklanan bazı yatırımlarımızda ufak tefek gecikmeler oldu. Şuan pek az sorun yaşadığımız yatırım var. Yüzme havuzunda gecikme yaşadık ve bunun birinci nedeni bir başka ilimizde ihaleye çıkarılmış olan yatırımı buraya kaydırmaktan dolayı yaşadığımız bir sıkıntıydı. Sanıyorum bu yılın Ekim ayı sonu gibi yüzme havuzu bitmiş olacak. Karabük’te önemsediğimiz hizmetlerinden biride Kültür merkezi. Kültür merkezimizde çevre düzenlemesi hariç yıl sonunda tamamlanacak. Bitmiş olan yatırımlarımız var. Önümüzdeki günlerde ilgili Bakanlarımız gelerek onlarla birlikte açacağız. Eski spordan sorumlu Bakan olarak heyecan duyduğum iki yatırımımızı başlatmak üzereyiz. Bu ayın 26’sında Gençlik merkezinin ihalesi var. Sanıyorum önümüzdeki hafta spor salonunda ihale tarihi belli olacak. Yılbaşından önce her iki yatırımımızın temelini atmayı arzu ediyoruz. Karabük’ümüz gerçekten yatırımlar açısında doyum noktasına ulaşıyor. Eksiğimiz hemen hemen kalmamış oluyor” dedi.

2007 yılında kurulan Karabük Üniversitesinin hızla gelişmesinin kendileri açısından ayrı bir mutluluk ve heyecan duyduğunu da anlatan Şahin, “Üniversite öğrencilerimiz için 2 bin 600 kapasiteli üç tane yurt yapımı ile ilgili çalışmalar büyük hızla ilerliyor. Bin kişi kapasiteli yurdun ihalesi yapıldı. Yakında onun inşaat çalışmaları başlamış olacak.Karabük’teki bu gelişmeleri yerinde incelemek bize de heyecan veriyor. Bu hizmetlerin biran önce hemşerilerimizin hizmetine girmesini bekliyoruz. Öte yandan Süper Lig’de mücadele eden takımımız Kardemir D.Ç Karabükspor kapalı tribün inşaatı da devam ediyor. Orası biraz gecikti kuşkusuz. Bizim Bakanlık olarak Genel Müdürlük ve Spor il Müdürlüğü olarak herhangi bir eksiğimiz yok. Para dersen para var. Müteahhit firmadan isteğimiz biraz ellerini çabuk tutarak biran önce tribün inşaatını tamamlaması. Böylece stadımızda bu tribün bittiğinde örnek statlardan biri haline gelmiş olacak. İkinci bir stadyumumuz Üniversite bünyesinde 25 bin seyirci kapasiteli olarak inşa edildi ve bitmek üzere. Şimdi alternatif stadımızda olmuş oldu. Antalya’da AkdenizÜniversitesi’nde Antalyaspor maçlarını oynuyor biliyorsunuz. Karabükspor ister orada isterse burada maçlarını yapabilecek hale gelecektir. Taş üstüne taş koymak eser üstüne eser koymak bizim hedeflerimizdendi. Bunları Karabük’te görüyoruz ve memnuniyet duyuyoruz. Valimizde bu eserlerin biran önce tamamlanması yönündeki gayretlerinden dolayı da kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

17.01.2021 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5820 ₺ 5790 ₺ 5760 ₺
İzmir 5675 ₺ 5650 ₺ 5600 ₺
Karabük 5770 ₺ 5695 ₺ 5620 ₺
Biga 5720 ₺ 5680 ₺ 5640 ₺
Payas 5640 ₺ 5610 ₺ 5580 ₺
Gebze 5810 ₺ 5780 ₺ 5750 ₺
Samsun 5810 ₺ 5810 ₺ 5720 ₺
Ankara 5740 ₺ 5710 ₺ 5680 ₺
Bursa 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Kütahya 5745 ₺ 5720 ₺ 5670 ₺
Sivas 5730 ₺ 5700 ₺ 5670 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ