SAP2000 - ETABS - STA4CAD - TEKLA - REVİT - MS PROJECT Online Kurs Fırsatı, TIKLA

Yeni projeler Bursa'nın kaderini değiştirecek! | İnşaat Gündemi

Yeni projeler Bursa’nın kaderini değiştirecek!

Yazar:

05.02.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yeni projeler Bursa’nın kaderini değiştirecek!


Güney Marmara’daki birçok ilde yatırım ve danışmanlık hizmeti veren Çalımlıoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çalımlıoğlu, yeni gelişen bölgeleri açıkladı. Çalımlıoğlu, Bursa’da da yatırım için Yenişehir, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in cazip bölgeler olduğunu söyledi.

GÜNEY Marmara Bölgesinde yatırım ve danışmanlık hizmeti veren Çalımlıoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çalımlıoğlu, bölgede ve Bursa’da yatırım için öne çıkan bölgeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Güney Marmara’da Bursa dışında Çanakkale ve Balıkesir’in gelişeceğini belirten Çalımlıoğlu, Bursa’da da yatırım için Yenişehir, Mustafakemalpaşa ve Karacabey’in cazip bölgeler olduğunu söyledi.

KADERİ DEĞİŞECEK

Bugün yaklaşık 100 kişi ile çalışan şirket, Eskişehir’den Afyon’a, Çanakkale’den Balıkesir’e kadar Güney Marmara’daki birçok ilde yatırım ve danışmanlık hizmeti veriyor. Zaman içinde kendilerini geliştirip, doğru adımlar attıklarını söyleyen Çalımlıoğlu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çalımlıoğlu, “O günden bu yana çok yol kat ettik. Amacımız ‘Hayatta ne yaparsan yapın, en iyisini yapın’ bakışı oldu” dedi. Bursa’nın ekonomi ve nüfus alanında dünyada önde gelen kentleri arasında olduğunu ifade eden Çalımlıoğlu, buna göre plan ve projeler yaptıklarım açıkladı. Son dönemde önemli yatırımlar yapıldığını ifade eden Çalımlıoğlu, İstanbul ile İzmir’i birbirine bağlayan otoyolun Bursa’dan geçtiğini hatırlatarak, “Otoban Bursa’nın bütün kaderini değiştirecek. Milyar dolarlık yatırım, Bursa’da geçtiği her yeri tetikleyecek. Bütün inceleme ve araştırmamızı yaptık” şeklinde konuştu. Danışmanlık hizmeti kapsamında ortaklarını yatırım konusunda yönlendirdiklerini de belirten Çalımlıoğlu, yatırımcıların imkanları kapsamında yatırım yaptıklarını kaydetti. Kendilerinin de Karacabey’e yatırım yaptıklarını anımsatan Çalımlıoğlu, “Bundan 6 yü önce bölgedeki fiyatlar bin liraydı. Dediğimiz fiyatlar şu an 50 bin liraya ulaştı” dedi.

İLK OTO TEST MERKEZİ

Bursa’da yatırım için yükselen trendler ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Çalımlıoğlu, şunları söyledi: “Dünyada 7 tane olan ve Türkiye’de ilki olacak oto test merkezi, Yenişehir Havalimanı’nın yarımda inşa edilecek. Bu bölgede inanılmaz sirkülasyon taşlayacak. Bu plan projeyi inceledik, araştırdık. Yenişehir gelişime açık bölgelerden birisi. Oto test merkezinde yan kuruluşları ile birlikte 11 bin kişinin görev alması bekleniyor. Bunu 3 ile çarparsanız, 33 bin kişiye çıkacak.”

inşaat yapma oyunu

Bursa göç almaya başlayacak

Bursa’nın deniz, hava ve kara ~ yollan kesiştiği coğrafi olarak özel bir bölge olduğunun altını çizen Çalımlıoğlu. “Tam karşımızda İstanbul var. Çalışmaların yakın zamanda bitmesi ile goç alacak.

Bursa, dev metropol olmaya aday. O yüzden insanların Bursa ve etrafına yatırını yapması doğru. Otobanın geçiş güzergahı olan Batı yakasında da sanayi bölgesi, turizm bölgeleri, geleceğe yönelik işletmelerin olabileceği alanlar. Mustafakemalpaşa ve Karacabey olarak öne çıkıyor” diye konuştu.

Ulaşım, gelişimi olumlu etkiliyor

Güney Marmara’da gelişen bölgeler ile ilgili önerilerde de bulunan Çalımlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün Çanakkale Bölgesinde köprü projesi ve kimyasal fabrikalar yapılıyor. Balıkesir Bölgesi’nde enerji kaynakları ile ilgili yatırımlar devam ediyor. Buralar gündem yaratan özel bölgelerden birisi. Deniz, hava ve karayolunun kesişiyor olması aktivasyon ve büyüme hızım tetiklemiştir.  İzmir  Çandarlı’daki liman da bölgeyi inanılmaz tetikleyecek.” Amaçlarının Türkiye ‘de marka olmak olduğunu altını çizen Harun Çalımlıoğlu, hayallerinin peşinde koştuklarını söyledi. İlerleyen dönemde gurbetçilere yöneleceklerini de dile getiren Çalımlıoğlu, “Buğun Almanya’da 3 milyon Türk yaşıyor. Önemli olan bugün dışarıdaki dövizi Türkiye’ye getirebilmek. Amacımız bu dünyada yaşam alanımız olan bölgeye ve yaşadığımız ülkeye iyi bir şeyler yapabilmek” dedi.

Serhat TEZCAN/Hürriyet

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

31.10.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4690 ₺ 4660 ₺ 4630 ₺
İzmir 4495 ₺ 4470 ₺ 4420 ₺
Karabük 4600 ₺ 4550 ₺ 4500 ₺
Biga 4560 ₺ 4540 ₺ 4520 ₺
Payas 4560 ₺ 4530 ₺ 4500 ₺
Gebze 4620 ₺ 4590 ₺ 4560 ₺
Samsun 4610 ₺ 4610 ₺ 4540 ₺
Ankara 4620 ₺ 4590 ₺ 4560 ₺
Bursa 4550 ₺ 4530 ₺ 4485 ₺
Kütahya 4550 ₺ 4530 ₺ 4485 ₺
Sivas 4670 ₺ 4640 ₺ 4610 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ