-

Yerden Isıtma Straforu – Folyolu Yerden Isıtma Straforu – Isı Enerji

Yazar:

06.11.2022

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yerden Isıtma Straforu – Folyolu Yerden Isıtma Straforu – Isı Enerji

Yerden ısıtma straforu, yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan ısı yalıtım malzemesidir. Zemin izolasyonu için döşenen yerden ısıtma köpüğü mantarlı yapıya sahip olduğu için yerden ısıtma boruları rahat ve pratik bir şekilde yerden ısıtma straforu içerisine döşenmektedir. Yerden ısıtma sistemlerinde strafor kullanılmadan yapılan bir sistem ısı kaybına uğramaktadır. Folyolu ve folyolsuz olarak dansitesi yüksek ısıtma straforunun satışını gerçekleştiren Isı Enerji firmamız müşterilerine satış opsiyonunun yanında mühendislik desteği sunmaktadır.

 

Yerden ısıtma markaları aralarında Rehau, Fraenkische, Danfoss, Wavin pilsa gibi alt bayiliklere sahip olan firmamız tüm strafor markalarının satışını gerçekleştiriyor. Yeni yapılan veya tadilata giren mülkler için yerden ısıtma straforu ihtiyaçlarınız için Isı Enerji firmasını arayabilir, folyolu ve folyosuz yerden ısıtma straforları için fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Çetin mühendislik, espan gibi firmalar folyolu yerden ısıtma straforunu üretmektedir. Isı Enerji firmamız folyolu ürünlerde bu iki markanın satışını yaparken ISIPOR adında kendi üreticiliğini üstlenmiştir. Folyolu yerden ısıtma straforu kullanılmasının nedeni ısıtma sisteminin üzerine atılan şap suyunun folyo üzerinde kalmasıdır. 30 dns folyolu yerden ısıtma straforu ihtiyaçlarınız için Pazartesi- Cumartesi 08:00 – 18:00 arasında açık olan firmamızın deposunda teslim alabilirsiniz.

 

Folyolu Yerden Isıtma Straforu

olyolu yerden ısıtma straforu

olyolu yerden ısıtma straforu

Folyolu yerden ısıtma straforu belki de daha önce adını duymadığınız bir üründür. Temelde evinizi veya ofisinizi ısıtmak için kullanabileceğiniz bir yalıtım malzemesidir. Folyolu mantar strafor ne işe yarar? Folyolu yerden ısıtma straforu iki katmandan oluşuyor. İlk katman ısıyı tutan bir ısı yalıtımı, ikinci katman ise ısının kaçmasını önleyen ısıya dayanıklı bir folyodur.

Bu, evinizin veya ofisinizin belirli alanlarını ısıtmak için folyolu yerden ısıtma straforu  kullanabileceğiniz anlamına gelir ve enerji maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Kış aylarında sıcak kalmanın harika bir yoludur!

Yerden Isıtma Straforunun Avantajları

Bu yazıda, yerden ısıtma straforunun diğer yalıtım malzemelerine göre avantajlarını tartışacağız. Nasıl kullanıldığı ve evinizde kullanmaktan nasıl faydalanabileceğinizi açıklayacağız.

Diğer yalıtım malzemelerine göre sahip olduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

  1. Daha verimlidir.
  2. Bir odayı ısıtmak için daha hızlıdır.
  3. Diğer yalıtım malzemelerine göre daha eşit dağılmıştır.
  4. Uzun vadede uygun maliyetlidir.
yerden ısıtma straforu

yerden ısıtma straforu

Eviniz İçin Doğru Yerden Isıtma Straforu Nasıl Seçilir?

 

Eviniz için doğru yerden ısıtma straforunu seçmek söz konusu olduğunda, dikkate almanız gereken birkaç şey var. En önemli faktör evinizin büyüklüğüdür. Ayrıca içinde yaşadığınız iklim türünü de göz önünde bulundurmalısınız. Soğuk bir iklimde yaşıyorsanız, ısıyı iyi tutan bir strafora ihtiyacınız olacak, daha sıcak bir iklimde yaşıyorsanız, normal olan bir strafora ihtiyacınız olacak.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, evinizde sahip olduğunuz yalıtım türüdür. Yalıtım ne kadar iyi olursa, ısıtma faturalarına o kadar az para harcarsınız. Son olarak, bütçenizi düşünmeli ve fiyat aralığınıza uyan bir strafor bulmalısınız.

 

Yerden Isıtma Strafor Malzemesi

Evinize yerden ısıtma eklemek, iç mekan ortamınız üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak ve daha düşük enerji faturaları ile daha konforlu bir ev sağlayacaktır. Bununla birlikte, özellikle ahşap bir zemin yapınız varsa, evinizin genel yapısı üzerinde de olumsuz bir etkisi olabilir.

Ahşap doğal yalıtım özelliklerine sahip olduğundan, ısı eklemek zeminde strese neden olabilir ve bazı durumlarda eğilme, ayrılma ve hatta yanma ile sonuçlanabilir. Bu nedenle eviniz için doğru yerden ısıtma malzemeleri kullanmanız önemlidir.

Yerden ısıtmayı kurarken zemin yapınıza zarar verme riskini azaltmak için kullanmanız gereken belirli yerden ısıtma straforları vardır. Her tür yalıtım malzemesi bu uygulama için uygun değildir. Bazı malzemeler ayrıca ısıya karşı diğerlerinden daha iyi yalıtım sağlar – bu nedenle doğru olanı seçmek, enerji faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlamanın yanı sıra döşemenizi aşırı ısı ve stresten korur.

 

folyosuz yerden ısıtma straforu

folyosuz yerden ısıtma straforu

 

Yerden Isıtma Straforu Dayanıklığı

Isıtma sisteminiz söz konusu olduğunda, paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak istersiniz. Ve dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri, sistemin ne kadar süreceğidir.

 

Neyse ki, bir üst ısıtma straforu uzun süre dayanacak şekilde inşa edilmiştir. Aslında, uygun bakım ile daha fazla yıla kadar dayanabilir. Böylece, uzun vadede karşılığını alacak sağlam bir yatırım yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

 

 

Yerden Isıtma Straforu Fiyatına Değer mi?

 

Demek bir yerden ısıtma malzemesi almayı düşünüyorsunuz ve bu harika bir fikir! Ama muhtemelen merak ediyorsunuz, bu fiyata değer mi? Evet, öyleler. Ancak uzun cevap biraz daha karmaşık. Gelin hep birlikte yerden ısıtmayı etkileyen faktörlere bir göz atalım. Her şeyden önce, fiyat panelin boyutuna ve kalınlığına bağlıdır. Panel ne kadar kalın olursa, o kadar pahalı olur. Bir de kurulum meselesi var. Kendiniz yapıyorsanız, kurulum maliyeti sizin için başka birini işe alıyorsanız kurulum maliyetinden daha düşük olacaktır. Ancak genel olarak, yerden ısıtma straforu harika bir yatırımdır. Enerji faturalarınızdan tasarruf etmenizi sağlarlar ve yıllarca dayanırlar. Yani evet, kesinlikle fiyatına değer!

 

Yerden ısıtma sistemleri yaptırırken eviniz için doğru bir yerden ısıtma straforu seçmek konusunda düşünmeniz gereken çok şey var. Yalnızca bütçenizi düşünmekle kalmaz, aynı zamanda ihtiyaçlarınıza uygun bir ürün satın aldığınızdan da emin olmanız gerekir. Bu nedenle, bir yerden ısıtma straforu fiyatlandırmasında etkili olan farklı faktörleri anlamanıza yardımcı olmak için bu kılavuzu bir araya getirdik.

 

Yerden Isıtma Strafor Ölçüleri

Yerden ısıtma straforu satışı yapmakta olan firmamız, belirli strafor ölçüleri arasında satış yapmaktadır. Straforlarımızı 22 dansite, 26 dansite 30 dansite ve 40 dansite olarak üretim yapılmaktadır. Straforlarımızın arasından 22, 30 ve 40 dansite folyolu strafor üretimlerimiz vardır. Malzemeleri almak için  İstanbul, Zeytinburnu malzeme satış depomuzdan alabilirsiniz.

Firmamız ile iletişime geçerek, 22 dansite strafor fiyatları, 26 dansite strafor fiyatları,30 dansite strafor fiyatları ve 40 dansite strafor fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS