Yıldızlı mühendis adayları ‘ilk baret’lerini taktı

Yazar:

27.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yıldızlı mühendis adayları ‘ilk baret’lerini taktı

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ndeki öğrenciler, düzenlenen ‘İlk Baretim’ etkinliğinde baret takarak mesleklerine ilk adımını attı

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne bu yıl başlayan mühendis adayları, sektörün önde gelen kuruluşlarının temsilcilerininde katıldığı ‘İlk Baretim’ etkinliğinde baret takarak mesleğe ilk adımlarını attı.YTÜ Yapı Kulübü ve YTÜ İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyeleri ve Türkiye’nin önde gelen inşaat firmalarından STFA’nın sponsorluğunda düzenlenen “İlk Baretim” etkinliği Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene; YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayvaz, STFA Grubu Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş, STFA Ceo’su Mehmet Ali Neyzi, YTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Özçoban ve çok sayıda öğrenci ile davetli katıldı.Törenin açılış konuşmasını yapan YTÜ Eğitim Öğretim Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayvaz, günümüzde inşaat sektörünün sosyoekonomik yapının gelişmesinde ve yaşam kalitesinin artırılmasındaki önemine değinirken, inşaat sektörünü, “Türk ekonomisinin lokomotifsektörlerinden biri” olarak nitelendirdi.

“LİDER İNŞAAT MÜHENDİSLERİ YETİŞTİRİYORUZ”
İnşaat sektörünü kalkındıracak mühendis yetiştirmeye çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Yusuf Ayvaz şunları söyledi; “Dünyanın her yerinde etkin rol üstlenen Türk İnşaat sektörünün önümüzdeki dönemde de dünyanın her yerinde daha etkin rol üstlenmeye ve daha büyük projelere imza atmaya devam edecekleri kuşkusuzdur. Bizler de üniversiteler olarak bu sektöre katkı yapacak, yön verecek ve hizmet edecek genç mühendisler yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bu kadar önemli bir vizyon belirlenen inşaat mühendisleri, insan yaşamının kalitesini etkileyecek toplumsal değişiklikleri öngörmek için diğer ilgili disiplinler ile iletişim kurmalı, ortak olmalı, tartışmalı ve liderlik yapmalıdır.”Öğrencilerin kendilerini daha iyi yetiştirebilmeleri için sektörle birlikte iş birliği yaparak çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Ayvaz, “Yıldız Teknik Üniversitesi olarak üniversite dışı paydaşlarımızla ilişkilerimizi güçlü tutarak öğrencilerimiz için üniversite sonrasında karşılaşacakları bütün soyut kavramları somutlaştırmaya çalışıyoruz. Bilim dünyası ve sektör çalışanlarının işbirliği içinde inşaat mühendisliği mesleğinin önemini vurgulamak ve öğrencilerimize yön vermek amacıyla bu tür organizasyonlarla bir araya gelmesi, yenilikleri tartışması, sorunlara çözüm araması öğrencilerimizin kişisel gelişimine ve üniversite-sanayi etkileşimine katkıda bulunacaktır” dedi.STFA Ceo’su Mehmet Ali Neyzi de STFA’nın kuruluşu ve tarihi gelişimi hakkında bilgi verdi. STFA’nın kurucularının eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem verdiğini aktaran Neyzi, kendilerinin de kurucularının izinden gittiklerini dile getirdi. Neyzi, STFA Yatırım Holding ve Bilimsel Teknik Çeviri Vakfı’nın desteğiyle kurulan Khan Akademisi hakkında bilgi verdi.Etkinliği düzenleyen Yapı Kulübü’nün Yönetim Kurulu Başkanı ve YTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencisi Ahmet Zahid Altay da kulübün amaçlarından bahsettiği konuşmasında, inşaat mühendisliğinin tarihini anlattı.YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayvaz’ın, STFA Grubu Başkan Yardımcısı Mustafa Karakuş ve STFA Ceo’su Mehmet Ali Neyzi’ye eğitime katkıdan dolayı teşekkür plaketi vermesinin ardından, 2012-2013 Yapı Kulübü Yönetim Kurulu üyelerine kulüp danışman hocaları Zafer Kütük tarafından hediye ve plaket takdimi yapıldı.Programın sonunda YTÜ İnşaat Mühendisliği bölümüne bu yıl başlayan 250 öğrenci ilk baretlerini giyerek, toplu fotoğraf çektirdi.

 

Kaynak: İHA

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

19.03.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3320 ₺ 3320 ₺ 3360 ₺
İzmir 3230 ₺ 3265 ₺ 3295 ₺
Karabük 3220 ₺ 3260 ₺ 3260 ₺
Biga 3260 ₺ 3285 ₺ 3310 ₺
Payas 3220 ₺ 3250 ₺ 3280 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ