BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Yılı Dolmadan Yolu Çöktü

Yazar:

25.03.2015

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yılı Dolmadan Yolu Çöktü

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Dikmen ile Çankaya arasına yaptığı çelik köprü açılalı henüz 1 yıl olmadan, önceki gün asfaltında çökme meydana geldi.

Öğle saatlerinde yaşanan olayın ardından bölgeye gelen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, köprünün Hilal Mahallesi istikametini ulaşıma kapattı. Trafiğin tek yönde aktığı köprüde Büyükşehir Belediyesi ekiplerince asfalt çalışması başlatılırken, vadinin karşı tarafına geçmek isteyen sürücüler de polis ve belediye çalışanlarınca diğer istikametlere yönlendirildi.

Çökmenin yaşandığı bölgeye ‘yağmur suyu hattı’ yerleştirileceği gerekçesiyle dün gün boyu çalışma sürerken, yolun kısa sürede trafiğe açılmasının planlandığı belirtildi.

Köprüdeki çökmeye yağmur suyu hattında yaşanan bir sorunun sebep olduğunu belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilisi, şu bilgileri verdi:

70 santimetrelik çökme

“Yağmur suyu hattında yaşanan bir sorun nedeniyle köprü asfaltında 70 santimetrelik bir çökme yaşandı. Ekiplerimiz duruma hemen müdahale ederek, çalışma başlattı. Yeni yapılarda yağmurun sebep olacağı hareketler her zaman beklenir. Burada da etkili olan yağmur nedeniyle asfaltın altındaki toprak boşaldı. Çökmenin yaşandığı alana yağmur suyu hattı ve yaklaşım plağı döşeyip, sorunu kısa sürede gidereceğiz.”

Çalışma uzayınca tepki arttı

Bir tarafı trafiğe kapatılan köprüden karşıya geçmek isteyen sürücüler ise yaşanan trafiğe tepki gösterdi. Gece yarısı biteceği söylendiği halde çalışmanın uzadığını öğrendiklerini belirten vatandaşlar, “Yağmur sebebiyle neredeyse köprü çöküyordu. Köprü, bölgedeki trafik yoğunluğunun azaltılması için yapılmıştı ama dünden beri trafik çilesi çekiyoruz” dedi. Köprünün farklı noktalarında da çökmelerin yaşandığını iddia eden Yüksel Demirci ise, “Sabah akşam köprüyü kullanan biriyim. Köprüde çalışmalar devam ediyor ama trafik tek taraftan sağlandığı için köprünün diğer istikametinde de bazı noktalarda ufak çökmeler meydana geldi” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Hürriyet

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ