Zirve Üniversitesi Yüksek Mimarlar Yetiştirecek

11.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Zirve Üniversitesi Yüksek Mimarlar Yetiştirecek

Gaziantep’te önemli bir eksikliği gidermek için eğitim çalışmalarına hız veren Zirve Üniversitesi, yeni açılan bölgenin ilk mimarlık master programı olan Mimarlık ve Tasarım Yüksek Lisans Programı ile alanında uzman mimarlar yetiştirecek.

Gaziantep’te önemli bir eksikliği gidermek için eğitim çalışmalarına hız veren Zirve Üniversitesi, yeni açılan bölgenin ilk mimarlık master programı olan Mimarlık ve Tasarım Yüksek Lisans Programı ile alanında uzman mimarlar yetiştirecek.

Klasik mimari tasarım eğitimi konusunda iddialı olmanın yanında bilgisayar destekli tasarım konularında uzmanlaşan bir fakülte olmak için tüm ders programlarını ve ders içeriklerini planlayan Zirve Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, yetenekli ve tasarım gücü olan mimarların yüksek lisans eğitimlerini Gaziantep’te almalarına imkan sağlıyor. Zirve Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Turan Köksal, “Daha kaliteli yaşam sunan, sürdürülebilir yani çevre korunumuna uygun, verimli tasarımlar, enerji etkin çözümler ve estetik değerleri gözeten mimarlar yetiştirmeyi amaç edindik. Lisans eğitimi sonrası mimarların bazı konularda uzmanlaşması gerektiği açıktır. Türkiyegenelinde ama özellikle Gaziantep ilinde ihtiyacımız olan yetenek ve beyin gücüdür. Artık mimarlarımız, mesleklerinde uzmanlaşma eğitimi almak için başka şehirlere taşınmak zorunda kalmayacaklar.” dedi.

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa da üniversitenin bünyesine dâhil ettiği yeni programlarla çağın gereklerine cevap veren bir kurum olduğunu dile getirdi. Rektör Kısa, “Yeni açılan yüksek lisans programı ile mimarlık lisans derecesine sahip olan mezunlara uzmanlık kazanma, araştırma yapma, kariyer geliştirme ve en önemlisi çağı yakalama fırsatı verilecek. Programı bitiren öğrencilerin ilgili sektörde tam donanımlı olarak uluslararası düzeyde iş olanakları bulmasını ve akademisyen açığını kapatmakta büyük yarar sağlamasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ