-

Zeki Toçoğlu: Dönüşümde yatay büyümeden yanayız!

Yazar:

06.05.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Zeki Toçoğlu: Dönüşümde yatay büyümeden yanayız!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen Vizyon Toplantısı’na katıldı. Tunatan Tesislerinde gerçekleşen programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, TÜMSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Murat Kesik ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı. TÜMSİAD tanıtım videosunun izlenmesi ile başlayan programın devamında tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Destek verdi

Programın açılış konuşmasında söz alan Murat Kesik, “TÜMSİAD 11 yıllık geçmişi, 13 bini geçen üye sayısı ve 56 şubesiyle dev bir sivil toplum hareketidir. Sakarya’da 283 üyemizle yola devam ediyoruz. 33 farklı sektörde faaliyet gösteren firma sahipleriyle birlikte çalışıyoruz. Güçlü bir devlet, güçlü bir siyasi irade, güçlü bir demokrasi iş adamlarının da önünü açar. Ben şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum: Sakarya’da hangi mesele olursa olsun Sayın Başkanımız Zeki Toçoğlu bize destek verdi. Yakınlığı ve sıcaklığına şahidim. Şehrin büyümesi için birçok adım atılıyor. Her taraf asfalt ağıyla örülüyor. Şehrin kimliği açısından önemli yeri olacak Uzunçarşı Yenileme Projesi’nden ötürü de Sayın Başkanımızı tebrik ediyoruz” diye konuştu.

Birlik mevcut

Başkan Toçoğlu, “Siyaset ve ticaret birbiriyle bağlı iki çalışma alanıdır. Siyasette istikrar olsun ki, ticaret göstergeleri olumlu bir seyir izlesin. Büyükşehir Belediyesi olarak şehirlerimizin daha yaşanabilir olması için birçok hizmeti ortaya koyuyoruz. Ancak şu kesin ki: hiçbir şehir, salt o şehri yönetenlerin katkılarıyla kalkınamaz. Burada kolektif bir güç birliği olmalı. Hamdolsun Sakarya’da da bu birlik mevcut. Büyükşehir ve ilçe belediyeleri, STK’lar, vatandaşlarımız tüm ortaklar iyi bir diyalog içerisindeyiz. Şuanda şehrin vizyonu açısından 50-100 yıllık projelerle uğraşıyoruz. Kaynarca’ya 60 kilometreden su ulaştırıyoruz. Kuzey bölgesinde 35 milyon metreküplük su biriktirme gücüne sahip olacak bir baraj projesi üzerinde çalışıyoruz. Güneyde 80 milyon liralık Akçay Baraj Projesi’nde çalışmalar sürüyor” dedi.

Mezar taşlarıdır

Toçoğlu, “Biz yatay büyümeden yanayız. Yüksek katlı yapılar gelişmişlik göstergesi olamaz. Tabi bu konutlar için geçerli olan bir ilke bizim için. Yatay büyümenin daha insani olduğu inancını taşıyoruz. Bu konunun insan sosyolojisiyle yakından ilişkisi var. 10 katlı bir binada, ayağınız toprağa basmıyor, aşağıda çocuk için bir park var ancak çocuk orada oynayamıyor. Bu gelişmişlik midir? Yüksek katlı binalar toplumun mezar taşlarıdır. Kentsel dönüşüm yapılan bir alanda 4 kata çıkılabilir. Çünkü orada işin mantığı bunu gerektiriyor. Ancak diğer alanlar için biz yüksek katlı sembollerden yana değiliz. Yüksek katlı yapılara da öncülük etmek istemiyoruz. Dediğim gibi, bu konutlar için geçerli bir ilke bizim için” şeklinde konuştu.

Kirli sanayiye

Şehirde kirli sanayiye geçit olmadığını da aktaran Başkan Toçoğlu, “Kirli sanayi kesinlikle şehre giremez. Ancak bu ‘hiçbir sanayi kuruluşu şehre girmesin’ demek değildir. Burada bir denge var ve bunu gözden kaçırmamak gerekiyor. Şunu da ekleyeyim: şehre kirli sanayi girmek istiyor. Biz buna geçit vermiyoruz. Üniversiteden aldığımız çevre raporlarına göre adım atıyoruz. Sanayi yatırımları konusunda şehir olarak duyarlılığımızı koruduğumuz taktirde bu yatırım alanı konusunda gelecek perspektifimiz olumsuz olmayacaktır. Duyarlılık geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlar. Kararlılık ve hassasiyetlerimiz çevre kirliliğinin her daim önüne geçecektir” dedi.

Başkana teşekkür

Programın sonunda TÜMSİAD Sakarya Şubesi Başkanı Murat Kesik, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederek, günün anısına plaket takdiminde bulundu. TÜMSİAD Vizyon Toplantılarının 2’incisi çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

Yenigün

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS