BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

Demir Fiyatları

Yazar:

05.01.2018

Kişi Okumuş

0 Yorum

Demir Fiyatları
Tarih Seçiniz:
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Fiyatlara KDV dahildir.
Hasır Çelik İstanbul Çukurova İzmir
Ø131-188 2800 ₺ +KDV 2750 ₺ +KDV 2760 ₺ +KDV
Ø12-32 Fiyatları:

 

Demir Fiyatları ve İnşaat Sektörü

 

İnşaat sektörünün var olabilmesi için olmazsa olmaz niteliğinde malzemeler bulunmaktadır. Bu inşaat malzemelerinden birisi de inşaat demiridir. Demir inşaat sektöründe kullanılan temel malzemeler arasında yer almaktadır.

 

Kaliteli, sağlam ve etkili kullanım imkanı sunan binaların yapımı için demir büyük önem taşımaktadır. Demirin olmadığı bir yapı inşaatı düşünülemez. Bu nedenle de inşaat demir fiyatları oldukça önemlidir. İnşaata başlanmadan önce tüm veriler değerlendirilirken demir fiyatları da dikkatle incelenmektedir. Demir inşaatın temelinden çatısına kadar her alanda kullanılmaktadır.

 

Demir Fiyatlarında Görülen Değişimin İnşaat Sektörüne Etkileri

 

İnşaat sektöründe günlük demir fiyatları dikkatle takip edilmektedir. Çünkü en önemli inşaat malzemesi olan demirin fiyat değişikliği inşaat maliyetine etki etmektedir. Yatırım yapmak isteyenler ve inşaat firmaları için demir fiyatlarındaki değişim oldukça önemlidir.

 

Demir fiyatında artış inşaat sektörünün işlemlerinde büyük ölçüde yavaşlama nedeni olmaktadır. Çünkü demir inşaatın ana malzemesi olarak en çok kullanılan üründür. Yine ayn şekilde yaşan fiyat düşüklüğü de sektörün mali olarak rahatlamasına neden olmaktadır. Hesaplamalar 1 ton demir fiyatı üzerinden yapılmaktadır.

 

Sektörün rahatlıkla üretime devam etmesi için fiyatlar günlük olarak takip edilmektedir. Bu takiplerde demir fiyatları grafik şeklinde incelenmekte ve farklılıklar görülmektedir. Grafikte açıkça görülen fiyat düşüşleri yatırım yapıp demir almak için ideal şartları görmede etkili olmaktadır.

 

Güncel Demir Fiyatları

 

Demir çeşitlerindeki değişim günlük olarak açıklanmaktadır. Demir fiyatı satış bölgesine ve şehrine göre belirlenmektedir. İllere ve bölgelere göre değişiklik gösteren fiyatlar, demirin niteliğine göre de değişebilmektedir. Ayrıca güncel demir fiyatları olarak yayınlanmaktadır.

 

Demir profil fiyatları kullanılan demir özelliğine göre hesaplanarak günlük olarak yayınlamaktadır. 8, 12, 12-32 ‘lik demir fiyatları sürekli olarak hesaplanarak sunulmaktadır. Aynı zamanda hurda demir fiyatları da bu fiyatlara göre belirlenmektedir. Günlük olarak hesaplanan bu fiyatlar çeşitli nedenlerden ötürü değişiklik göstermektedir.

 

Payas demir fiyatları nedir

Demirlerin üretilip piyasaya sunulduğu firma ismine göre de değerlendirilmesi mümkündür. En doğru fiyatların yansıtılması ile yatırımcı ve inşaat firmalarına büyük ölçü de yol gösterilmektedir. Firmanın vermiş olduğu demir fiyatları da parametrelere göre değerlendirilmektedir. Bu değişimler günlük fiyatların oluşmasını sağlamaktadır. Güncel fiyatların oluşmasında çeşitli etkenler bulunmaktadır.

 

İnşaat Demiri Fiyatları Neye Göre Değişir?

 

İnşaat demiri fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler bulunmaktadır. Demir fiyatlarını etkileyen etkenler iki ana başlık altında incelenmektedir. Uzun vadede etki eden faktörler ilk başlığı oluşturmaktadır. İkinci başlıkta ise kısa vadede etki eden faktörler bulunmaktadır. Uzun vadede etki eden faktörler büyük önem taşımaktadır. Demir fiyatları ne olur  sorusu bu faktörlere göre tahmin edilebilmektedir.

 

Ekonomik şartlar uzun vadede etkileyen faktörler arasındadır. Krizler ve olağan dışı durumlar demir fiyatlarında da artışa neden olmaktadır. Hem ham demir de hem de demir profil fiyatları zor şartlarda yükselişe geçmektedir. Sıcak para kaynaklarında faiz artışı da demir fiyatlarını uzun vadede arttırmaktadır. Tam tersi durumlarda ise fiyatlar düşmektedir. Kısa vade de etki eden faktörler ise, demir işlenmesine etkileyen kısa süreli sorunlar ve mevsim geçişleri gibi geçici şartlardır.

 

Kısa vadeli faktörlerin etkileri daha kısa sürdüğü için fiyatların normal piyasa değerlerine dönmesi daha hızlı olmaktadır. Çesan demir fiyatı da bu faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Fiyat değişiminin nedeni belirlenmeli ve doğru yorumlanmalıdır. Böylece zamanında yatırım yapmak mümkün olmaktadır. Demire olan talebin artması da fiyatların artmasına neden olacaktır. En önemli etkenlerden olan bu durum ise kısa vadeli etkisi olan faktörlerdendir. Yüklü siparişler, döviz dalgalanmaları, hammadde sıkıntısı vb. kısa vadeli faktörlerdir.

 

İnşaat Demiri ve Dolar Arasında Nasıl Bir Bağlantı Vardır?

 

Ekonominin demir fiyatları üzerinde etkisi net bir biçimde görülmektedir. Dolar ile alışveriş söz konusu olduğunda doların demir fiyatlarına etkisi de artmaktadır. Demir fiyatlarının dolar artışı ile birlikte arması da tamamen bu şekilde açıklanmaktadır.

 

Demirin alımının dolar üzerinden yapılması devam ettikçe dolar ile demir fiyatları arasında ki bağlantı da devam edecektir. Doların bütün ekonomiyi etkilemesi de demir fiyatlarında dalgalanmalara neden olmaktadır. Dolar ve demir fiyatları arasındaki ilişki de değişebilmektedir. Alım gücü ve sektörün talebi ve tercihi doğrultusunda doların demir fiyatları üzerinde etkisi azaltılabilmektedir.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ