yakan aydınlatma


Adıyaman Besni’de kentsel dönüşüm 2017’de başlıyor!

Yazar:

05.10.2016

Kişi Okumuş

0 Yorum

Adıyaman Besni’de kentsel dönüşüm 2017’de başlıyor!

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, “kentsel dönüşüm çalışmalarında da sona geldiklerini müjdeledi. Kentsel dönüşüm programımızda da artık fiiliyat aşamasına gelmiş durumdayız. Niyetimiz 2017 yılında kazmayı vurup bu çalışmaları başlatmak” dedi.

Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, 4 günden beri Ankara’da temasları olduğunu belirterek, orada çok güzel çalışmalarla ilgili onaylar aldıklarını, kararlar çıkardıklarını ve Besni’nin Adıyaman genelindeki hizmetleri konusunda ön planda olduğunu yakın zamanda hep beraber göreceklerini ifade etti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın öncülüğünde ve Adnan Boynukara’nın hassasiyetleriyle birlikte bir çok projenin gerçekleşmesini beraber sağladıklarını anlatan Öztürk, “Öncelikle en önemli hizmetlerimizden bir tanesi yaklaşık bir yıldır üzerinde çalışma yaptığım, teklif ettiğim ve gelen heyet doğrultusunda olumlu olarak değerlendirilen son raporda da kavşaklar sonra değerlendirilecek şeklinde bir yaklaşımdan dolayı gerginliğimiz ve tereddütümüz oluştu. Bunu da Ahmet Aydın beyin öncülüğünde Karayolları Genel Müdürümüzle ve yetkili daire başkanlarımızla görüşerek bunu da neticelendirdik. Ben bunun müjdesini projenin detaylarını bahsederek vermiş olayım” dedi.

HASTANE KAVŞAĞINA KÖPRÜLÜ KAVŞAK YAPILACAK

Köprülü kavşak konusuna değinen Öztürk, şöyle devam etti: “Birinci önceliğimiz çoktan beri halkımızın da konuştuğu dillendirdiğimiz ama neticesini alamadığımız husus vardı. Oda Beşyol kavşağı, yeni hastane kavşağı diye ifade ettiğimiz projemiz, bunu artık sonlandırdık, netleştirdik. Adıyaman istikametinden, Besni merkez istikametinden yeni hastanemiz bölgesine giden güzergaha köprülü kavşak yapılacak. Adıyaman ve Besni istikametinden direk transit olarak çevre yolundan Gaziantep’e gidebilme istikametine düz ayak köprülü kavşağın altında transit geçiş sağlanacak. Yani Gaziantep’ten Adıyaman’a geçmek isteyende hiçbir engele takılmadan köprünün altından transit olarak devam edebilecek.  Diğer önemli hususta aynı kavşakta hastaneden Yenikent Gaziantep bölgesine dönen araçlarımızda battı çıktı diye ifade ettiğimiz girecek ve aşağı Besni çevreyolu güzergahına çıkarak devam edecek. Yani burada bütün araç seyiriyatları birbirini görmeden verimli bir şekilde trafik akışı sağlanacak. Bununla ilgili de gerek koridor oluşturmak, gerek imar düzenlemesi Belediyemiz tarafından yapılmıştı ve bu eksende inşallah Adıyaman’ın ilk köprülü kavşağını Besni’ye bu şekilde sağlamış olacağız. Bu hususta sayın genel müdürümüz, projelerimizi tamamen onaylama suretiyle ve imzalarını attırmak suretiyle bu hususu netleştirmiş ve kararını almış durumdayız. Besni için hayırlı uğurlu olsun”

KENTSEL DÖNÜŞÜM 2017 İTİBARİ İLE BAŞLIYOR

Kentsel Dönüşüm çalışmalarında da sona geldiklerini müjdeleyen Öztürk, “Diğer yaptığımız görüşmelerde ise Kentsel Dönüşüm, Çevre Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünde yaklaşık altı aydır devam eden, bakan değişikliğinden, daha sonra darbe sürecinden dolayı uzayan bir süreç vardı. Yaklaşık değer maliyeti onayı, yani 20 dönüm alan Kentsel Dönüşüm alanımızın içerisinde eski Tarım Kredi Kooperatifi, düğün salonunun olduğu alan birinci grup olarak hedeflediğimiz Kentsel dönüşüm programımızda da artık fiiliyat aşamasına gelmiş durumdayız. Çevre Bakanlığının yapmış olduğu destek doğrultusunda buranın zemin etüdü, buranın projelendirilmesi, ailelerle uzlaşma, değer tespitleri ve yıkımına esas biz onayı 27.09.2016 Salı günü itibariyle sayın Çevre Bakanımızın imzasıyla kararlaştırmış olduk. Biz bunun çalışmalarını onaylamadan sonra hızlandırıp kışa doğru yöneldiğimiz bu süreç içerisinde bu çalışmaları bitirip bizim niyetimiz 2017 yılında kazmayı vurup bu çalışmaları başlatmak” diye konuştu.

SGK BORCUMUZ SİLİNECEK

SGK ile ilgili yaptıkları anlaşmaya da değinen Öztürk, şöyle devam etti: “Diğer önemli bir çalışmamız da Hükümet konağının yanındaki parkın bitişiğinde Belediye pasajı var ve onun üst katları okul tarafından yurt olarak kullanılmaktaydı. Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz ve daire başkanlarımızla yapmış olduğumuz görüşme doğrultusunda 1 milyon 600 bin TL. rakama belediyenin Maliyeye olan borcunu silmek kaydıyla bu yurdu maliyeye Milli Emlak Genel Müdürlüğüne devredeceğiz. Bunun onay aşamasına da getirildi, çalışmaları tamamlandı ve inşallah maliyeye olan borcumuzu bu şekilde sıfırlamış olacağız.  İlçemizi ziyaret edip şereflendiren SGK Kurum Başkanı Selim Bağlı beyin ziyaretiyle bu biraz daha teyit edilmiş oldu ve Ankara’da yapmış olduğumuz görüşmede bizden istemiş oldukları kararları alarak, olağan üstü meclis kararıyla bunun tadilatlarını tamamlayarak biz SGK Kurum Başkanlığına dosyamızı teslim ettik. Önümüzdeki hafta değer tespitine gelinecek. Yani eski Halk Eğitim Müdürlüğümüz ve kütüphanemizin olduğu 8 dönümlük alan SGK borcumuza mahsup edilmek üzere ve SGK hizmet binamızı da bu alanın içerisine yapmak kaydıyla güzel bir hizmetle hem belediyenin borcunu silmek hem de SGK hizmet binamız daha önce kaya ardında uzak bölgeye planlanmıştı ve bunun vatandaşa mağduriyet ve eziyet oluşturacağı düşüncesiyle hem belediyenin borcunu mahsuplaşmak hem de hizmet binasını merkeze taşımak şeklinde yapmış olduğumuz çalışmanın da son aşamasına gelindi. Değer tespiti yapılmak suretiyle bizim ümidimiz SGK hizmet binamızın temelini de bu yıl yetişmezse de 2017 yılının başında temelini atarak, hem hizmet binasını memleketimize kazandıracağız hem de o alanı SGK’ya devretmek suretiyle borcumuzu bu şekilde sıfırlamış olacağız”

HER MAHALLEYE SPOR SAHALARI YAPACAĞIZ

Spor sahalarına da değinen Öztürk, “Spor Toto Teşkilat Başkanlığıyla yapmış olduğumu görüşmemizde, Besni’de okullarımızın sahalarına ve mahallelerimizin bazı noktalarına spor sahası yapmakla ilgili bir çalışmamız vardı. Bunu dört beş aydır takip etmekteydik ve son olarak da Cuma günü itibariyle sayın Mehmet Kasapoğlu Spor Toto Teşkilat Başkanımızla yapmış olduğumuz görüşme doğrultusunda 600 bin TL destekle ve belediyemizin de koyacağı ek bütçeyle Besni’nin muhtelif mahallelerine ve okullara on bir tane spor sahası yapacağız.Bunun da onayını Cuma günü itibariyle aldık ve ihale hazırlıklarına başlayaraktan inşallah Besni’de sporla barışık bir gençlik yapısını ilçemize kazandıracağız. Buda yapmış olduğumuz önemli çalışmalardan bir tanesi ve inşallah umut ediyoruz bu karayollarının onaylarından bahsettiğimiz bu çalışmalarla birlikte inşallah Besni hizmete ciddi anlamda kavuşacak. Bunu da en belirgin yakın zamanda göreceğiz. Bu çalışmalarımızda bize önderlik eden sayın Meclis Başkanvekilimiz Ahmet Aydın, değerli Milletvekilimiz Adnan Boynukara ve sayın Başbakanımızın Baş Danışmanı Murtaza Yetiş beyin katkılarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Adıyaman Işık Gazetesi

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi’ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

26.06.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 13500 ₺ 13400 ₺ 13150 ₺
İzmir 12650 ₺ 12500 ₺ 12300 ₺
Karabük 12900 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Biga 13250 ₺ 13100 ₺ 12900 ₺
Payas 12750 ₺ 12600 ₺ 12400 ₺
Gebze 13250 ₺ 13150 ₺ 12900 ₺
Samsun
Ankara 13050 ₺ 12900 ₺ 12700 ₺
Bursa 12950 ₺ 12800 ₺ 12600 ₺
Kütahya
Sivas 12850 ₺ 12700 ₺ 12500 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS