Afyonkarahisar’da 85 Milyon TL’lik Dev Termal Kompleksin İnşaatı Devam Ediyor

Yazar:

24.01.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Afyonkarahisar’da 85 Milyon TL’lik Dev Termal Kompleksin İnşaatı Devam Ediyor

Afyonkarahisar’a yaklaşık 85 milyon TL’lik termal kompleks yatırımı yapan Salutaris Termal Turizm Kompleksi İcra Kurulu Başkanı Ekrem Yüce, ‘Yatırımın gerçekleşmeyeceği’ yönündeki söylentilerin gerçek dışı olduğunu kaydederek, “Biz eğer kış dönemimize girmemiş olsaydık inşaat faaliyetlerimizin ne kadar hızlı olduğunu görebilirdiniz” dedi.

Termal başkent olma yolunda hızla ilerleyen Afyonkarahisar’da, Ömer-Gecek Termal Havzasında devam eden Salutaris Termal Turizm Kompleksinden üyelerin bu yıl içerisinde yararlanmaya başlayacağı müjdesini veren Yüce, tesis inşaatının yüzde 50’den fazla kısmının bitirildiğini söyledi.

Gerçekleştirilen yatırımın ardından firma ve tesis ile ilgili gerçek dışı söylentilerin ortaya atıldığını ve bunun da gerek yatırıma, gerekse de yatırımcılara zarar verdiğini ifade eden Yüce, “Olay şu, biz eğer kış dönemimize girmemiş olsaydık inşaat faaliyetlerimizin ne kadar hızlı olduğunu görebilirdiniz. Yine de yürütüyoruz, orada bir takım faaliyetlerimiz devam ediyor. Şunu da söyleyeyim Kasım ayının ortasında yaptığımız anlaşmalarla şu kararı verdik. Belli imalatların adını koyduk, ödemelerini programa girdik, doğramalarından dış cephelerinden içerideki tesisat faaliyetlerinden kür merkezi görüşmelerine kadar birçok şeyin anlaşması da gerçekleşmiş oldu. Sadece hava şartları kaldı, biz ödemelerimizi ve buna bağlı programımızı yürütüyoruz. İmalatçı da bekliyor, ‘Hava düzgün olsun bir an önce işime başlayayım’ diyor. Şimdi ben onlara şöyle bir program çıkaracağım nasip olursa. Özellikle mart ayında diyeceğim ki, gece de çalışabileceğiniz işçi programını hazırlayın. Gündüz çalışma yapacağınız işçileri istirahata alın, gece çalışma yapacağınız işçileri faaliyete alın. Bu şekilde 365 günde 7 aylık bir iş hayatı sezonu var ise çarparsanız iki ile eder size 14 ay, 2 senelik işi 1 senede ele almış olursunuz” dedi.

“ALLAH KİMSEYE İFLAS YAŞATMASIN”

‘Allah kimseye iflas yaşatmasın’ diyen Yüce, şöyle devam etti:

“Firmamızın iflasını biz öyle gelişi güzel ödeyemediler, buralardan kaçtılar diye ilkel bir metotta ele alamayız. Bu işin resmi ve bürokratik çizgileri vardır. Siz herhangi bir zorluk yaşıyorsanız dersiniz ki biz iflas bilgimizi sizlere veriyoruz. Bırakın bilgi vermeyi düşüncemiz dahi asla olmadı. Allah’ta yaşatmasın. Şunu rahatlıkla söyleyeyim, bundan iki sene önce firmam daha zor bir durumdaydı. İki sene sonra çok daha iyi bir durumdayız. İki sene önce yaşadığımız zorlukları görerek bu durumları kendime bahane edip de kaçamak güreşmenin anlamı yok. Biz mertçe, dobra dobra işimizi yapmaya devam ediyoruz. Allah nasip ederse ağustos ve eylül aylarında insanımıza misafirlerimize burayı kullanmak ile ilgili programımızı başlatmış olacağız. Hani derler ya işte deve işte hendek. Halep oradaysa arşın burada. Ölçmeye gelen var ise ağustos ayının sonunda, eylül ayının başında biz bu arkadaşlarla bunun ölçümü ile ilgili bir yemekli toplantıda tekrar konuşacağız.”

Öte yandan Yüce, Afyonkarahisar’ın termal olanaklarını kullanarak sadece Ege’nin değil, Türkiye’nin yıldızı olma yolunda da hızla ilerlediğini ve kentte gerek merkezi hükümet, gerek yerel yönetim, gerekse de özel sektör aracılığı ile yapılan yatırımlar ile kentin geleceğinin parlak olduğunu sözlerine ekledi.

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.02.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3270 ₺ 3270 ₺ 3300 ₺
İzmir 3180 ₺ 3210 ₺ 3240 ₺
Karabük 3220 ₺ 3250 ₺ 3250 ₺
Biga 3200 ₺ 3225 ₺ 3250 ₺
Payas 3260 ₺ 3290 ₺ 3320 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ