-

Evinizi Boyatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar:

13.06.2021

Kişi Okumuş

0 Yorum

Evinizi Boyatmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi iç cephe boya rengini seçmenin en kolay yolu, sevdiğiniz renklerle başlamaktır. Sevdiğiniz renklerle başladığınızda, belirli bir dekorasyon stili için geleneksel renklere bağlı kalmazsınız. En sevdiğiniz rengi temel renginiz olarak kullanarak, çevresinde bir renk şeması oluşturmak için kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz renkler, tüm oda için mükemmel bir ilham kaynağı olabilir.

 

Alışverişten Önce İyi Araştırma Yapın

 

Doğru boya rengini seçmek evde başlar. Örnek renkleri toplamak için boya dükkanına gitmeden önce kataloglardan, dergilerden ve kumaş örneklerinden fikir alabilirsiniz. Böylece boyacıya giderken kafanızda bir şeyler oluşmuş olur. Bir boya rengi seçmenin en zor yanı, ilk başta çok fazla seçeneğe sahip olmaktır.

 

Eğer hangi markayı seçeceğinizi bilmiyorsanız en iyi boya markaları yazısından fikir edinebilirsiniz.

 

İlham Verecek Boya Rengini Bulun

 

Dergiler ve kataloglar her zaman dekorasyon ilhamının temelini oluşturmuştur. İnternette binlerce site de artık aynı etkiyi yaratıyor. Satış sitelerindeki hazır oda dekorasyonları fikir verebilir. Ayrıca boya şirketi siteleri de size evinizde renk kullanmanın yollarını gösterebilir. Pinterest ve Instagram gibi sosyal medya siteleri, gerçek zamanlı olarak kullanıcıların evlerinden örnekler sunar. Pinterest, en sevdiğiniz fikirler için ilham panoları oluşturmak için harikadır, böylece tüm fikirlerinizi tek bir yerde tutabilirsiniz.

 

Nötr Boya Renkleriyle Yaratıcı Olun

 

Renklerin nasıl kullanıldığı konusunda yaratıcı olarak nötr renk paletinizi geliştirebilirsiniz. Nötr renklerden oluşan çizgili bir duvar tarz olabilir ve ayrıca odanın rahat görünmesini sağlar. Pastel tavanlı nötr duvar rengi, mekanın rahatlatıcı havasını kaybetmeden renk katmanın bir yoludur.

 

Boya Renginizi Baskı Örneklerinden Seçin

 

İç mekan boya renklerini seçmenin en kolay yollarından biri, bir baskı kumaşıyla başlamaktır. Yastıklar, yatak takımları ve hatta masa örtüleri bile size boya rengi konusunda fikir sağlayabilir. Etkileyici bir duvar oluşturuyorsanız, baskıdaki en cesur renklere bakın. Daha incelikli veya daha geniş bir alan için bir boya rengi seçmek isterseniz, baskı kumaşınızın küçük detaylarındaki renge bakın. Evde boya rengini test etmek için boya dükkanına bir kumaş örneği götürebilirsiniz.

 

Fikirler İçin Dışarı Bakın

 

Dış dünyayı içeri getirmek, renk şemaları için popüler bir fikir kaynağıdır. İster yeşillik ister plajın rahat mavilerini seçin, dış mekandan ilham alan renk şemaları dinlendirici ve rahatlatıcı olmalıdır. Olası seçeneklerinizin en gerçekçi görüntüsünü elde etmek için, en sevdiğiniz boya renklerini günün her saatinde denediğinize emin olun. Ayrıca pencereleri kapalı ve açıkken her iki türlü test etmeyi de unutmayın!

 

Tablolardan İlham Alın

 

Bir iç mimarın sırrı, evinizdeki sanat eserlerinden renkleri seçmektir. Çoğu mimar evdeki eserlerin durumunu, ışıkları ve atmosferi inceleyip renk paletine karar verir. Favori bir sanat eserinden renk seçerek içgörülerinizden yararlanabilirsiniz. Bir renk şeması oluşturmak için aynı sanat eserinden tamamlayıcı renkler de seçebilirsiniz.

 

Daha Açık veya Daha Koyu Bir Gölge Deneyin

 

Bazen doğru boya rengini bulmak için tek ihtiyacınız olan şey küçük bir ayardır. Boya rengi seçiminizden çabuk vazgeçmeden önce, aynı rengin daha açık veya daha koyu bir tonunu düşünün. Birçok boya rengi bir boya şeridinde kademeli tonlarda görünür, ancak boya mağazanızdan bunu açık veya koyu tonların yüzdelerine göre özelleştirmesini de isteyebilirsiniz.

 

Örneğin gri rengini düşünüyorsanız, alternatif gri tonlarına https://guzeloldu.com/duvarda-tercih-edilebilecek-gri-tonlari/ sayfasından bakabilirsiniz.

 

Evinizin boyasını kendiniz de yapabilirsiniz bir ustayla da anlaşabilirsiniz. İşçiliğin bu işte ne kadar önemli olduğunu da hatırlatmak isteriz.

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS