-

Girişimciliğin hedefi daha iyi ve adil bir dünya.

Yazar:

27.11.2015

Kişi Okumuş

0 Yorum

Girişimciliğin hedefi daha iyi ve adil bir dünya.

instagram takipçi arttırma, instagram takipçi satın al, instagram takipçi kasma, instagram takipçi hilesi şifresiz


TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen’in Başkan Yardımcısı olduğu AB üyesi ve aday ülkelerin genç işadamları ve girişimcilerinin çatı örgütü Jeune Genel Kurulu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapıldı. Genel Kurulda TÜGİAD tarafından gerçekleştirilen G20 YEA İstanbul zirvesinin en başarılı zirve olarak tarihe geçtiği belirtildi. Genç girişimci ve işadamları arasındaki ilişkileri geliştirmeyi hedefleyen Jeune eski Başkanı ve Romanya eski KOBİ ve Turizm Bakanı Florin Jianu, girişimciliğin insanları birbirine yaklaştırdığını söylerken, Jeune Başkan Yardımcısı Ali Yücelen girişimciliğin gelir dağılımında adaletsizlik, genç işsizlik, terör gibi birçok olumsuzluğun ilacı olduğunu söyledi. Jeune Gala Gecesine katılan Macaristan Ekonomi Bakanı Varga Mihaly’e göre iş yaşamındaki başarının anahtarı inovasyon ve girişimcilik olacak.

Avrupa Birliği üyesi ve aday ülkelerin genç işadamları ve girişimcilerinin çatı örgütü Jeune Genel Kurulu Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi. Jeune Başkan Yardımcısı ve TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Ali Yücelen’in de katıldığı genel kurulda geçmiş dönem çalışmaları değerlendirildi ve 2016 planlaması yapıldı. 2015 yılı değerlendirmeleri yapılırken İstanbul’da TÜGİAD tarafından gerçekleştirilen G20 YEA Genç Girişimciler İttifakı Zirvesi’nin bugüne kadar gerçekleştirilen en başarılı zirve olarak tarihe geçtiği dile getirildi. Hem Jeune Başkanı Patrick Kovacs hem de eski Jeune Başkanı ve eski Romanya KOBİ ve Turizm Bakanı Florin Jianu bu nedenle TÜGİAD YİK Başkanı Ali Yücelen, TÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, Genel Sekreter Başak İlisulu ve G20 Komisyon Başkanı Serkan Yazıcıoğlu’na teşekkür ettiler.

2016 yılı çalışmalarının değerlendirildiği ve yeni üye başvurularının ele alındığı Genel Kurulda Paris’te gerçekleştirilen terör saldırıları da ele alındı. AB ülkeleri girişimcileri, terörün toplumlarda gerilim ve karşılıklı güvensizlik yaratmayı hedeflediğini belirterek teröre karşı duracaklarını ve bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da işbirliklerini daha da geliştirerek terörün arkasındaki güçlerin hedeflerine ulaşmalarını engelleyeceklerini belirttiler.

Genel Kurulun ardından gerçekleştirilen Gala Gecesine katılan Macaristan Ekonomi Bakanı Varga Mihaly, iş yaşamındaki başarının anahtarının inovasyon ve girişimcilik olduğunu söyledi. Genç işadamları ve girişimcilere seslenen Mihaly, hem AB hem de Macaristan olarak geleceği inşa edecek gençleri ve fikirlerini desteklediklerini ve daha çok desteklemeleri gerektiğini söyledi. Tüm ülkelerin bu konuda üzerine düşeni yapmalarının adaletli refah ve gelir paylaşımı için önemli olduğunun altını çizdi.

Romanya’da geçen dönem KOBİ ve Turizm Bakanlığı da yapan Jeune Eski Başkanı Florin Jianu, “Girişimcilik savaşla, din, dil, ırk, cinsiyet farklılıkları ile ilgilenmez. Girişimcilik değer yaratmakla ve ortaklıkla, arkadaşlıkla ilgilenir ” derken, Jeune olarak Avrupa ve dünyada genç girişimcilerin hem finansal hem de deneyim olarak daha güçlü desteklenmesi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Jeune Başkan Yardımcısı ve TÜGİAD YİK Başkanı Ali Yücelen girişimciliğin bugün yaşanan pek çok sorunun çözümü olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

Girişimciler insanların kim olduğu ya da nereden geldiğine bakmaz. Bu konulardaki ayrımcılığı da reddeder. Tamamen birlikte olmakla ilgili bir kavramdır. Bizim için önemli olan katma değer sağlamak, yenilikleri ortaya koymaktır. Girişimcilik liderlikten ziyade ortaklık ve yol arkadaşlığını önemsiyor. Dolayısıyla biz burada diğer ülkelerde yol arkadaşları olarak, ortaklar olarak yer alıyoruz. Bu amaçla dünyanın her yerinden gelen arkadaşlarımla, dünyanın geleceğinde eşit paylaşımı desteklemek adına, daha adil bir dünyayı ortaya koymak adına çeşitli çözümlerin altında bir araya gelmeye çalışıyoruz. “

TÜGİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve G20 Komisyonu Başkanı Serkan Yazıcıoğlu, TÜGİAD’ın G20 ve Jeune çalışmaları arasında sinerji yaratmayı hedeflediklerini belirtti. TÜGİAD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Ömer Aydın Özer, girişimciliğin bütün sınırları aşarak adaletli dağılımı sağlayacağını ayrım gözetmeden herkesi insanlığım mutluluğu için aynı hedef etrafında toplayacağını söyledi. TÜGİAD Genel Sekreteri Başak İlisulu da, gençlerin daha iyi ve kaliteli işe sahip olabilmesi ve istihdamın arttırılabilmesi için girişimciliğin bir kariyer olarak kabul edilmesini istediklerini belirtti.

Gala Gecesi, Macaristan çapında düzenlenen Girişimcilik ve İnovasyon yarışmasını kazananlara ödül ve plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.

TÜGİAD hakkında

1986 Yılında kurulan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Türkiye’de genç işadamlarının en geniş profilde bir araya geldiği ilk ulusal ve tek uluslararası yetkinliğe sahip dernektir.

Otomotiv yan sanayi, inşaat – yapı malzemeleri, tekstil, turizm, gıda – tarım – hayvancılık, enerji – yeşil ekonomi, kimya, maden – metal işleme, makine – imalat sanayi, mobilya – kerestecilik, lojistik, bilgi teknolojileri, medikal ekipmanlar, finansal hizmetler – danışmanlık, dış ticaret ve diğer hizmetler başta olmak üzere farklı sektörleri temsil eden 21 – 45 yaşları arasında 850 genç girişimci üyesi ile TÜGİAD bugün, 500 bin kişilik bir istihdam gücünü ve yaklaşık 18 Milyar Dolarlık bir ihracat hacmini temsil etmektedir.

G20 Genç Girişimciler İttifakı’nda (G20 GGİ) Türkiye’yi temsil eden TÜGİAD, aynı zamanda ittifakın stratejik planlama ve iş planından sorumlu icra kurulu üyesidir. TÜGİAD, 84 ülkede 200 bin genç girişimciye ulaşmayı hedefleyen MAME’de (Akdeniz – Afrika ve Orta Doğu Genç Girişimciler İletişim Ağı) kurucu üye ve kurumsal yapılanmadan sorumlu icra kurulu üyesidir.

1993 Yılından itibaren Brüksel’de AB nezdinde Daimi Temciliği bulunan TÜGİAD, 45 bin üyesi bulunan Avrupa Genç Girişimciler Konfederasyonu (YES) Başkan Yardımcısıdır.

Türkiye genelinde 115’i bayan olmak üzere 850 üyesi bulunan TÜGİAD yaş ortalaması 35 olan üye profili ile ülkenin önemli bir çoğunluğunu temsil eden dinamik bir işadamı ve sanayici profiline sahiptir.

Yıllık ciroları yaklaşık 50 milyar dolar olan TÜGİAD üyesi genç işadamlarının yatırım ve girişimleri ülke ekonomisinde önemli bir yer tutmaktadır. İnşaat, tekstil, dış ticaret, otomotiv yan sanayi, turizm, gıda, makine, motor ve diğer metal ürünler imalatı sektörleri başta olmak üzere TÜGİAD üyelerinin toplam 60 sektörde ağırlığı hissedilmektedir.

Ortalama yıllık 18 milyar dolar ihracat, 23 milyar dolar ithalat yapan TÜGİAD üyelerinin en çok dış ticaret yaptığı ülkeler ise; Almanya, İtalya, İngiltere, ABD, Fransa, Rusya, İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, komşu ülkeler, Türk Cumhuriyetler, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkeleridir.

TÜGİAD Başkanları

1986 – 1994 Kurucu ve Onursal Başkanımız Sayın Cefi KAMHİ,

1994 – 1998 Sn. Murat BEKDİK

1998 – 1999 Sn. Hamdi AKIN

1999 – 2002 Sn. Muharrem YILMAZ

2002 – 2004 Sn. Hayati KAYA

2004 – 2008 Sn. Murat SARAYLI

2008 – 2010 Sn. Lütfü KÜÇÜK

2010 – 2012 Sn. Murat ÇOSKUNKAN

2012 – 2015 Sn. Ali YÜCELEN

2015 – ….. Sn. Rahmi Çuhacı

Detaylı bilgi için: www.tugiad.org.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Konuthaberleri.com

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.
YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

14.07.2022 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 15200 ₺ 15100 ₺ 14850 ₺
İzmir 14900 ₺ 14750 ₺ 14550 ₺
Karabük 15100 ₺ 14900 ₺ 14700 ₺
Biga 14950 ₺ 14800 ₺ 14600 ₺
Payas 14850 ₺ 14700 ₺ 14500 ₺
Gebze 14950 ₺ 14850 ₺ 14600 ₺
Samsun
Ankara 15300 ₺ 15150 ₺ 14950 ₺
Bursa 15200 ₺ 15050 ₺ 14850 ₺
Kütahya
Sivas 15150 ₺ 15000 ₺ 14800 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
YouTube
RSS