Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı

25.08.2013

Kişi Okumuş

0 Yorum

Havuzbaşı Kent Meydanı İnşaatı Yeniden Başladı

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun projeye aykırı olarak durdurduğu Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Havuzbaşı’nda başlattığı çok katlı yer altı otoparkı ve kent meydanı inşaatına kurul kararıyla yeniden başlandı.

Geçen ay yapım çalışmaları durdurulan eski halk eğitimi binası ve resim galeri binası alanındaki kent meydanı ve çok katlı otopark projesi inşaatı yeniden başladı. ErzurumKültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, kazı ve temel çalışmalarını projeye aykırı olarak durdurma kararı almıştı. Geçen hafta içerisinde toplanan kurul, projede usul yönünden yapılan değişikliğin ardından inşaat çalışmasının devamı yönünde karar aldı. Kararın, Büyükşehir Belediyesi’ne tebliğ edilmesinin ardından dün ihaleyi alan yüklenici firma kazı ve temel çalışmalarını başlattı. 130 gün içerisinde tamamlanması planlanan kent meydanı ve 168 araçlık yer altı otoparkının proje bedeli 6 milyon lira olarak kamuoyuna açıklanmıştı.

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü yetkilileri, projede usul yönünden yapılan değişikliğin ardından, çalışmalara izin verildiğini belirtti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, yaptığı açıklamada, hukuka aykırı hiç bir projelerinin bulunmadığını söyledi. Küçükler, şehrin görsel zenginliğine katkı sağlayacak olan Havuzbaşı Kent Meydanı Projesi’nin, Erzurum’un imajına katkı sağlayacağını dile getirdi. Erzurum’un en gözde mekanı olan Havuzbaşı’nda özel bir projeyi uygulamaya soktuklarını dile getiren Küçükler, “Kent meydanı projemiz yıl içerisinde tamamlanarak hizmete girecek. Erzurum’un bölgenin cazibe merkezi. Şehrimizin görselliğine katkı sağlayacak olan Kent Meydanı projesi yıl içerisinde hizmete açılacak. 10 yıllık dönemde şehrimizin temel altyapı problemlerini çözdük. Artık, şehrin görselliğine katkı sağlayacak projeleri uygulamaya sokma zamanı geldi. Bizim insanımız da artık güzel ve yaşanabilir bir şehirde yaşamanın huzur ve mutluluğunu yaşayacak.” diye konuştu.

kaynak: haberler.com

inşaat mühendisliği programları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

YorumunuzGÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

16.11.2018 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 3300 ₺ 3300 ₺ 3340 ₺
İzmir 3240 ₺ 3265 ₺ 3290 ₺
Karabük 3250 ₺ 3300 ₺ 3300 ₺
Biga 3280 ₺ 3290 ₺ 3300 ₺
Payas 3160 ₺ 3185 ₺ 3210 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ