BLACK FRIDAY ÖZEL EĞİTİM KAMPANYASI İÇİN TIKLA!

İnşaat Gündemi’ni Yaz, Yazarken Kazan!

BİLGİ, TECRÜBE VE FİKİRLERİNİZİ İÇEREN YAZILARINIZ, İNŞAAT GÜNDEMİ’NDE HEM DAHA FAZLA KİŞİYE ULAŞIYOR, HEM DE KAZANDIRIYOR!

İnşaat Gündemi‘nde sektör ve mesleğiniz ile alakalı bilgi, tecrübe ve fikirlerinizi paylaştığınız blog yazıları, sektördeki önemli haberleri, yapı malzemeleri, inşaat teknolojileri, yenilikçi yapı sistemleri vb. gelişmeleri paylaştığınız haber bültenleri, derlediğiniz bilgi verici fotoğraf galerileri, sektörün gündemine dair köşe yazıları, soru-cevap veya test şeklindeki ilgi çekici paylaşımlar gibi içeriklerinizi paylaşarak, paylaşırken para da kazanabilirsiniz.

 • Okurken hem kendisini mesleki anlamda geliştirmek hem de çalışmak isteyen öğrenci arkadaşlar,
 • Ek gelir elde ederken, mesleğine ve sektöre daha da yakın olmak isteyen mezunlar

Bu sistemden yararlanabilirsiniz.

Peki ne kazanacaksınız?

 1. Yazılarınız daha fazla kişiye ulaşarak, web arşivinin tozlu sayfalarında önemsiz bir içerik olarak kalmayacaktır, sektöre ve meslektaşlarınıza katkı değer sağlayacaktır.
 2. Yazılarınız daha fazla kişiye ulaştığı için, sektördeki bilinirliğinizi artırabileceksiniz. Bu da  meslek hayatınızda sizin için önemli bir referans olacaktır.
 3. Meslektaşlarınız ve sektörel çevreler yazılarınıza yorum yapacak, bu sayede sektörle etkileşiminiz artacaktır.
 4. Yazmak için araştıracak, sorgulayacak, ve kendinizi geliştireceksiniz. Unutmayın, herhangi bir konuyu, anlatabildiğiniz kadar biliyorsunuz demektir. Bu sistem sizi öğretmek için öğrenmeye teşvik edecektir.
 5. En önemlisi, bu içeriklerden maddi kazanç elde edebileceksiniz.

Yazılarım Nasıl Daha Fazla Kişiye Ulaşacak ?

Yazılarınızı, bize ait sosyal ağlarda, iş otaklığı yaptığımız çeşitli web ve sosyal medya platformlarında, mail duyurularında vb. paylaşarak daha fazla kişiye ulaşması konusunda size destek oluyoruz. Siz de kendi imkanlarınız ile size vereceğimiz tavsiyeler ile yazınızın okunma sayısını artırabilir, daha fazla kazanabilirsiniz.

İçerikleri Nasıl Oluşturacağım?

Bununla ilgili size detaylı bir rehber sunulacaktır. Hiç bir website tecrübenizin olmasına gerek yok. Orta düzey bir bilgisayar kullanıcısı olmanız yeterlidir :)

Neler Yazabilirim?

 1. İnşaat mühendisi, mimar, tekniker, akademisyenler, öğrenciler, müteahhitler, gayrimenkul uzmanları ve sektördeki tüm profesyonelleri yakından ilgilendiren önemli gelişmeleri paylaşabilirsiniz.
 2. Mesleki ve sektörel teknik bilgiler paylaşabilirsiniz.
 3. Aday öğrencilere, yeni mezunlara, tecrübelerinize dayanarak kişisel ve mesleki gelişim rehberliği niteliğinde blog yazıları oluşturabilirsiniz
 4. İster şantiyede olun, ister ofiste… Gelecekte sizin yerinizde olacaklara yönelik yaptığınız işlerdeki teknikleri ve tecrübelerinizi aktaran bilgi makaleleri oluşturabilirsiniz.
 5. Bunlar çok sıradan ve heryerde var diyorsanız, daha ilgi çekici ve daha çok okunacak, orjinal şöyle içerikler oluşturabilirsiniz :
 • Yeni malzemeler, farklı inşaat ve mimarlık teknolojileri, sanal gerçeklik, VR, AR gibi teknolojik yenilikler, BIM gibi yeni kavramların sektördeki geleceği gibi farklı ve yeni konulara değinebilirsiniz.
 • Çok sık rastlamadığımız, ufkumuzu açacak farklı inşaat yapım metodlarıyla ilgili içerikler oluşturabilirsiniz.
 • Yazılarınıza video ve fotoğraf gibi görseller ekleyerek, bilgileri maddeler halinde vererek daha ilgi çekici ve okunaklı hale getirebilirsiniz.
 • Hatta sadece açıklamalı fotoğraflardan oluşan, foto galeriler oluşturabilirsiniz. (En zor mühendisliği olan yapılar, Manş Tüneli’nin inşaat aşamaları, En maliyetli inşaat projeleri, Bir inşaatın yapım aşamaları vb.)
 • Mesleki bilgi veya sektörel konular ile ilgili  Onedio testleri tarzında içerik oluşturabilirsiniz. Testler, hem katılım ve etkileşimi, hem de paylaşım oranını artırır.
 • Yabancı kaynaklardan çeviri yaparak herhangi bir konuda  ilk Türkçe kaynagı oluşturabilirsiniz. Bu tür yazılar her zaman daha çok okunur. Aramalarda daha üste çıkar.

En Önemli Kural

Amacımız web çöplüpüne destek çıkmak değil, katkı değer oluşturmak :) O nedenle yazılar size ait özgün içeriklerden oluşmalıdır.  Farklı kaynaklardan faydalanırken, rewrite (yeniden yazma) tekniğini kullanabilirsiniz. Re-write, bir içeriğin farklı cümleler ile özgün olarak tekrar yazılması demektir. Re-write yapsanız dahi, yazı sizin de yorum veya bilgi şeklinde katkılarınızı içermelidir.

Kazancım Nasıl Hesaplanacak?

 • Tarafınızca yayınlanan içeriğin her 2500 okunmasında bakiyenize 5,00 TL eklenecektir. Bu sayı gözünüzde büyümesin :) İlgi çekici bir içerik, sizin çabanız ve bizim de desteklerimiz ile onbinlerce okunmalara ulaşabilir. İnşaat Gündemi yayın ortağı tüm website ve sosyal ağlar, her gün onbinlerce ziyaret ve etkileşim almaktadır.
 • Toplam ödeme tutarınız 25 TL’ye ulaştığında ödemenizi alabileceksiniz.
 • Tüm yazılarınızın toplam okunma sayısı, 100.000 ‘e ulaştığında hediye 25 tl kazanacaksınız. Her 100.000 görüntülemede bu kazanç tekrar edecektir.
 • Her ay tüm yazılarınızın kümülatif okunma sayıları hesaplanır ve toplam hakediş tutarınızdan daha önce aldıgınız ödemeler çıkarılarak kalan bakiye ödemeniz hesaplanır. Her 25 TL ‘lik bakiye sınırını geçtiğinizde ödemeniz yapılacaktır.
 • Buradaki en önemli nokta, ilk yazdıgınız yazıdan dahi okundukça para kazanabileceksiniz. Uzun vadeli düşünecek olursanız, yazdığınız her yazı size gelir getirmeye devam edecektir. 
 • Ödemeler, ödemeye hak kazanmanıza müteakiben 1 hafta içerisinde yapılacaktır.

Not : Bir yazıdan en fazla 50 tl kazanabilirsiniz. Bunun sebebi ise, eski yazılar tüm arama motorları ve sosyal ağların algoritmalarında popülaritesini zamanla yitirmektedir. Onlar da tıpkı insanlar gibi güncel içeriklere önem verir.  Hem bu şekilde, biz de siz de odağımızı yeni içeriklere çevirebiliriz. Yani her yazı için ödeme yapılacak maksimum görüntüleme sayısı 25.000 olacaktır. ( (25.000/2500)x5 TL = 50 TL )

 

Yazar başvurusu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Geri kalan süreç hakkında size bilgi vereceğiz:

Aramıza katılan tüm yazarların listesini görmek için  : https://www.insaatgundemi.com/tum-yazarlar

Çalışma arkadaşlarımızı daha yakından tanımak isteriz :)

* ile işaretli alanlar, doldurulması zorunlu alanlardır.

 

Form çalışmıyorsa info(at)insaatgundemi.com adresine mail atabilirsiniz.

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

18.09.2019 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 2840 ₺ 2840 ₺ 2870 ₺
İzmir 2780 ₺ 2815 ₺ 2845 ₺
Karabük 2800 ₺ 2850 ₺ 2850 ₺
Biga 2800 ₺ 2820 ₺ 2840 ₺
Payas 2830 ₺ 2860 ₺ 2890 ₺
Detaylı Görünüm

POPÜLER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ