İzmir Karşıyaka’da kentsel dönüşüm masaya yatırıldı!

Yazar:

22.01.2017

Kişi Okumuş

0 Yorum

İzmir Karşıyaka’da kentsel dönüşüm masaya yatırıldı!


Karşıyaka Belediyesi, gelişmekte olan kentlerin en önemli sorunları arasında yer alan çarpık yapılaşma ve kentsel dönüşümü masaya yatırdı. Kentsel Dönüşümde Uygulamalar ve Sorunlar konulu panele sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

TARAFLAR AYNI MASADA

Karşıyaka Kent Konseyi ve Karşıyaka ODTÜ Mezunlar Derneği işbirliği ile düzenlenen panel, Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Evi’nde gerçekleştirildi. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır,  İzmir  Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Arzu Özçelik, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocaer, İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Hasan Alınç ile Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi ve İBB Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Süha Barlak konuşmacı olarak katıldı. 300’e yakın vatandaş da paneli takip etti.

UYGULAMALAR VE EKSİKLER ANLATILDI

Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi ve İBB Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Süha Barlak; şu anki uygulamalarda konutsal dönüşümlerin ağırlık kazandığını ve bu durumun kentin genel gelişimine katkı sağlamadığını söyledi. Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır; İzmir ve Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm uygulamalarından örnekler verdi, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.

ÖRNEKKÖY’DE DÖNÜŞÜM BAŞLAYACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Arzu Özçelik, İzmir’de “Yerinde ve uzlaşmaya dayanan” anlayışla kentsel dönüşüm modelini uyguladıklarını belirterek, bölge bölge yapılan hazırlıkları anlattı. Uzundere’de ilk uygulamalara başladıklarını belirten Özçelik, Karşıyaka Örnekköy’de de projenin hazır olduğunu, 2017 yılında çalışmaya başlanabileceğini belirtti. Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol, dönüşümde kent bütünlüğüne hitap edilmesi ve sosyal donatıların unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Hasan Alınç ise tehlikeli yapı konumunda olan binalarda başlayan işlemlerden sonra geri dönüşümün olmadığını, vatandaşların bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini belirtti.

inşaat yapma oyunu

Aliağa Ekspres

Haber Milliyet Ege’de şöyle yer aldı

KARŞIYAKA Belediyesi, gelişmekte olan kentlerin en önemli sorunları arasında yer alan çarpık yapılaşma ve kentsel dönüşümü masaya yatırdı. Karşıyaka Kent Konseyi ve Karşıyaka Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır, İzmir Biiyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Arzu Özçelik, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocaer, İnşaat Mühendisleri Odası Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Haşan Aline ile Karşıyaka Belediye Meclis Üyesi ve IBB Kentsel Dönüşüm Komite Başkanı Süha Barlak konuşmacı olarak katıldı.

Uzlaşmaya dayalı

Müteahhitler Federasyonu Başkanı Necip Nasır; İzmir ve Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm uygulamalarından örnekler verdi, kentsel dönüşümün önemine vurgu yaptı.İzmir Biiyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Arzu Özçelik, İzmir’de “Yerinde ve uzlaşmaya dayananö anlayışla kentsel dönüşüm modelini uyguladıklarını belirterek, bölge bölge yapılan hazırlıkları anlattı. Uzundere’de ilk uygulamalara başladıklarını belirten Özçelik, Karşıyaka Örnekköy’de de projenin hazır olduğunu, 2017 yılında çalışmaya başlanabileceğini belirtti. Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol, dönüşümde kent bütünlüğüne hitap edilmesi ve sosyal donatıların unutulmaması gerektiğinin altını çizdi.

Milliyet Ege

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.

İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

05.12.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 5130 ₺ 5100 ₺ 5070 ₺
İzmir 4995 ₺ 4970 ₺ 4920 ₺
Karabük 5100 ₺ 5050 ₺ 5000 ₺
Biga 5020 ₺ 5000 ₺ 4980 ₺
Payas 4960 ₺ 4930 ₺ 4900 ₺
Gebze 5060 ₺ 5030 ₺ 5000 ₺
Samsun 5150 ₺ 5150 ₺ 5080 ₺
Ankara 5120 ₺ 5090 ₺ 5060 ₺
Bursa 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Kütahya 5065 ₺ 5040 ₺ 4990 ₺
Sivas 5070 ₺ 5040 ₺ 5010 ₺
Detaylı Görünüm

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ