Kılıçoğlu’ndan Kozyatağı’nda Prestijli Ofis Projesi

Yazar:

08.10.2014

Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçoğlu’ndan Kozyatağı’nda Prestijli Ofis Projesi


Kılıçoğlu Group’un sivil kentsel dönüşümün en iyi örneği olan prestijli ofis projesi Mermerler Plaza, LEED GOLD sertifikasıyla yükselişini sürdürüyor. 41 milyar dolarlık bir yatırımla Kozyatağı’nda hayata geçen Mermerler Plaza’da satış fiyatları 6 ile 7 bin dolar arasında seyrederken, ofis kiralaması ise metrekaresi 35 dolardan el değiştiriyor. İnşaat sektöründe adını kalite ve güvenle duyuran Kılıçoğlu Group İstanbul’daki 3. büyük gayrimenkul projesi olan Mermerler Plaza, Kozyatağı’nda prestijli ofis arayanları bekliyor. Mermerler Plaza, İstanbul Anadolu yakasının en prestijli bölgesi olan Kozyatağı’nda 41 milyar dolarlık bir yatırımla hayata geçirilen örnek bir sivil kentsel dönüşüm projesi olarak gösteriliyor. Tabanda birleşen 3 bloktan oluşan projede fiyatlar, 6 ile 7 bin dolardan başlıyor. Ofis kiralaması ise metrekaresi 35 dolardan el değiştiriyor.

Kozyatağı’nda stratejik nokta

Mermerler Plaza, sivil kentsel dönüşüm projesi kapsamında arsada yer alan yapı yıkılarak hayata geçiriliyor. Kılıçoğlu Group böylece eski ve dayanıksız binanın yerine bölgenin ihtiyaç duyduğu daha güvenli, daha kaliteli ve teknolojik bir iş merkezi yapımına imza atıyor Kılıçoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç “İstanbul’daki iş sahipleri Kozyatağı, Ataşehir, Altunizade, Kavacık semtlerini Anadolu yakasındaki gözde bölgeleri olarak görüyor. Pek çok şirketin merkezi ve irtibat ofisinin bulunduğu Kozyatağı’nda Mermerler Plaza olarak bilinen eski iş merkezi, lokasyon olarak bölgenin stratejik noktalarından birinde yer alıyordu. Biz şimdi bu alanın en iyi şekilde yeniden değerlendirilerek, İstanbul iş dünyasına Kılıçoğlu Mermerler Plaza adıyla yeniden kazandıracak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

Bina Yüksekliği 95 Metre

Mermerler Plaza, 34 bin 729 metrekare toplam kapalı alana sahip bulunuyor. Tabandan birleşik 3 bloktan oluşan projede, 23 katlı ofis bloğunda 24 ofis ve 9 mağaza, 6 katlı müstakil tek ofis binası ve 2 mağazanın yanında 2 katlı dükkan bloğuna da yer veriyor. Zeminin altında 4 kat kapalı otoparka sahip olan Kılıçoğlu Mermerler Plaza’da ofislerin büyüklükleri 300 metrekare ile 750 metrekare arasında değişiyor.

Bina yüksekliği 95 metreyi bulan Kılıçoğlu Mermerler Plaza, panoramik İstanbul, deniz ve Adalar manzarasına sahip. Mermerler Yatırım’ın arsası üzerinde yükselen projede kat yüksekliğinin 4 metreyi bulması, ferah bir ofis yaşamına imkan tanıyor. Lansman öncesi yatırımcıların beğenisine sunulup satışa çıkan Mermerler Plaza’da ofislerin metrekare fiyatları 6 ila 7 bin dolar arasında değişiyor. Kiralama seçeneğinin de yer aldığı projede, ofisler metrekaresi 35 dolardan işlem görüyor. Lansmanının iki ay içinde yapılması planlanan Kozyatağı Mermerler Plaza projesinde mağazalarda satışların yanı sıra kiralama olanağı da bulunacak. Ofis projesinde satış fiyatları 6 ila 7 bin dolar arasında seyrederken, ofis kiralaması ise metrekaresi 35 dolardan el değiştiriyor.

Leed Gold Sertifikasıyla Yükseliyor

inşaat yapma oyunu

Üstün inşaat kalitesi, çevreci Leed- Gold sertifikasına uygun çevreci özellikleri bulunan Mermerler Plaza’nın mimarı projesi Ergün Mimarlık ofisi, Y.mimar Dr.Ender Ergün tarafından hazırlandı.

Açılabilir Cam Sistemleri

Yüksek plazaların temel sorunu olan açılamayan pencereler konusuna da çözüm getiren Mermerler Plaza’da ısı kontrollü yüksek kaliteli açılabilir, cam cephe sistemleri kullanılıyor. Kirli havayı emerek ortamdaki oksijen seviyesini dengeleyen sistemlerinin yanı sıra binada teknik olarak, tam otomasyonlu yüksek yapı yangın yönetmeliğine uygun yangın tesisat ve yangın söndürme sistemleri, X-RAY ve kapı dedektör sistemine de yer veriliyor.

Elektrikli Araçlara Şarj Ünitesi

V.İ.P asansör ve otopark kullanımı, vale parking hizmeti, elektrikli araç şarj üniteli otopark alanı, tüm projeyi destekleyecek güçte jeneratör, yangın asansörleri, ulaşım asansörleri, özel peyzaj ve yeşil alanlar ile dinlendirici süs ve şelale havuzları projenin özellikleri arasında yer alıyor.

KAYNAK: İnşaat&Yatırım

Editörün Diğer Yazıları :

İnşaat Gündemi'ne Abone Ol!

Bu içeriği beğendiniz mi? Tüm güncel içeriklerimizden haberdar olmak için e-posta abonemiz olabilirsiniz.İnşaat Gündemi'ne Özel İndirimli Fiyatlarıyla Mesleki Eğitim Tavsiyeleri (EKİM AYINDA GEÇERLİDİR, kuponların süresi geçmişse ve indirim uygulanmıyorsa iletişim formundan bize mesaj atabilirsiniz. ):

REVİT - SAP 2000- STA4CAD - TEKLA - ETABS : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

PROJE OKUMA - HAKEDİŞ, METRAJ - PRİMAVERA İLE PLANLAMA - BÜTÇE VE KEŞİF - A'DAN Z'YE İNŞAAT : ONLİNE KURSA KATILMAK İÇİN TIKLA

Online İnşaat Mühendisi ve Mimar Kursları

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

GÜNLÜK DEMİR FİYATLARI

25.11.2020 Demir Fiyatları
Bölge Ø8 Ø10 Ø12-32
İstanbul 4990 ₺ 4960 ₺ 4930 ₺
İzmir 4875 ₺ 4850 ₺ 4800 ₺
Karabük 5000 ₺ 4950 ₺ 4900 ₺
Biga 4870 ₺ 4850 ₺ 4830 ₺
Payas 4920 ₺ 4890 ₺ 4860 ₺
Gebze 4940 ₺ 4910 ₺ 4880 ₺
Samsun 4980 ₺ 4980 ₺ 4910 ₺
Ankara 5020 ₺ 4990 ₺ 4960 ₺
Bursa 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Kütahya 4945 ₺ 4920 ₺ 4870 ₺
Sivas 5030 ₺ 5000 ₺ 4970 ₺
Detaylı Görünüm
kiralık jeneratör

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ